Archiv zpráv Klubka:

KPP PF 2015 01.01.2015
Krásný Nový rok a celý rok 2015 přeje KPP KROK

(pozn. po kliknutí na fotku se rozklikne fotka v celém rozlišení - pokud se vám neobjeví upravte vlastnosti prohlížeče, popř. použijte jiný prohlížeč, popř. si uložte cíl jako fotku na disk)
Stále se něco děje 05.12.2014
Tábor, Plachtění, Potlach, odvoz lodí, hory, víkendovky....stále se něco děje, jen není síla a čas psát a tak nejvíce informací najdete přímo na stánkách Plaváčků. Krokáči plánují už vánoční setkání, kdy se sjedou z celé republiky.
Tábor 13.08.2014
Nejmladší člen Klubka - náčelnikovic Verunka navštívila tábor oddílu Plaváček na Slezské Hartě a nestačila se divit co vše je pro táborníky připraveno - dokonce se v lesích skrývali dva skuteční kozli, které táborníci měli najít a po dobu tábora se o ně postarat.
Klára na cestách 13.08.2014
Začátek prázdni plachetnička Klára strávila na cestách. S části členů Klubka byla jako doprovodná loď na přehradě Slapy, odkud se na 2 dny vydala i na přehradu Orlík. Cestou musela překonat i vyhlášený 70m lodní výtah přes hráz Orlíku.
Brigády 06.05.2014
Škrábání, broušení, natírání, kopání, mytí, sekání, řezání .... a spousta jiné práce už letos udělali nejen Plaváčci na pronajateé loděnici na Žermanicích.
lodě jsou na vodě 01.05.2014
Hurá - obě plachetničky a kánoe už jsou na vodě.
Nové www V.O.P. 19.03.2014
Chcete vidět nové fotky z akcí, dozvědět se jaké budou akce a co se děje v oddíle? Vodácký oddíl Plaváček má své nové webové stránky: http://vopfm.royalrangers.cz/.
Sedlnice 16.03.2014
29. 3. se uskuteční další ročník setkání jachtařů v Sedlnici, kde nebude chybět admiralita Plaváčku a Krokáči.
KPP 16.03.2014
Už týden před prvním jarním dnem se už uskutečnilo první letošní venkovní setkání KPP KROK – rodičů s dětmi v Sokolovně s tradičním grilováním.
Plachetničky 16.03.2014
Teplé počasí dovolilo zahájit předsezónní práce na lodích a tak by letos mohly být plachetničky spuštěna na přehradu v rekordním dubnovém termínu. Lodě Klára i Klubko dostanou nový nátěr kýlů a dočkají se řady drobných oprav.
Jarní loděnice 16.03.2014
V únoru proběhla v loděnici demontáž starého a nefunkčního železného mola, které vážilo několik tun. Díky mnoha ochotných rukou se podařilo molo rozdělit na řadu menších kusů a část bude využitá na nové molo.
Plaváčci na sněhu 16.03.2014
Věříte, že i v letošní zimě byl sníh? Důkazem toho je sněhové sjíždění kopce na lodích na tradiční Zimní plavbě vodáckého oddílu Plaváček.
PF 2014 01.01.2014
Povánoční setkání 01.01.2014
Jaký byl konec roku? Na konci roku se uskutečnilo tradiční povánoční setkání KPP KROK tentokráte u PaP. Vodácký oddíl Plaváček opět uspořádal na bazénu ve Frýdlantě n.O. povánoční čvachtání pro přístavní povaleče.
Loděnice 15.11.2013
Loděnice, loděnice, loděnice - tak vedoucí tráví svůj volný čas – při opravách loděnice – základny Royal Rangers na Žermanicích. Opravují se střechy (např. původní stav, po opravě po opravě), dělá se nová elektroinstalace, vytrhává se vnitřní obložení, maluje… , ale už se všichni těší na první víkendovky na loděnici.
Lodě 15.11.2013
Plachetničky Klubko i Klára jsou zpátky na zahradě klubovny. Po důkladném vyčištění byly zazimované a na jaře obě lodě čekají opravy nátěrů, Kláru čeká instalace nových zámků, Klubko výměna elektroinstalace a další drobné úpravy. Mimo to Čochtan si vzal do správy další plachetničku Evropu, kterou jsme dostali darem, ale která potřebuji generální opravu, takže je stále co dělat.
Dětské odpoledne 15.11.2013
Dětské odpoledne – začátkem školního roku se opět uskutečnilo na zahradě sokolovny herní odpoledne pro děti. Plaváček spolu s dalšími pořadateli připravil pro děti 12 soutěží a přes hrozící špatné počasí vše nakonec krásně dopadlo.
Aktualizace zpráv 25.10.2013
Stále se něco děje – v klubovně jsme uspořádali další dětské odpoledne pro veřejnost, pokračují opravy loděnice na Žermanicích, oddíl Plaváček zahájil další školní rok, Klub KPP uskutečnil poslední setkání rodičů s dětmi v zahradě klubovny. Jen ten čas na zveřejňování zpráv chybí, takže nám to promiňte a věřím, že to vše brzy doženeme.
Klubko 27.07.2013
Už několikrát jsem se setkal při různých příležitostech s našimi jmenovci. Při putování Krkonošemi mne lidi zastavili, co to znamená ten nápis na tričku „Sdružení Klubko, Frýdek-Místek“. Nakonec vyplynulo, že jsou pražský klub rodičů s dětmi, které se jmenuje Klubko. Nedávno jsme narazil na dalšího jmenove a to na internetu. Pokud navštívíte www stránky www.klubko.net narazíte na perfektní stránky mladého páru jachtařů, kteří jsou na Tchaj-wanu.
Na vodě 27.07.2013
Je po táboře a naše flotila se přesunula do loděnice a k molu nové Royalovské základny. Klubko i Klára stojí vedle sebe u starého rozbitého mola, odkud vyplouvají na plavby po přehradě s dětmi a rodiči. Nepřidáte se někdy?
Tábor 27.07.2013
10 dnů indiánského tábora na břehu přehrady Žermanice na začátku prázdnin uběhlo jak voda. Tábor s 5 týpí na břehu přehrady Žermanice měl úžasnou atmosféru, kterou si všichni vychutnávali. Byl to tábor, který si na zelené louce od začátku do konce postavili sami Plaváčci – resp. admiralita Plaváčku a je úžasné jak se jim to povedlo. Tak snad zase příště.
Na stříbrném jezeře 05.07.2013
Dnes začíná letní tábor 'Poklad na zlatém jezeře' Vodáckého oddílu Plaváček. Tábor si vybudovali sami Plaváčci na přehradě Žermanice. A tak na prázdne louce vyrostly pod rukama Admirality během týdne týpí, sahara, kuchyň, jídelna a další zázemí pro tábor.
Brigáda na Žermanicích 08.06.2013

Další ze sérii letošních brigád byla brigáda na nové loděnici na Žermanicích. Admiralita a kadeti z oddílu Plaváček se pustili do vymýcení stromů, keřů a vysoké trávy okolo loděnice, která spíše připomínala zámek z pohádky o šípkové růžence. Někteří oddíloví nenechavci se pustili i do rozebírání rozpadlé střechy a udělali v ní velkou díru.
Litoměřice 08.06.2013

Neuplynulo ani deset dní, co jsme odvezli novou plachetničku Klárku z Litoměřic a v místním jachetním klubu je několik metrů vody.
FOTO 20. 05. 2013 FOTO 05. 06. 2013
Klára v klubovně 30.05.2013
V sobotu 25. 5. 2013 ve 23.30 skončila pod přístřeškem v klubovně čtyřset kilometrová pouť 'nové' plachetničky Kláry. V sobotu odpoledne Cpt, Čochtan a Myvča uskutečnili zkušební plavbu po Labi, která bohužel skončila s pokaženým motorem 3 km od přístavu v Litoměřicíh, kam nás nakonec musela odtáhnout jiná záchranná plachetnička. Ale vše nakonec dopadlo a teď nás akorat čeká příprava plachetničky na plavbu po Žermanicích.
Klondyke 05.05.2013
Na Ostravici se sešli na víkendové akci dvě skupiny zlatokopů. Ne horské chatě, kterou museli najít jen pomocí GPS, získavali nezbytnou výzbroj, kterou zlatokové potřebují. Vybojované zlato pak vyměnili za Vopáky.
Brigáda v Klubovně II. 05.05.2013
Na první květnový svátek a v sobotu se oddíl Plaváček pustil do velké brigády v klubovně. Opravoval se jak vstup do klubovny, tak zejména se vyklidil celý sklad v altánu, který se vymaloval. Přišlo na 15 Plaváčku a tak práce i přes deštivé počasí rychle ubíhala a večer byla zakončená grilováním párků.
Sníh 09.04.2013
Zahrada klubovny (i lodě) je stále pod sněhem.
Nová plachetnička ? 27.03.2013
Na internetu jsme našli inzerát o prodeji dvojčete naší plachetničky. Jedná se o loď Klára, je o 10 let mladší a má mnohem větší výbavu. A tak po mnoha jednáních jsme se rozhodli udělat vše pro to, abychom ji získali a rozšířili naší flotilu lodí – neboť na dvě lodě se vejde dvojnásobný počet děti :-).
Brigáda v klubovně 27.03.2013
V mrazivou první jarní neděli jsme se z pomocí profesionála pustili do ořezu suchých a nebezpečných větví mohutných jasanů v zahradě sokolovny. O váze a nebezpečí velkých a suchých větví jsme se přesvědčili ve chvíli, kdy jedna padající větev rozlomila mohutný opěrný trám houpačky jako sirku. Díky moc všem, kteří pomáhali.FOTO 1, FOTO 2
Setkání 11.03.2013

Setkání jachtařů v Sedelnicích. Členové Klubka a Plaváčku se chystají na pravidelné setkání jachtařů v Sedlnicích, které proběhne 16. 3. Na programu budou prezentace z cest okolo světa i nejnověší zprávy ze ztroskotání a opravy LaGrace.
Zimní sjezd 11.03.2013
Dá se v zimě jezdit na lodích? Ano dá a jak parádně – o tom svědčí i fotky z víkendovky oddílu plaváček.
Foto z KLUBKA 22.01.2013
Tak vám čtu lednové Učitelské noviny a narazím na fotku z našeho tábora na Morávce v rámci článku KLÍČE PRO ŽIVOT. Jak vidím, tak ilustrační fotky, které jsme před léty dali na ČRDM k článku o Sdružení KLUBKO žijí stále svým životem a narazili jsme už na ně několikrát v různých publikacích. Ale je to pěkné.
Fotky z T.O. KROK 06.01.2013
Na základě podnětu od Berušky, Kobliha a ostatních jsem dal dohromady fotky z oddílu od roku 2002 do roku 2007. Tak pokud někdo máte zájem, ozvěte se mi na mail na způsobu předání DVD.
Archív zpráv 06.01.2013
Zprávy z činnosti Klubka za posledních 9 let můžete nalézt v Archívu těchto aktualit. Naleznete taam třeba historii štědrovečerního pouštění lodiček na Ostravici, zprávy z táborů, změny luboven a zprávy ze spouštění lodí na Žermanicích. A víte kolik za těch 9 let bylo vytvořeno zpráv? Bylo to už více než 500 zpráv. Tak se na ně podívejte.
Odkazy na WWW 06.01.2013
Čas rychle běží a od narození syna Lukáše už moc času na www nezbývá. A tak jsem rád, že oddíl Plaváček naplno rozjel své stránky včetně fotogalerie (foto z vánoc V.O.P. 2012). I Studentský Dobrovolnický Klub ADRA už svou činnost (i když zdaleka ne vše co vše dělají, neboť akcí mají opravdu spostu) průběžně aktualizují na svých stránkách. Odkazy na jejich stránky najdete v levém menu. V klubu KPP byly doplněny fotky 2011 a 2012.
Martin S, předseda Klubko
PF 2013 01.01.2013
Vše nej v roce 2013. A jaký bude? Věřím, že plný skvělých oddílovek, víendovek, tábora. Plně se chceme pustit do získání loděnice na Žermanicích, pokračovat v úpravách klubovny a udělat spoustu dalších akcí Tak ať vše vyjde.
Mali Krokáči 03.10.2012
Malí Krokáči rychle rostou, a tak už společně podnikají svoje první společné akce. I když dostat kočárky na rozhlednu na Bílé hoře ve Štramberku nebylo nejjednodušší, nakonec jsme se tam všichni dostali.
Střecha 03.10.2012
Prohnilá střecha altánu už dlouho volala po opravě. Poslední říjnové dny proběhla velká oprava – byly částečně vyměněny tři střešní trámy, desky a celá střecha dostala novou lepenku. Tak snad už bude sklad táborového materiálu, který je umístěn v suterénu altánu konečně v suchu.
Oslava 10 let VOP 03.10.2012
10 let Vodáckého oddílu Plaváček – to je už velký důvod k oslavě a Plaváčci se do toho pustili s velkou vervou a tak pro rodiče a přátelé byl v tělocvičně sokolovny v páteční podvečer připraven velkolepý program, výstava činnosti a lodí, videa, fotky. Třešničkou na dortu byl skutečný dort ve tvaru tábora, který Palaváčci sami upekli.
10 let V.O.P. 20.09.2012
Je to tady!!! Oslava 10 narozenin VOP se uskuteční 21.9. 2012 v 17:00 v sokolovně.
Více zde: http://vopfm.webnode.cz
Dětské odpoledne 20.09.2012
V sobotu 22. 9. proběhne tradiční zářijové dětské odpoledne v Sokolovně ve Starém Městě. Pro děti připravilo Klubko, Sokol, Plaváček, ZŠ Staré Město, Dobrovolní hasiči a Apoštolská církev řadu soutěží. Program probíhá od 14 do 16.30 hod.
Po táboře 20.08.2012
Ahojda všichni.
S rodostí oznamujeme, že jsme se vrátili z tábora na Dalešické přehradě. Na stránkách V.O.P. najdete najdete fotografie i kroniku od Johnkiho.
http://vopfm.webnode.cz/
Žermanice 07.07.2012
Léto je v plném proudu a to i na Žermanické přehradě, kde je naše malá Klubkovská flotila v čele s plachetničkou. A tak během horkých dnů lodě nezahálejí a jsou v plném provozu.
Klubovna plna malých dětí 30.05.2012
V úterý se po roce v klubovně opět uskutečnilo smažení vaječiny. Vzhledem k velkému množství nejmenších členů KPP Krok bylo dostatečně otestováno i nové pískoviště a opravené prolézačky. Vaječina nakonec všem moc chutnala.
Apollo odstartovalo 30.05.2012
O víkendu 2 posádky z členů V.O. Plaváček odstartovalo vesmírnou lodí v Janovicích na let na měsíc, kde nabrali vzorky a šťastně přistáli. Výprava začínala v klubovně, kde vyfasovali slušivé skafandry ve kterých dojeli na raketovou základnu v Janovicích, kde úspěšně proběhl start. Posádky Odyssea i Vodnář úspěšně sestavili např. přistávací modul, který musel ochránit vajíčko, nasbírali řadu vzorků, které dokázaly i pojmenovat a splnili celou řadu dalších úkolů.
Apollo 2012 23.05.2012
Apollo 2012 je název víkendové akce V. O. Plaváčku. Programová víkendovka navazuje na loňskou akci, která proběhla v Řece. Odjezd všech posádek na start proběhne v pátek 25. 5. v klubovně. Tak přejmě všem šťastný let a bezpečný návrat.
Sokolovna - opravy 23.05.2012
Pro nejmenší děti jsme v Sokolovně vybudovali nové pískoviště – poněkud amatérské (na poslední chvíli se ještě měnily rozměry, tak je kostrbaté), ale pro děti určitě funkční :-)
V zahradě probíhají nadále další drobné opravy, aby to trošku vypadalo. Pomalu se připravuje na spuštění i plachetnička, která by měla jít na vodu v polovině června.
PROKROK 07.05.2012
PROKROK – tak se jmenoval na přízní členů KPP závislý občasník Klubu přátel přírod KROK, který vytvořil Kroic s Předsedou. Jeho nulté číslo vyšlo 21. 6. 1993. A proč jsem si na něj při letošní opravě naši malé Klubkovské flotily vzpomněl? Právě toto číslo bylo věnováno zejména opravě naší tehdejší pramičky, kterou jsme koupili na inzerát. I když to dle vtípku a narážek v časopise nevypadá, tak pramička skutečně po celkové opravě vyplula. Pramičku nám další rok na přehradě ukradli, ale zájem o vodu zůstal dodnes. Odkaz na číslo PROKROKU.
STONOŽKA 25.04.2012
ZDRAVÍM VŠECHNY VODÁKY A MILOVNÍKY PŘÍRODY!
Pohled do našeho Plánu vodáckého řádění nám napovídá, že tuto sobotu nás čeká již osmá STONOŽKA.
Sraz je v 8:59 přímo na vrátnici Frýdecké skládky.
Na jídlo postačí, když si vezmete jednu svačinku na dopoledne. Zbytek zajištěn.
Poté, co vyčistíme frýdecký les nás čeká velký ranč s velkým hřištěm na Milníku.
Takže Ringo, koně, lukostřelba, trampolína a další milníkové atrakce včetně plného kotlíku domácí vaječiny.
Na vaši hojnou účast a krásné zážitky se těší Cpt.
Tábor 16.04.2012
To by nebyli Plaváčci, aby letní tábor nebyl u vody. Letošní tábor V.O.P. bude na Dalešické přehradě 28.7. - 5.8.2012. Takže AHOJ NA VODĚ
Dobrovolnický klub 16.04.2012
Výšlap na Lysou horu s dětmi z dětského domova, Velikonoce v domově pro seniory, Country akce s Klubem Míša to je jen pár z akcí studentského dobrovolnického klubu při Adře. Informace o činnosti klubu najdete na
WWW stránkách SDK ADRA a zejména na Facebooku na tomto ODKAZU
Brigáda v dešti 16.04.2012
I přes vytrvalý déšť v neděli 15. 4. jsme se s Vodáckým oddílem Plaváček pustili do práce v klubovně a v areálu. Část plaváčku se s Cpt. věnovala v tělocvičně kontrole vybavení – nafoukli rafty, postavili stany. Čochtan se svou skupinkou se pustili do mytí lodí, Pampy s Árni vysmějčili klubovnu, Kroic se pustil do opravy vstupního roštu a betonování schodů a i ostatní se zapojili do všechno co se v dešti dalo dělat. Nakonec jsme se všichni společně pustili do plevání hřiště, odkud nás ale brzy vyhnal velký slejvák. Tak snad zase příště.
Deník V.O.P. 08.03.2012
Víte kde najdete zprávy a deník z akcí V.O. Plaváček? Na jejich WWW stránkách (odkaz zde), kde šikovná Pempeliška v sekci Novinky vede deník oddílu.
Příprava flotily 08.03.2012
Ačkoliv přehrady jsou ještě zamrzlé, probíhá už příprava letošních oprav lodí na sezónu. Letos bychom měli dokončit generální opravy dalších 2 kanoí. Plachetnička Klubko získá antifoulingový nátěr, novou baterií a solární panel.
Bambiriáda 2012 31.01.2012

z důvodů omezených finančních prostředků bylo krajským štábem Rady dětí Moravskoslezského kraje (Radamok) a ČRDM dohodnuto, že se „nekrajská“ města budou v pořádání Bambiriády střídat. V roce 2012 se v Moravskoslezském kraji koná ve městech Ostrava, Český Těšín, Třinec a Bohumín. Ve Frýdku-Místku, v případě, že se najde pořadatelský štáb, se má Bambiriáda konat opět v roce 2013.
Organizace z F-M mají možnost se prezentovat na krajské Bambiriádě v Ostravě (případně v jiném městě), která proběhne 24. - 26. 5. 2012 v areálu lesní školy v Bělském lese. Přihlásit se můžete na Radamoku: www.radamok.cz.

Za organizační štáb 2011: Martin Sysala
Zimní plavba 17.01.2012

V půlce ledna se uskutečnila pravidelní víkendová akce Zimní Plavba oddílu Plaváček. Tentokráte byla na myslivecké chatě ve Stařiči. Program byl nabitý a tak během tří dnů děti zažily venkovní putování a bojovky, noční hry, ukázku a povídání s myslivci o výcviku loveckých psů aj. Zlatým hřebem programu byl host Jindra Kuchejda, který jako kapitán obeplul svět na historické lodi Viktoria.
KPP 17.01.2012
Že je nás stále více bylo znát i na tradičním vánočním setkání KPP KROK, které proběhlo na Visalajích. Byť jsme se snažili sebevíc, před objektiv jsme se všichni nevešli.
Klubko 06.01.2012
Byl vytvořen nový leták o Sdružení Klubku, kde je obecný souhrn oddílů a aktivit. Leták je možné si stáhnout ZDE
Šťastné a veselé 22.12.2011
Rok se pomalu blíží ke svému konci. Přeji všem krásné vánoce a pěkný nový rok. Děkuji za podporu a pomoc Klubku a těším se na nový rok. A co se chystá?
24.12. ráno pořádá Tulák výstup na Lysou na východ slunce
24.12. v cca 22 hod se pouští tradiční štědrovečerní lodičky na Ostravici
26.12. se zřejmě uskuteční pravidelný výstup na Lysou na východ slunce (KPP)
Průvod dobrovolníků ve Frýdku-Místku 01.11.2011
Studentský dobrovolnický klub ADRA pořádá Průvod dobrovolníků ve Frýdku-Místku dne 3.11. 2011.
Průvod bude zahájen v 15.00 hodin na Zámeckém náměstí ve Frýdku, kde každý účastník obdrží nafouklý balónek. Pokračovat bude skrze třídu T. G. Masaryka a přes vlakové nádraží na lávku pro pěší, kde účastníci společně vypustí balónky. Od 16.30 hodin naváže program v Sokolíku. Představí se dobrovolníci v našem městě, vystoupí zpěvák Pavel Býma, zajímavá bude výstava fotografií z prostředí sociálně znevýhodněných Imricha Vebra a Lukáše Horkého.
Myšlenkou je oslovit co nejširší veřejnost a ukázat jí, že dobrovolníci existují a zaslouží si pozornost, nabídnout i ostatním, jak mohou využít svůj volný čas.
Pirátská plachetnice La Grace 31.10.2011
V pátek 28. 10. 2011 se vrátil Cpt., Arni, Frigo a Myvča ze 14denního pobytu na historické pirátské plachetnici LaGrace na Kanárských ostrovech. První týden jsme se plavili kolem ostrovů Tenerife a Gran Canaria a druhý týden byl věnován opravám lodě a její přípravě na přeplavbu Atlantiku.

Foto z pobytu na La Grace

Článek o LaGrace na NOVINKACH.CZ

To je dost táto, žes nás vyvez 26.09.2011
KPP KROK - Martina s Lukášem se rozhodli, že se vezmou a my jsme nemohli u toho chybět a připravili jsme si pro ně první manželský úkol, ve kterém Lukáš se prokázal i jako skvělý řidič trakaře, Ondra jako sběrač hub a Martina potvrdila své kuchařské umění při smažení vaječiny. Byl to super víkend na Čeladence se vším co k tomu patří.
Potlach 21.09.2011
Vodácký oddíl Plaváček zahájil víkendové akce pravidelným křesťanským potlachem, který pořádá po mnoho let Johonki (12. ročník) v Beskydech. Počasí přálo všem soutěžím, divadlu i potlachovému ohni po kterém se šlo spát do stanů až nad ránem. Byl to i první potlach malého náčelníka, kterému už bude mít brzo 1 rok. A pro Plaváčky čekalo pravidelné „překvapení“ ve formě DVD s fotkami z tábora.
Více fotek a informací o Potlachu najdete na stránkách http://vopfm.webnode.cz/
Plachetnička Klubko v klubovně 21.09.2011
A je konec sezóny a po letošním putování plachetničky po Žermanicích a na táboře na Slezské Hartě (foto) je zpět v klubovně. Nádherný nedělní odpoledne 18. 9. jsme využili k poslední plavbě a vytažení plachetničky Klubko z vody a jejího odvozu na zimu do klubovny. Počasí přálo a tak ani moc nevadila zdlouhavá práce ve vodě při nasazovaní koleček na loď.
Dětské odpoledně se vydařilo 21.09.2011
V neděli 4. 9. se v sokolovně (klubovně) uskutečnilo další dětské odpoledne. Pro děti bylo připraveno 12 soutěží, které si pro děti připravil oddíl Plaváček, Apoštolská církev, ZŠ Staré Město, Sokol a SDH Staré Město. Krásné počasí přálo, oheň hořel a největší atrakcí na závěr dětského odpoledne byla opět pěna od hasičů.
V neděli 4.9. Dětské odpoledne v sokolovně 01.09.2011
V neděli 4. 9. 2011 od 14.00 hod se ve venkovním areálu sokolovny ve Starém městě uskuteční dašlí ročník Dětského odpoledne. Ve spolupráci se Sokolem Staré Město, Dobrovolnými hasiči, Základní školou, Apoštolskou církví a dalšími bude pro děti připravena řada her a soutěží.
Tábor je v polovině 14.08.2011

Tábor Vodáckého oddlílu Plaváček na přehradě Slezská Harta je za svou polovinou. Dnes se táborníci využili konečně pěkného počasí a vydali se na dvoudenní plavbu na druhý konec přehrady, kde se utáboří a zítra se vrátí zpět do tábora.
Návštěva u Klubka 24.07.2011
Při sobotní plavbě palchetničky Klubka na Žermanicích jsme měli neobvyklou návštěvu - na pár metru od lodě se na nás přiletěl podílavt obrovský balón. Po přátelském pozdravení se zase rychle zvedl a odletěl do dáli.
Piráti ve městě 24.07.2011
Piráti ve městě Frýdku-Místku je název akce, kterou pořádá Klubko spolu s V.O.P. v rácmi prázdnin ve městě. Akce pro děti z města ve městě se bude konat v úterý 23. 8. v areálu Sokolíku v Místku.
Tábor 24.07.2011
Přípravy ná tábor vrcholí. Už jen 14 dní zbývá do odjezdu na tábor Vodáckého oddílu Plaváček. Přípravy jsou v plném proudu a Admiralita neví, kde ji hlava stojí. Dnes jsme se byli podívat tam, kde celý tábor začne a bude to super. A jaké, že je letos téma: Moravští bratři. Že nevíte co to je? Tak se stačí podívat na internet a uvidíte, že je to hodně zajímavé a dobrodružené.
Klubko na vodě 10.07.2011
V úterý 5. 6. byla plachetnička Klubko opět převezena na Žermanice, kde bude až do tábora V.O.P. začátkem srpna. Pak by měla být společně s oddílem V.O.P. na táboře na Slezské Hartě.
Druhý den Bambiriády v krytu 29.05.2011
Od pátečního odpoledne ve Frýdku-Místku bez přestání pršelo a přes areál, kde se Bambiriáda konala, se prohnalo během noci několik bouřek. Sobotní ráno tak organizační štáb čekalo nelehké rozhodnutí, a to přesun celé Bambiriády do rozsáhlého podzemního krytu CO pod školou, kde sídlí nízkoprahový klub U-kryt. Sobotní Bambiriáda sice začala s hodinovým zpožděním a některé organizace své vystoupení zrušily, ale i tak byl program pestrý a bohatý. Děti si tak mohly projít 13 soutěžních stanovišť a plnit rozličné úkoly. V U-krytu nechyběl klub nadaných dětí z osmičky, dobrovolnický klub Adry, airsoftový tým, dětská misie, mládež ČČK, debrujáři, klub Lavina, Tomíci z KAMu, Royal Rangers aj. Na pódiu probíhala jak náhradní hudební vystoupení, tak divadlo SCEAV aj., a proto děti, které přišly i přes silný déšť, nelitovaly.

No a nelze zapomenout na Plavecký oddíl Frýdek-Místek a Vodní záchrannou službu, kteří ve školním bazénu předváděli své umění a připravili pro děti řadu soutěží.

BAMBIRIÁDA SE PŘESOUVÁ 28.05.2011
Vzhledem k vytrvalému dešti se Bambiriáda ve Frýdku-Místku po dobu deště přesouvá do klubu U-kryt (skutečný podzemní úkryt) pod 11. ZŠ.

Program:

Do krytu se přesouvají i řada organizací se svými prezentacemi. Do U-krytu se i přesouvají některá pódiová vystoupení (dle uvážení vystupujících organizací).

V případě ukončení deště se Bambiriáda po obědě přesouvá zpět na plochu sportovního areálu 11. ZŠ.
01.05.2011 • INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY


 • PŘEHLED PŘIHLÁŠENÝCH ON-LINE


 • Bambiriáda ve Frýdku-Místku už za měsíc 27.04.2011
  Vedete zájmový kroužek, taneční skupinu nebo sportovní oddíl? Chcete se seznámit s činností dětských organizací a zájmových kroužků pro děti a mládež ve Frýdku-Místku?
  Za měsíc se otevřou brány 7. ročníku Bambiriády ve Frýdku-Místku - přehlídky dětských organizací a zájmových aktivit pro děti a mládež. V pátek 27. 5. a v sobotu 28. 5. 2011 od 9.30 do 16.00 hodin se v areálu Základní školy Jiřího z Poděbrad na sídlišti Slezská představí na 30 organizací. Budou to především různé zájmové, kulturní a sportovní organizace, včetně Střediska volného času Klíč, jež představí své oddíly a kroužky. Pro děti jsou připraveny hry a soutěže, výtvarné aktivity, vystoupení tanečních skupin, mažoretek, hudebních skupin, breakdance aj. Malí návštěvníci si budou moci vyzkoušet svou zručnost na lanových lávkách a při střelbě airsoftovými zbraněmi. Ve školním bazénu si pro děti připravil program Plavecký oddíl F-M a Vodní záchranná služba ČČK. Na Bambiriádě nebudou se svou prezentací chybět ani hasiči a policie. Bambiriáda v našem městě se koná za podpory statutárního města Frýdek-Místek a záštitu převzal primátor Mgr. Petr Cvik.
  Zájemci o prezentaci se mohou ještě přihlásit na www.bambiriada.cz, nebo na www.klubkofm.cz.
  Apollo 13 2011 20.04.2011
  Apollo 13 2011 byl název víkendovky Vodáckého oddílu Plaváček, která se konala na tajné výcvikové základně Klubka pro budoucí kosmonaty na Tyře. Obě cvičné posádky zvládly výcvik na výbornou a snad se brzy odčkají i startu na měsíc.
  Návrh textu na plakáty Bambiriády 20.04.2011
  Byly zaslány první návrhy textu na plakáty Bambiriády ve Frýdku-Místku:

  7. ročník přehlídky dětských organizací a zájmových aktivit pro děti a mládež

  Bambiriáda ve Frýdku-Místku se koná za podpory statutárního města Frýdek-Místek a záštitu nad Bambiriádou převzal primátor Mgr. Petr Cvik

  Program:
  prezentace zájmových, sportovních a kulturních volnočasových organizací a organizací pro děti a rodiče
  hry a soutěže pro děti
  výtvarné aktivity
  sportovní vystoupení a bojová umění
  vystoupení tanečních skupin, mažoretek, break aj.
  vystoupení hudebních skupin
  lanové aktivity, airsoft
  divadlo
  ukázky výcviku se psy
  nabídka letních táborů a akcí
  prezentace hasičů a policie
  a řada dalších aktivit

  Doprovodné programy:
  27. a 28. 5. od 13.30 do 16.30 – volný vstup na bazén na 11. ZŠ s programem plaveckého oddílu a vodní záchranné služby ČČK
  Setkání KPP v Sokolovně 20.04.2011
  První krásné odpoledne 29.3. 2011 se v letošním roce využili jsme využili k zahájení setkávání 'starých Krokáčů' s dětmi v Sokolovně. A tak se při prvním opékání nás sešlo opravdu hodně.
  Bambiriáda - informace pro přihlášené 20.04.2011
  děkujeme organizacím za přihlášení se na Bambiriádu 2011. Přípravy jsou v plném proudu a v brzké době byste měli obdržet podrobné informace k účasti, programu, rozpisu vystoupení, občerstvení aj.

  Materiální zázemí je bohužel omezené a v této chvíli máme pouze 3 velké stany (4x8m) pro společnou prezentaci (cca 4 organizace / stan). Proto přivítáme, pokud organizace vystavující na ploše mají možnost si zajistit vlastní stánek.

  Pro prezentující i vystupující bude zajištěno malé občerstvení. V případě vyšších nákladů na spotřební materiál pro práci s dětmi na Bambiriádě (např. výtvarný materiál, suroviny aj.) je možné se na nás obrátit s žádosti o proplacení části nákladů na materiál (bude posuzováno individuálně). V případě náročnější prezentace mohou organizace využít i společný odvoz materiálů na Bambiriádu.

  P.s. – pokud máte nějakou netradiční aktivitu, kterou byste rádi zdůraznili i na plakátech, napište obratem její stručný popis.
  Máme se o co podělit?! 03.03.2011
  Z www.bambiriada.cz:
  Příjemné pozdravení,


  letos se zase po roce scházíme na Bambiriádě, největší přehlídce volnočasových aktivit pro děti a mládež v ČR. Bambiriáda je pořádána ve všech krajích a její letošní motto zní „Máme se o co podělit'.

  Chtěli bychom upozornit na to, že v oddílech, klubech, kmenech, družinách se nescházíme pouze za účelem hraní her, i ty jsou nakonec přeci jen prostředkem. Cíl je jasný a na tom se všichni shodujeme. Scházíme se proto, abychom se vzájemně rozvíjeli v dovednostech, znalostech a schopnostech. Ti starší, co toho umí více, učí ty mladší, stejně tak jako ti mladší učí ty starší trpělivosti, ohleduplnosti, odpovědnosti. Snažíme se vytvářet zajímavé prostředí a pozitivně formovat mladé lidi. To není zas tak málo!

  Bambiriáda se snaží k tomu přispět i letos, již po třinácté.

  Aleš Sedláček, předseda ČRDM
  Zahajovací schůzka SDK 01.03.2011
  16. března ve středu od 16.00 hodin znovu rozjíždíme Studentský dobrovolnický klub ADRA (SDK ADRA). Sejdeme se v klubovně DC ADRA na Radniční ulici u Frýdeckého náměstí jako obvykle. Noví kamarádi a zájemci jsou VÍTÁNI :-)
  Přihláška Bamiriáda 26.02.2011
  Máte zájem o účast na Bambiriádě 2011 ve Frýdku-Místku? Přihlašte se:

  PŘIHLÁŠKA ON-LINE

  PŘIHLÁŠKA WORD

  Areál Bambiriády 2011 22.02.2011
  Fotky z areálu Bambiriády
  Chcete se podívat, kde se koná Bambiriáda v roce 2011? V této FOTOGALERII. najdete fotografie z Bambiriády 2003 - první Bambiriády ve Frýdku-Místku, která se právě konala v areálu ZŠ Jiřího z Poděbrad (11. ZŠ).

  Pozn. v této fotogfalerii jsou i fotografie z doprovodného programu z lesa pod Štandelm.
  Web Bambiriády 2011 22.02.2011
  Webové stránky Bambiriády 2011 www.bambiriáda.cz byly Českou radou dětí a mládeže zaktualizovány a tak na stránkách najdete informace nejen o Bambiriádě ve Frýdku-Místku, ale i o všech ostatních Bambiriádách v celé republice. Prezentace Bambiriády ve Frýdku-Místku byla doplněná o aktuální seznam přihlášených organizací, fotografie z místa konání v roce 2003 a aktuální kontakty na organizační štáb.
  Setkání La Grace 11.02.2011
  V úterý 8.2. se v Brně uskutečnilo setkání příznivců repliky historické pirátské plachetnice La Grace, kterou v Egyptě postavil kapitán Pepa Dvorský. Na tomto setkání nemohli chybět ani „kapitáni“ Plaváčku a Klubka. Dostavěná loď čeká při pobřeží Egypta na své velké plavby. No a pokud to vyjde tak i Plaváčci budou jednou kadeti na této školní plachetnici.
  ODKAZ NA ZPRÁVY Z LA GRACE, DISKUZE, WWW STRÁNKY.
  BAMBIRIÁDA 2011 31.01.2011
  Máte zájem o účast na Bambiriádě 2011 ve Frýdku-Místku? Přihlašte se:

  PŘIHLÁŠKA ON-LINE

  PŘIHLÁŠKA WORD

  Vodácký oddíl Plaváček 31.01.2011
  Vodácký oddíl Plaváček - Tábor - prvotní informace
  Místo : Slezská Harta - velké
  tábořiště
  Termín : 6. - 20.8. 2011
  Tábořiště: www.eskadra.cz

  BAMBIRIÁDA 2011 17.01.2011
  Zveme všechny organizace k účasti na velké přehlídce zájmových, sportovních
  a kulturních aktivit pro děti a mládež ve Frýdku-Místku
  v pátek 27. a v sobotu 28. května 2011 od 9.30 do 16 hod.
  venkovní areál ZŠ F-M, Jiřího z Poděbrad
  (11. ZŠ na sídlišti Slezská ve Frýdku)
  Přihláška k prezentaci:
  Přihlášku je možné vyplnit na www.klubkofm.cz, nebo ji zaslat mailem či předat osobně na MMFM, OŠKMaT Martinu Sysalovi.
  Za organizační štáb: Martin Sysala, tel: 731 409 953, 558 609 215, sysala.martin@frydekmistek.cz
  Další informace najdete na: www.bambiriada.cz, www.klubkofm.cz

  K účasti na Bambiriádě vás zvou pořádající organizace:
  Sdružení Klubko , o.s. Filadelfie, Royal Rangers - V.O.Plaváček,
  Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Frýdek-Místek, TOM 19070 KAM Frýdek-Místek
  BAMBIRIADA 2011 17.01.2011
  Do organizačního týmu Bambiriády 2011 ve Frýdku-Místku se zapojily další dvě organizace a to Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Frýdek-Místek a TOM 19070 KAM Frýdek-Místek, kteří budou mít na starosti bonusové programy pro děti.

  Další informace naleznete pod odkazem Bambiriáda v záhlaví této www stránky.
  Odcizení vozíku 09.01.2011
  Bohužel zloději se před vánoci nevyhnuli ani našemu skladu v sokolovně. Z venkovního areálu nám byl odcizen přívěsný vozík, který jsme používali na přepravu materiálů na akce, tábory, převoz lodí atd.
  Přívěsný vozík byl označen nápisy Sdružení Klubko a SPZ 2T3 8507. Pokud by jste jej někdo zahlídli, oznamte to prosím na policii, nebo přímo nám.

  Nás bohužel čeká hledání nových finančních prostředků (18 tis. Kč)na nový vozík pro naši činnost.
  KPP KROK - PF 2011 02.01.2011
  Krásný celý rok 2011, hodně kamarádů a spoustu radostí a legrace vám přeje Klub Přátel Přírody KROK.
  FOTO KPP 2010
  BAMBIRIÁDA 2011 17.12.2010
  Bambiriáda ve Frýdku-Místku v roce 2011 dostává už reálnější obrysy. Bambiriáda proběhne v pátek 27. a v sobotu 28. května 2011 ve venkovním areálu ZŠ J. z Poděbrad 3109 (11. ZŠ) na sídlišti Slezská. Dosavadní složení pořadatelského týmu:
  - Sdružení Klubko (Martin Sysala – organizace)
  - Filadelfie - U-kryt (Martin Dubčák – podiová vystopení)
  - Royal Rnagers - V.O.Plaváček (Ivo Sysala - plocha)
  Bližší informace budou pro organizace a přihlášky budou zveřejněny v průběhu ledna 2011.

  Další informace naleznete pod odkazem Bambiriáda.
  Vlčí stezka 16.12.2010
  Vlčí stezka byl název další víkendovky Vodáckého oddílu Plaváček, která proběhla minulý víkend. Noční hry, lov vlků, chytání pytláka, zkouška vědomostí a mnoho dalších her si Plaváčci zažili na chalupě v Janovicích. A kdo nakonec vyhrál? Družstvo Hrona - Wolf.
  Zima 16.12.2010
  Lodní flotila Klubka spí zimním spánkem pod sněhovou přikrývkou u klubovny ve Starém Městě. Ale už teď se připravují opravy, shání se materiál i dokumentace, aby se s pravním jarním sluníčkem mohlo začít pracovat.
  Když se sen stane pravdou 06.12.2010
  Historická plachetnice LaGrace, kterou staví Petr Dvorský v Egyptě a na kterou přiložil i ruku k dílu Capt., Simika a hlavně lodník je se od víkendu hope na mořských vlnách. ODKAZ NA ZPRÁVY Z LA GRACE, DISKUZE, WWW STRÁNKY.
  BAMBIRIÁDA 2011 09.11.2010
  I v roce 2011 se ve Frýdku-Místku bude konat Bambiriáda. 7. ročník Bambiriády ve F-M (13. ročník v ČR) připravuje 3-členný štáb – Sdružení Klubko, U-kryt a V.O.P. Plaváček. Bambiriáda ve F-M se uskuteční v pátek 27. a v sobotu 28. května 2011.
  HRR NA NĚ ! 01.11.2010
  Vodácký oddíl Plaváček využil podzimní prázdniny ke čtyřdenní akci 'Hrr na ně !' na chatě v Nýdku. Společně s Royalisty z Oldřichovic svedli velkolepou bitvu, užívali si krásného podzimního počasí a taky si pro sebe zabrali krásnou tělocvičnu a bazén v Bystřici.. Všichni se těší na další společné akce s novými kamarády.
  A je nás více 01.11.2010
  A je to tady :-) Kamarádi z KPP Krok se sešli, aby společně oslavili narození náčelníčka Lukáška (10.10.2010) Myvče a Marki. Tak na jho zdraví
  AHOJ SDK 26.09.2010
  Od září 2010 je bohužel z organizačních důvodů a zaneprázdění vedoucích činnost dobovolnického klubu pozastavena. O případném znovuobnovení činnosti vás budeme na www stránkách informovat.

  Díky moc za skvělé akce a dětské úsměvy, které jste nám pomáhali vytvářet. Bylo to moc fajn. Díky

  Jana, Monika, Martin, Michal
  Zazimování plachetničky Klubka 26.09.2010
  V pátek 24.10. skončila letošní sezóna pro plachetničku Klubko na přehradě Žermanice. Kadeti z Vodáckého oddílu Plaváček odpluli s lodí z kotviště do kempu Lučina, kde už na ni čekal nákladní přívěs, na kterém jsme plachetnici odvezli k zazimování do naší klubovny v sokolovně. Tak zase příští rok.
  Poslední venkovní setkání KPP 26.09.2010
  Členové Klubu přítel přírody KROK využili poslední krásný a teplý den (a první podzimní den) k pravděpodobně k poslednímu setkání na zahradě sokolovny. Vzhledem k velkému množství malých dětí byly letošní setkání v sokolově hojně využívány a tak snad tomu bude i příští rok.
  Dětské odpoledne se vydařilo 26.09.2010
  Tradiční dětské odpoledne na zahradě sokolovny ve Starém Městě se opravdu vydařilo. Dětské odpoledne se konalo v neděli 12. 9. Na 130 dětí si zde mohlo zasoutěžit v různých dětských disciplínách, které připravii učitelky ZŠ a MŠ ve Starém Městě, soutěžích Vodáckého oddílu Plaváček (Sdružení Klubko), zastřílet si airsoft, skákat přes překážky s pejskem. Tělocvična sokolovny patřila dálkově ovládáným modelům aut a obří autodráze. Velký úspěch u dětí měli opět hasiči a to nejen se svými soutěžemi, ale i s obrovskou hromadou pěny ve které si mohly zařádit. No a nakonec si děti odnesly zase řadu cen, které věnovali sponzoři a obec.
  Velké poděkování patří všem, kteří se na dětském odpoledni podíleli.
  Dětské odpoledne v sokolovně 29.08.2010
  Na nedělní odpoledne 12. 9. se připravuje v sokolovně ve Starém Městě opět dětské odpoledne. A tak společně se Sokolem, ZŠ, hasičemi a jinými připravujeme řadu her a soutěží. Určitě přijďte a přivítáme i pomoc při realizaci akce.
  A je po táboře 29.08.2010
  Čas rychle letí a prázdniny se bíží ke konci. I vodácký oddíl Plaváček se vrátil už ze svého 14 denního tábora, který strávil společně s oddílem RoyalRangers Oldřichovice ve Sloupu u Moravského krasu. Zážitky z tábora a fotky si můžete prohlédnout na http://royalrangers.webnode.cz/
  Rozšíření flotily 27.08.2010
  Flotila lodí Sdružení Klubka na Žermanicích se rozšířila o starší pramičku, kterou prvně musela projít základní opravou.Nyní je už na vodě, ale generální oprava ji čeká až v příštím roce.
  Přívěs na lodě 27.08.2010
  K novému přívěsu přibyla nádstavba na lodě na kterou se může vejít cca 6 kanoí a raft. Nádstavba byla vyrobena nám na míru a slouží i jako samonosná pojízdná konstrukce pro uložení lodi mimo vozík.
  Plachetnička plná dětí 16.08.2010
  Po měsíci dešťů přišlo konečně pěkné počasí a tak poslední krásné dny maximálně využíváme plachetničku Klubko na Žermanicích. Největší radost z ní mají samozřejmě děti a tak využíváme každý krásný den k posledním projížďkám po přehradě.
  Kadeti na přehradě 16.08.2010
  Přesunutý týbor V.O.P. bude jen suchozemský a tak nejstarší členové V.O.P. využili nečekaného volna a vytáhli opravenou malou plachetničku'Rychlý šunt' a kanoe na Žermanice, kam se vydali na pár dnů sami stanovat.
  Oprava střechy 16.08.2010
  V úterý 3.8. kluci z KPP KROK a VOP položili novou střechu na přístřešek, kde jsou uloženy lodě a tak snad nám po mnoha letech na ně nebude pršet.
  KPP KROK 16.08.2010
  Již 8 setkání KPP KROK proběhlo v tomto roce v klubovně. A tak prvně v úterý a teď ve čtvrtky se do klubovny sjede velká kolona kočárků, koloběžek s dětmi a maminkami.
  Tábor 10.08.2010
  Čtvrtek 5. 8. měl být dnem, kdy se v klubovně měl balit oddíl Plaváček na sobotní odjezd na tábor. Bohužel místo balení přišla ledová sprcha ve formě zrušení tábora z důvodů problémů s majiteli pozemků, kde se měl tábor konat. Capitán okamžitě rozjel telefonickou akci a zajistil náhradní tábor ve spolupráci s Royal Rangers a tak plaváček odjíždí byť o týden později na nový tábor do Moravského krasu.
  Opravy lodí 10.08.2010
  Tábor V.O.P. se blížil a s ním i finální opravy lodí. A tak kadeti z Plaváčku trávili poslední dny v klubovně, aby zcela řebrousili a natřeli plachetničku 'Rychlý šunt' a připravili ji na tábor. Na konečnou opravu čekaly i kanoe.
  Červená Karkulka u Broučků 2.6.2010 19.06.2010
  Zpráva z SDK: Saša, Mája, Eva a Petra si jako dárek ke Dnu dětí připravily pro návštěvníky Broučků krátkou divadelní hru O červené karkulce. Předsatvení mělo velký úspěch.
  Bambiriáda 28. - 29.5. 2010 19.06.2010
  Na Bambiriádě měli svůj stánek i dobrovolníci z SDK. Pro malé návštěvníky měli připravený pestrý program. První den to byla detektivní hra. Druhý den si děti mohly zasoutěžit i se svými rodiči na slalomové dráze.
  Poděkování 16.06.2010
  Firma ALKAL s.r.o. darovala našemu sdružení pro plachetnička Klubko 4 baterie, které nám budou složit pro záložní elektromotor na lodi.
  Plachetnička 15.06.2010
  Pro plachetničku Klubko začala další sezóna. Po základní opravě nátěrů a technické kontrole byla v pátek 11. 6. 2010 spuštěna opět na přehradu Žermanice, kde bude celé léto.
  Bambiriáda 29.05.2010
  Už druhý den je Bambiriáda v plném proudu. Po týdnech deště na první den Bambiriády vysvitlo sluníčko a tak si všichni účastníci vychutnávali krásné počasí. Na podiu proběhla řada nádherných vystoupení tančních skupin, školek, modelek... Na ploše byla připravena řada soutěží mezi kterými byly i soutěž Sdružení Klubka - VOP a SDK.
  POVODNĚ - Posunutí Bambiriády ve F-M 18.05.2010

  Z mailu organizátorů Bambiriády:Jak již jistě mnozí víte, situace v povodí Odry se díky nepřestávajícímu dešti značně zhoršila a areál Sokolíka byl částečně zaplaven, hlavně díky spodním vodám.

  Momentální situace v areálu:

  •Hřiště s pódiem antukové - 10 cm vody
  •Malé antukové hřiště - 7cm vody
  •Asfaltové hřiště - zatím na suchu
  •Areál lanového centra - 25 cm vody
  Z důvodů nepříznivých hydrometeorologických předpovědí jsme nuceni termín Bambiriády ve Frýdku-Místku přesunout o jeden týden na 28. a 29. května. Kromě data konání akce se nic jiného nemění
  Pomoc při povodních 18.05.2010
  V pondělí Mýval s Tulákem vyrazili na pomoc při naplňování pytlů s pískem ze kterých se staví ochranné hráze na březích řeky Ostravice. V úterý jsme mohli pomoci při budování ochrany před velkou vodou v reálů Sokolík, kde by měla proběhnout za dva dny Bambiriáda.
  Povodně 18.05.2010
  Už třetí den ohrožuje stoupající voda nejen klubovnu (v levém rohu fotografie) ale i celé město a okolí. Voda v řece Morávce naštěstí přestala stoupat a tak jsou klubovna i sklady v bezpečí. Teď už jenom všichni napjatě sledujeme stav přehrady Morávky, která je už přeplněná.
  Setkání KPP v Sokolovně 04.05.2010

  Od závěru dubbna se v sokolovně rozjely opět pravidelná setkání členů KPP KROK s dětmi - ať už při volejbalu, tak při opékání či vaječině.
  Den Země v Sokolíku 22.4.2010 23.04.2010
  Ve středu se ve Frýdku-Místku uskutečnil již sedmý ročník oslav Dne Země. Studenti z SDK si na svém stanovišti v areálu Sokolík připravili pod vedením Markéty zábavný program pro nejmladší účastníky.
  Klub Míša na návštěvě v klubovně SDK 14.4.2010 20.04.2010
  Na schůzku SDK ve středu 14.4.2010 dorazily i děti z klubu Míša. Na památku si vyrobily papírové motýly, které pro ně vymyslela Saša. Všichni jsme si společně popovídali a prohlédli si veslé fotky ze společných akcí.
  Bambiriáda 2010 17.04.2010
  Příprava Bambiriády 2010 ve Frýdku-Místku, která proběhne v pátek 21.5. a v sobotu 22.5. 2010 v Sokolíku je v plném proudu. V současnosti probíhá upřesňování požadvků organizací a příprava programu. Pokud máte zájem se také bambiriády ve Frýdku-Místku zúčastnit obraťte se na hlavního pořadatele, kterým Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Frýdek-Místek. Programový koordinátor Bambiriády 2010 je Jaroslav Turoň - email: jarek.turon@skautifm.cz

  Informace naleznete rovněž na www.bambriada.cz
  Den Země 17.04.2010
  Ve čtvrtek 22. 4. 2010 se uskuteční v místeckém parku od rána opět Den Země. Markéta z SDK opet dává dohromady partu dobrovolníků, kteří připraví pro děti soutěže a hry v Sokolíku. Pokud můžete pomoc, ozvěte se na vzkazovníku SDK.
  Volejbaly KPP 17.04.2010
  Od konce dubna by se v sokolovně mely opět rozběhnout volejbalové odpoledne. Tentokráte v úterý. Ono vlastně ani nejde ani už o volejbaly, jako hlavně o příležitost setkání se členů KPP a dětí a přípravě společných programů. Tak už se na všechny těšíme.
  Oprava lodě 17.04.2010
  V letošním roce čeká loď cpo 6 letech nové nátěry. A to jak paluby, tak části pod vodou. Nejdříve je potřeba loď zbrousit a opravit. V červnu loď rovněž čeká STK.
  Vozík na lodě 17.04.2010
  Vodáckému oddílu Plaváček se podařilo získát dotaci na nákup nového přívěsného vozíku na lodě. A tak bychom od léta měli mít vyřešen nejen způsob převážení kanoí a pramice ale i plachetničky Klubko. V této chvíli byla zadána výroba dle naší dokumentace.
  Veselá trička 31.3.2010 13.04.2010
  Na schůzce SDK 31.3. 2010 si dobrovolníci za pomocí šablony a foukacích fixů vylepšili stará trička novým logem klubu. Ti, kteří nestihli přijít, mají možnost vyrobit si trička na jakékoli další schůzce klubu.
  15.2. 2010 Náš svět Pržno: Karneval 23.02.2010
  Dobrovolnice z SDK se tentokrát vypravily pomáhat na karneval do Našeho světa v Pržně. Sraz tady totiž měli kovbojové a indiáni z nejrůznějších kmenů, kteří potřebovali pomoc s občerstvením a především se zábavou. Bylo to veselé odpoledne :-).
  13.2. 2010 Country odpoledne v klubu Míša 22.02.2010
  V sále domova pro seniory ve Frýdlantu nad Ostravicí se konala další akce klubu Míša, tentokrát v country stylu. Na místě nechyběly ani dobrovolnice z SDK, které se aktivně zapojily především na tanečním parketu.
  PŘIPOJ SE 10.02.2010


  Nové fotky z V.O.P. 01.02.2010
  Po delší době jsou zde nové fotogalerie z Vodáckého oddílu Plaváček a to z TÁBORA a ZIMNÍ PLAVBY
  Plachetnička KLUBKO 01.02.2010
  Na www stránkách Klubka v záhlaví přibyl nový odkaz na plachetničku Klubko s jejím stručným popisem a s výběrem fotek od 2002 do 2009.
  Sněhuláci v Kunčicích 19.1.2010 21.01.2010
  Dobrovolnice z SDK v úterý už po několikáté navštívily dětský domov v Ostravě-Kunčicích, kde prožily veselé odpoledne, tentokrát ryze v uměleckém duchu. Během soutěže o nejkrásnější sněhovou sochu vznikla dvě úžasná díla: Socha obřího trpaslíka a unikátní socha 'bílé sněžné želvy kunčické'. Na závěr si všichni účastníci soutěže pochutnali na občerstvení, které připravili sami obyvatelé domova.
  Rekonstrukce Sokolovny II. 07.01.2010
  Před více než rokem začaly první úvahy o společné rekonstrukci sokolovny ve Starém Městě, kde má Sdružení Klubko svou klubovnu. Během roku 2009 se podařilo připravit Sokolu Staré město, Sdružení Klubku a Apoštolské církvi připravit návrh a předběžnou projektovou dokumentaci a požádat o stavební povolení. Vše má směřovat k přípravě žádosti o dotaci z fondů EU na rekonstrukci sokolovny. Pokud vše dobře dopadne a podaří se najít peníze na zpracování žádosti a v případě přidělení dotace se můžeme těšit na opravenou telocvičnu, klubovnu, vybudované nové soc. zařízení, nových úložných prostor i místností pro činnost dalších spolků.
  PF 2010 29.12.2009
  Děkujeme všem za přízeň v roce 2009 a přejeme všem krásný rok 2010. Mějte se pěkně a v novém roce AHOJ.
  Veselé Vánoce :-) 24.12.2009
  Přejeme vám krásné prožití vánočních svátků, hromadu dárků pod stromečkem a úspěšný vstup do nového roku 2010.

  První schůzka SDK v novém roce se uskuteční v klubovně ADRY ve středu 6. ledna v 16:00.
  Kapitán na La Grace 13.12.2009
  Poslední dny do vánoc se kapitán Plaváčku se Simikou rozhodli strávit na dokončovacích pracích na replice histroické plachetnice LaGrace v Egyptě, kterou tam staví čeští nadšenci. Více na www.lagrace.cz
  Taneční sobota s klubem Míša, 5. 12. 2009 08.12.2009
  Hudba a tanec byly hlavní náplní soutěží a her, které si zahrály dobrovolnice na oslavu Mikuláše s dětmi z klubu Míša. Akce se konala v kulturním sále Domova pro seniory ve Frýdlantu. Téměř padesát účastníků-dětí a rodičů tak strávilo velmi příjemnou sobotu.
  Mikuláš v nemocnici, 4. 12. 2009 08.12.2009
  V tradičních maskách Mikuláše, čertů a andělů navštívili dobrovolníci z SDK ADRA děti ve Frýdecké nemocnici. Zpívaly se koledy, přednášely básničky a rozdávaly balíčky s dobrotami. Děti Mikulášovi slíbili, že si budou uklízet hračky, poslouchat maminky a chodit brzo spát.
  Pečení perníčků v klubovně SDK 18. 11. 2009 19.11.2009
  Ve středu se klubovna SDK proměnila v malou voňavou pekárnu. I přesto, že jsou Vánoce ještě daleko, dobrovolníci se do příprav ponořili naplno už teď a společnými silami dotvořili vánoční přání a napekli hromadu voňavých a chuťově dokonalých perníčků. Sladkou odměnou jim byly skvělé 'štramberské placky'.
  Ozdobné řetězy pro radost dětí, 9. 11. 2009 11.11.2009
  Veselé papírové řetězy s mráčky, motýly a srdíčky zdobí nyní klubovnu dětského oddělení frýdecké nemocnice. Vyrobili je nemocné děti spolu s dobrovolnicemi z SDK ADRA.
  Sobota s klubem Míša, 7. 11. 2009 10.11.2009
  Příjemná a pohodová atmosféra provázela sobotní akci SDK pro klub Míša, která se konala v kulturní místnosti DPS ve Frýdlantu nad Ostravicí. 12 dobrovolníků se zde věnovalo postiženým dětem, malovali na sklo, vyráběli vánoční ozdoby a přání. Rodiče tak měli čas si spolu popovídat nebo jen tak pozorovat tvořivé dění kolem sebe.
  Bambiriáda 2010 08.11.2009
  Dle předběžných informací bude Bambiriáda ve Frýdku-Místku i v roce 2010, kdy se jejího pořádání se má opět ujmout Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Frýdek – Místek.
  Dvanáctý ročník Bambiriády v ČR se bude konat 20.–23. května 2010.
  Klubovna má zase vodu 06.11.2009
  Po řadě měsíců, kdy kluvbovna Klubka v sokolovně byla odpojena od vody z důvodů prasklého venkovního potrubí v klubovně opět teče voda. Do klubovny byla natažena nová provizorní přípojka vody. Velké poděkování patří Jarkovi Lofitkovi, který připojení zajistil.
  Barevný podzim v Domově pro seniory, 14. 10. 2009 03.11.2009
  Krásný podzimní obraz byl výsledkem fantazie studentů a klientů domova pro seniory. Dobrovolníci se seniory z předchozích akcí již dobře znají a tak bylo společně strávené odpoledné pro všechny moc příjemné. Těšíme se na další!
  Den sociálních služeb, 8. 10. 2009 02.11.2009
  Studenti z SDK prezentovali svou činnost na Dni sociálních služeb města Frýdku-Místku, který se konal pod záštitou primátorky Ing. Evy Richtrové. Akce probíhala na Náměstí Svobody a v Národním domě v Místku od 9.00 do 17.00 hodin.
  Loď pod sněhem 15.10.2009
  Ačkoliv před týdnem malé děti při volejbalu KPP používaly loď jako prolézačku, dnes už je loď zasypaná sněhem.
  Celou galerii palchetničky KLUBKO a KPP 2009 najdete ZDE.
  Taury 15.10.2009
  Tentokráte se Hop s Čiperou a Mývalem opět vydali do Rakouských Alp - tentokráte do Taur. O jejich ceste a konci u moře si můžete přečíst ZDE.
  Nové www stránky Plaváčku 15.10.2009
  Vodácky oddíl Plaváček si vytvořil své nové www stránky na http://vopfm.webnode.cz/.
  Poslední volejbal 15.10.2009
  Asi druhý a současně poslední volejbal KPP se uspořádal v sokolovně 8. 10. 09, kdy jsme využili posledního krásného letního počasí, které hlásili. Volejbal byl zakončen tradičním opékáním :-)
  Kapverdy 15.10.2009
  Dámská jízda poˇštastných ostrovech se jmenuje článek v časopise Cykloturistika, který popisuje cestování na kolech Renči a její kamarádky po Kapverdských ostrovech. První zážitky z jejího putován jsme si mohli přečíst i ve vzkazovníku KPP (22.7.09). Za pár dní se Renča má vrátir z Ameriky a snad se dočkáme malé prezentace z této cesty pro kamarády :-)
  Podzim v nemocnici, 06.10.2009
  Krásné barvy podzimního listí, šišky, žaludy a další suché plody obdivovali nemocné děti a studenti SDK během společného tvoření. Vznikly obrázky plné fantazie a barev, které si můžete prohlédnou v herně dětského oddělení frýdecké nemocnice.
  Orientační závod v Pržně, 1. 10. 2009 02.10.2009
  Dobrovolníci z ADRY připravili pro uživatele zařízení Náš svět Pržno náročný orientační závod. Na startu se sešlo přes třicet závodníků. Kromě pomocných fáborků využívali účastníci buzoly a mapy a museli projít skrze deset stanovišť s úkoly. Děkuji všem za skvěle připravený program. Monika
  Detektivové v Dětském domově v Kunčicích, 29. 9. 2009 30.09.2009
  Kluci z dětského domova v Kunčicích se pod vedením studentek SDK proměnili v detektivy a pustili se do zajímavé vyšetřovací hry.
  Do nemocnice přiletěli draci, 21.3.2009 25.09.2009
  Na dětské oddělení nemocnice přiletěli v pondělí odpoledne papíroví draci. Dobrovolníci z SDK byli přitom a připomněli všem dětem, že podzim už je tady.
  Nové Sdružení Klubko 22.09.2009
  Vzhledem ke změně struktury organizace Sdružení Klubko se chystá i obnova obsahu www stránek. Oddíl Plaváček se stal org. jednotkou RoyalRangers a Studentský dobrovolnický klub pracuje pod DC Adra ve F-M. Sdružení Klubko nadále obě skupiny na území města zaštiťuje a poskytuje jim materiální a organizační pomoc a zázemí.
  Dětský den v Sokolovně 22.09.2009
  Sokol Staré Město, Sdružení Klubko, ZŠ a SDH Staré Město uspořádali v neděli 20. 9. 2009 Dětské odpoledne v Sokolovně. Bylo zde 13 soutěží pro děti, dále se děti mohly povozit na koni, nebo si prolézt plachetničku Klubko. Vzhledem ke krásnému počasí a nadšení pořadatelů se akce velice vydařila a všem se moc líbila. Na akci přišlo cca 80 dětí.
  Rax Alpy 22.09.2009
  Kamarádi z KPP Krok (Hop, Čipra, Mýval) se zúčastnili víkendového kurzu na feraty v Rakouských Rax Alpách, který pořádala 3. přední hlídka Royal Rangers z Valašského Meziříči. Další akci (tentokráte už vlastní) se zaměřením na vysokohorskou turistiku je čtyřdenní akce do pohoří Taury opět v Rakousku (26.-29.9.2009). Případní zájemci, ať se ozvou Myvčovi - stále máme volné místo.
  Loď zpět v klubovně 22.09.2009
  Krásné sobotní ráno 19.9.09 jsme využili k odvozu lodě ze Žermanic opět ke klubovně do Fýdku-Místku. Při odvozu lodě pomáhali členové KPP a vedoucí oddílů.
  PRVNÍ SCHŮZKA KLUBU 9. ZÁŘÍ v 16.00 v ADŘE 04.09.2009
  Srdečně zveme všechny současné členy i nové zájemce na první schůzku SDK v novém školním roce 2009/2010.

  KDY A KDE : středa 9. září od 16.00 hodin v klubovně ADRY, Radniční 1242, blízko Frýdeckého náměstí.

  Probereme: jaké bylo léto,co u nás nového, taky dáme hlavy dohromady a připravíme plán dobrovolnické práce pro školní rok 2009/2010 s novými originální projekty :-)

  Těší se Monika a spol.
  Už je po táboře 21.08.2009
  Tak tábor Plaváčku je už historií. Všichni se štastně vrtátili ze super tábora na Slezské Hartě plného her a dobrodružství.
  Ukrajinské párty :-) 12. 8. 2009 05.08.2009
  Krásné odpoledne prožili studenti SDK spolu s účastníky pobytu v dětském domově na Ukrajině.
  Na programu bylo promítání fotek a vyprávění. Následoval přesun na Žermanici a romantická projížďka na plachetnici Klubko.
  Odjezd na tábor 03.08.2009
  V sobotu 1.8. bylo před Klubovnou Klubka rušno. Nakládaly se poslední věci na tábor, zjišťovalo se, co kdo zapomněl, přesouvaly se děti i věci mezi auty a nákladnými vozíky, které se prohýbaly pod tíhou táborového materiály a dětmi. Ale v deset hodin mohl kapitán Plaváčku zavelet k 'odplutí' na tábor na Slezskou Hartu, kde prožijí nezapomenutelných 14 dní.
  Dobrovolníci na Ukrajině 03.08.2009
  Dobrovolníci z SDK se v červenci zúčasnili 14-ti denního pobytu v Dětském Domově v Mukačevu na Ukrajině. Studenti připravovali pestrý program pro 80 sirotků a dětí ze zanedbaných rodin. Mladí lidé zažili opravdu náročný, ale krásný a nezapomenutelný pobyt.
  A je nás více 03.08.2009
  Setkání 'starších' členů Klubka, respektive KPP KROK bylo ve znamení malých dětí členů, které by už vydaly za nový dětský oddíl.
  V.O.Plaváček 20.07.2009
  Vodácký oddíl Plaváček resp. jeho členové zveřejnili své prezentace na YouTube. Tak pokud se chcete seznámit s oddílem a jeho členy, klikněte zde:
  V.O.P. I., V.O.P. II. Den dětí
  Loď plná dětí 18.07.2009
  Krásné počasí se konečně prodralo přes zataženou oblohu a tak plachetnička Klubko je stále plná a letního koupání si užívají hlavně děti.
  Povodně 29.06.2009
  Pokud chcete pomoci lidem po povodních na novojičnsku, tak každá ruka je tam vítána. ADRA má na Beskydské 552 v Novém Jičníně stanoviště, stačí tam přijet a už vás pošlou , kam je potřeba. S sebou gumáky, rukavice, pláštěnku. Nářadí má ADRA k dispozici.
  Tuto sobotu se na pomoc do úklidu bahna v povodněmi postižené oblasti v Novém Jičíně
  vydala Monika, Markéta, Hela a Marek - Díky za POMOC.
  UKRAJINA a sedm statečných 23.06.2009
  Sedm dobrovolníku ze Studentského dobrovolnického klubu ADRA se od 12. do 26. července zúčastní pobytu v dětském domově v Mukačevu na Ukrajině. Zapojí se náročné přípravy aktivit pro děti, které jsou bez rodičů, mají různé výchovné problémy a spoustu osobního strádání. Všem studentům přejeme hodně štěstí !!!
  Tábor 2009 21.06.2009
  Prázdniny se rychle blíží a s ním i tábory. Letošní tábor Vodáckého oddílu Plaváček proběhně opět na krásném skautském tábořšti na přehradě Slezská Harta.
  Léto začalo 21.06.2009
  Klubko zahájilo léto a letní sezónu spuštěním plachetničky Klubko na Žermanice. Plachetničku budou využívat nejen členové Klubka ale také např. děti z dětského domova v Ostravě, nebo klienti z Renarkonu.
  Velké díky patří všem, kteří se i přes nepříznivé počasí podíleli na přepravě a spuštění plachetničky (Kapitán, Myvča, Jirka, Čochtan, Kroic, Tulák, Juni, Frigo)
  Žermanice: STAV VODY, VÍTR, POČASÍ
  Závěr školního roku s dobrovolníky 21.06.2009
  Plavání v Ještěrce, Neděle s dětmi z pěstounských rodin, Dětský den, Bambiriáda to je jen část akcí konané dobrovolnickým klubem v závěru školního roku, který dobrovolníci zakončí společným setkáním v Asře 24. června.
  Ale prázdninami činnost klubu přece jenom nekončí. Dobrovolníci jedou např. na čtrnáctidenní pobyt do dětského domova na Ukrajině, kde se budou starat o program pro děti. Více informaci naleznete v oddkazu dobrovolníci.
  Akce pro děti 25.05.2009
  Dobrovolníci a další členové Klubka připravují v následujících víkendech další programy pro děti - první je v sobotu 30. 5. 2 Dětská den na Olešné, jehož výtěžek (od zadavatele ČSSD) půjde na činnost a akce pro děti.
  Druhá akce je v neděli a je to program pro děti z pěstounských rodin.
  BAMBIRIÁDA 2009 25.05.2009
  I v letošním roce se ve Frýdku-Místku pořádá Bambiriáda - tentokráte již 5.
  Nelehké pořadatelské role se ujal Junák - svaz skautů a skautek ČR, okres Frýdek-Místek.

  Bambiriáda se koná 5.-6.6.2009 v areálu SOKOLÍK.

  Přihlásit se na Bambiriádu je možné

  ZDE


  Den Země s mimozemšťany, 24. 4. 2009 05.05.2009
  Členové SDK v rámci oslav Dne Země zorganizovali hry a soutěže pro své mladší kamarády z mateřských a základních škol. Jako spojovací téma si zvolili vesmír. V prostorách Sokolíka jste mohli vidět děti skákající z planety na planetu, chodilo se na chudách, malovaly se obrázky mimozemšťanů, skládaly se vesmírné puzzle a další.
  Hmatky pro děti, 20. 4. 2009 21.04.2009
  Netradiční hračku pomohli vyrobit studenti z SDK dětem v nemocnici ve Frýdku-Místku a to hmatky z mouky. Začalo se plněním nafukovacích balónků moukou. Nebyto to jednoduché. Mouka byla nejen v balóncích, ale i na stole a pod stolem, na hlavě i na tričkách. Bylo opravdu veselo!
  Hmatkám jsme dokreslili obličej a pak si již užívali přijemného pocitu z mačkání...
  Studentský dobrovolnický klub 20.04.2009
  Velikonoční vejce, Jarní nálada v domově pro seniory, Velikonoční sbírka Adry - Pomáhat je radost a řadu dalších akcí ma za první měsíce tohoto roku dobrovolnický klub, který teď působí v dobrovolnickém centru ADRA pod vedením Moniky Janoštíkové. A tak pokud se chcete dozvědět více o dobrovolnících, klikněte si na odkaz Dobrovolníci. A nebo se přijďte rovnou se podívat na jejich schůzku.
  Archa 20.04.2009
  Po měsíci opět přišel časopis Archa - časopis o výchově a využití volného času, který jsem bezmyšlenkovitě položil doma na stůl. Teprve po nějaké době jsme ji rozbali, prolistoval a bezmyšlenkovitě pohlédl na obálku - a jejda. Zase je tam Klubko - tentokráte je to stará fotka z projektu Na jedné lodi, na které klienti z K-centra Renarkonu natírají plachetničku.
  Víkendovka dobrovolníků 02.04.2009
  Tento víked studenti z dobrovolnického klubu byli na víkendové akci na chatě na Ostravice. Na víkendovce se připravovala velikonoční sbírka, akce klubu, ale zahrály se i bezva hry a promítal se film o adopci dětí v Bangladéši, kterou organizuje Adra.
  Plaváčk na přehradě 02.04.2009
  Sobotní den vodácky oddíl Plaváček využil k výpravě do přehrady (opravdu do) Žermanice, která měla den otevřených dveří. Ale myslím, že nejvíce se všichni už těší až spustíme na přehradě plachetničku Klubko.
  Veselý výrobek, 9. 3. 2009 18.03.2009
  Děti a jejich starší kamarádi z dobrovolnického klubu
  dokázali, že radost udělají i malé věci. Stačil dobrý nápad, barevný papír, pastelky,nůžky, špagátek a veselá věcička byla na světě.
  Lapače snů pro sladký spánek dětí 01.03.2009
  Od pondělí 23.2. budou mít všechny děti v nemocnici ve Frýdku-Místku krásné sny. Postarají se o to lapače snů, které si děti vyrobily s Luckou a Denisou z SDK. Dobrou noc všem!
  Špióni ve městě 01.03.2009
  V době nedělní schůzky V.O:Plaváček se město hemžilo tajnými špióny, kteří měli za úkol rozmístit tajné zprávy a současně sledovat své protivníky a vše dobře zaznamenat tajnou kamerou.
  Vše z povzdálí hodnotil velký boss Bill Bull,inspector of Spy department
  Zima 2009 01.03.2009
  Lodě Klubka jsou zasypány hromadou sněhu.
  Zdolali jsme Ondřejník! 27.02.2009
  V sobotu 28.2.2009 členové SDK úspěšně zdolali náročný výstup na horu Ondřejník. Na úspěšnosti výstupu se velkou měrou podílelo pěkné počasí a neutuchající humor členů expedice.

  Tajemné zprávy 15.02.2009
  Jak jsme se dozvěděli od kapitána V.O.Plaváček, tak po návratu z první letošní víkendovky se v mailech Plaváčků začaly objevovat tajemné zprávy. Toto je jedna z nich:
  Memá cimaforin z honéhodryvědů jerozd : Kájaně kánickodzáš napisku má v nuplá sitzvěro v kumíst kytále s mýmznáne hemsaob. Lemcí je bitsozpů oscha zime litevaoby taměs.
  Mejebutřepo nupisku nýchčevivyc níchitel nůóšpi, říkte by livatomenkuzdo jichje nouvratpod nostčin, ať memá tektados honíkazdů luriátema.
  Dobrovolnický klub ve Zpravodaji 19.01.2009
  O činnosti Středoškolskského dobrovolnického klubu při DC Adra a Sdružení Klubko vyšel článek ve Zpravodaji Frýdku-Místku, který shrnuje činnost klubu za II. pololetí roku 2008.
  Vzpomínka na léto 19.01.2009
  Letní tábor na Hronu, Dobývání Helmova Žlebu, Potlach, Minitábor na Žermanicích, Bambiriáda a řada dalších akcí se objevuje ve zprávě o činnosti Sdružení Klubka za rok 2008. Tato zpráva je součásti vyúčtování dotací za rok 2008.
  Proběhla první schůzka SDK v novém roce 19.01.2009
  Ve středu 14.1. se členové SDK sešli v klubovně Adry a plánovali, co zajímavého podniknout. Společné nápady a podněty byly zaznamenány a budou všem rozeslány mailem.
  V nedokončené diskusi budeme opět pokračovat na příští schůzce v Adře 28.1. v 16.00 hod.

  Těší se Monika a Dan
  Štědrovečerní lodičky 23.12.2008
  Jako každý rok se Krokáči, kamarádi a řada dalších lidiček sejdou na Štedrý večer u řeky Ostravice, kde vypustí svou štědrovečerní lodičku. Sraz cca od 21.30 hod.

  PF 2009 22.12.2008
  Mikulášská nadílka v nemocnici 05.12.2008
  Ve čtvrtek 4. 12. se vydal Mikuláš spolu se svými kamarády z dobrovolnického klubu navštívit nemocné děti ve frýdecké nemocnici. Mikuláš byl na děti hodný a rozdal spoustu dárečků. Malí pacienti zvládli na oplátku zazpívat písničku nebo zarecitovat báseň. Čerti byli roztomilí a strašili děti jen maličko a andílci byli úplní andílci a všichni dohromady pěkně zpívali.
  Děti za pomoci studentů vyráběly ozdobné svícny z jablíček, vánoční přání a navlékaly korálky. Pro nemocné děti to bylo příjemné zpestření. Zvlášť jeden kluk si ten neobvyklý rozruch pochvaloval: „Už jsem se opravdu nudil, to je fajn, že jste přišli“, popadl jehlu a začal navlékat korálky.
  Dobrovolníci v Gaudiu 02.12.2008
  Studenti SDK v úterý 25. 11. zavítali do Gaudia a potěšili vánočními koledami nemocné seniory. Mladí dobrovolníci rozdávali vánoční přání a vlastoručně upečené perníčky. Senioři byli dojatí a šťastní, někteří zpívali a hráli společně se studenty. Jeden z nemocných - bývalý dirigent Janáčkovy filharmonie, se pohotově ujal taktovky a udával zpívajícím ten správný rytmus. Zaměstnanci poděkovali studentům sladkou Marlenkou.
  SDK - prosinec 24.11.2008
  Krásné perníčky a vánoční perníčky vytvořili pro předvánoční akce studenti v středoškolském dobrovolnickém klubu. Věříme, že se všem budou líbit.
  Smutný konec Visalajek 19.11.2008
  Obdrželi jsme zprávu, že v sobotu 16. 11. 08 vyhořela chata na Visalajích kde se dříve uskutečnila i prožitkově vzdělávací akce 'Nápadník 02' a další společná setkání.
  foto :-(
  Dobrovolnický klub 18.11.2008
  Další schůzka Středoškolského dobrovolnického klubu proběhne tuto středu (19. 11.) v Adře, kde se budou mimo jiné péct perníčky a bude se pokračovat v přípravě na Mikuláše v nemocnici a programu pro Gudium a Pržno.

  Termíny akcí SDK:
  Mikuláš v nemocnici : 4. 12 od
  Gaudium (senioři)- úterý 25.11
  Pržno - Náš svět (zařízení pro mentálně postižené): 13.12.
  Více informací v odkazu Dobrovolníci
  Uložení lodí 17.11.2008
  Před zimou byly lodě Klubka v Sokolovně uloženy na nové stojany, kde přečkají až do další sezóny.
  Rekonstrukce Sokolovny 13.11.2008
  Sokol Staré Město ve spolupráci se Sdružením Klubko a Apoštolskou církví - tedy organizacemi, které nejvíce využívají sokolovnu, připravuje žádost o dotaci z fondů EU na rekonstrukci sokolovny. Jednotlivé organizace na společných setkání definovaly své nápady a požadavky na rekonstrukci sokolovny, která ji opravdu bezokladně vyžaduje. Pokud vše dobře dopadne a podaří se najít peníze na zpracování projektu a žádosti a v případě přidělení dotace se můžeme těšit na opravenou telocvičnu, klubovnu, vybudované nové soc. zařízení, nových úložných prostor i místností pro činnost spolků.
  Činnost SDK 13.11.2008
  Nový klub SDK se pod vedením vedoucí Moniky velice aktivně rozjel. Do jeho činnosti se zapojila řada nových studentů, kteří teď společně připravují několik programů, mezi kterými je Mikulášská nadílka v nemocnici, program v Gaudiu pro seniory, nebo návštěva zařízení poro mentálně postižené Náš Svět.
  Projekty 11.11.2008
  Koncem října podalo Sdružení Klubko opět žádosti o dotace na zajištění zájmové činnosti na MŠMT v rámci Programu státní podpory práce s dětmi a mládeží. Žádost o dotaci je určena především na nájmy, materiál (chceme obnovit vybavení plachetničky a koupit 'historický' stan a na tábory a akce. Současně jsme poprvé podali žádost o investiční dotaci, kterou chceme použít na nákup velkého bržděného přívěsného vozíku pro přepravu lodí (kanooi), plachetničky Klubko a na převoz materiálu na tábory a akce.
  Víkendovka 11.11.2008
  Další víkendovka oddílu Plaváčku, která proběhne příští týden v Janovicích bude ve znamení Olympiády.
  Nový leták SDK 11.11.2008
  Středoškolský dobrovolnický klub má nový krásný letáček.
  Činnost SDK postupně přechází plně pod DC ADRA ve F-M. Sdružení Klubko, ale bude na vybraných akcích nadále spolupracovat a klub se bude podílet také na přípravě společných akcí a část členů bude pokračovat v činnosti klubu Kamarádi.
  Maxi člověče nezlob se 11.11.2008
  K hrám, které používáme při akcích pro děti přibylo i maxi člověče nezlob se, které by měli využít zejména dobrovolníci při svých akcích v dětských zařízeních.
  Střecha 28.10.2008
  Nejen oddílovky a akce jsou náplní činnosti Klubka, ale musíme se starat i o klubovnu a sklady. A tak v minulých měsících byl do kuchyňky v klubovně konečně namontován ohřívač vody a v minulých dnech jsme opravili část střechy na altánu v zahradě, kde máme sklad.
  Svatba Čipery a Lucky 21.10.2008
  V osbotu se brali Lucka a Čipera a tak bela velká a krásná příležitost ke shledání KPP Krok -FOTKY

  Bitva o Morii 12.10.2008
  Foto z Hofylandu: Dřevárenský klub Chaoti, tentokráte za skřetí stranu na tradiční bitvě O Morii, kterou pořádali Fryburští tuto sobotu v Hodoňovicích u Bašky.
  Nové fotky SDK 12.10.2008  Do fotografií přibyly nové fotografie z poslední schůzky a akcí.V příloze je rovněž ke stažení nový krásný leták SDK.

  FOTKY

  LETÁK SDK


  Klubko na suchu 12.10.2008
  Plachetnice Klubko je už opět na suchu u klubovny, kde přečká celou zimu. Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na odvozu lodi, který byl vzhledem k vypuštené přehradě hodně náročný.
  FOTKY Z ODVOZU LODI
  SDK 09.10.2008
  Ve středu 8. 10. se konala nová schůzka středoškolského dobrovolnického klubu. Všechny příjemně překvapila velká účast a už se těšíme na akci v Nízkoprahovém klubu U-Kryt, kam se klub vydá za 14 dní.
  Kontrola na Žermanicích 01.10.2008
  Počasí už akcím na Žermanicích nepřeje a tak zřejmě poslední celodenní akcí byl výjezd Renarkonu v první polovině září. A tak jedinné pěkné počasí, které bylo tuto neděli jsme využili aspoň ke kontrole.
  Dobrovolnický klub 26.09.2008
  Ve středu 8. 10. se od 16 hod v Adře uskuteční schůzka středoškolského dobrovolnického klubu. Jsou zvání všichní stávající dobrovolníci i ti, kteří mají zájem se do činnosti klubu zapojit. Na všechny se těší Monika, Martin a Michal.
  Akce 22.09.2008
  V sobotu 20.9. dobrovolníci Klubka a Dobrovolnického klubu Adry zajišťovali program pro 30 děti v rámci setkání pěstounských rodin Třinecka. I přes nevydařené počasí to byla velice hezká, ale náročná akce a všem, kteří se na ni podíleli patří velké poděkování.
  Dobrovolnický klub 10.09.2008
  Ve středu 17. 9. se od 16 hod v Adře uskuteční první schůzka středoškolského dobrovolnického klubu. Jsou zvánívšichní stávající dobrovolníci i ti, kteří mají zájem se do činnosti klubu zapojit. Na všechny se těší Monika, Martin a Michal.

  ODKAZ NA PŘIDEJ SE

  Přidej se - po akci 21.08.2008
  Poslední týden prázdnin byl ve znamení akce Přidej se, která byla úvodní akci činnosti dobrovolnického klubu. Během, 4 dní jsme si prožili nejen rozmanité hry na role ve skupině, poznávání, týmové úkoly, ale seznámili se i se sociální sítí ve F-M, činnosti Adry jak ve F-M, tak ve světě, vyslechli povídání o dobrovolncké službě v Indii a mnoho dalšího. Nejcennější byla ale bezva parta. Od 17. září se v Adře opět rozjíždí středoškolský dobrovolnický klub, který v rámci pokračování projektu Přidej se bude pořádat i řadu akcí pro děti.
  Kajaky na vodě 21.08.2008
  Výjezd na Žermanice k doplnění ukradených lanových kladek jsme využili i k vyzkoušení 'staronových' kajaků, které jsme získali ze SMTu. Bylo vidět, že Plaváčci mají za sebou dobrý vodácký výcvik, neboť si rychlou plavbu na kajacích okamžitě osvojili a bez problému závodili i s plachetnicí.
  Zloději opět na lodi 18.08.2008
  Vodácký oddíl Plaváček na své víkendové vícedenní akci na Žermanicích se musel potýkat nejen s obrovskou bouři, ale i s důsledky řádění zlodějů na lodi. Zloději tentokráte odcizili kování na lodi (kladky, kterými jsou provlečeny ovládací lana plachet a ráhna) a tak nejen že znemožnili ovládání lodě, ale i způsobili škodu za několik set korun. Smutnější je i o to, že to nebyl vandalský čin, ale někdo musel cíleně a s nářadím tyto speciální jachtařské nerezové kladky odmontovat,
  Klubko ve zpravodaji 03.08.2008
  K 7 letům Sdružení Klubka vyšel v zpravodaji města Frýdek-Místek článek o jeho činnosti. Současně s představením klubka vyšel i článek k připravující se akci Přidej se, kterou Klubko pořádá ve spoluprácí s dobrovolnickým centrem ADRA.
  Akce Přidej se - příprava 16.07.2008
  Program prožitkového kurzu 'Přidej se' se pomalu dokončuje, upřesňují se pozvání zajímavých hostů, hry a pomůcky na program. Ze začátku srpna by všichni přihlášení měli obdržet podrobné informace k akci (věci, přesné časy odjezdu apod.).Ještě je pár míst volných, tak se můžete přihlásit. Na všechny účastníky se těší Monika, Martin a Michal.

  ODKAZ NA AKCI PŘIDEJ SE


  Po táboře 15.07.2008
  V neděli se všechny děti z vodáckého oddílu Plaváček štastně vrátily z putovního tábora. Letošní tábor oddíl prožil na slovenském Hronu.
  Než budou fotografie můžete si prohlédnout tyto fotky: FOTKA 1 , FOTKA 2 , FOTKA 3 , FOTKA 4 , FOTKA 5
  PŘIDEJ SE 15.07.2008
  Informace, přihlášku, vzkazovník, leták k prázdninovému prožitkovému kurzu Sdružení Klubka a Dobrovolnického centra ADRA pro studenty od 15 let, kteří mají zájem o dobrovolnickou činnost, chtějí poznat novou partu, něco se dozvědět o Adře ... a proběhne v závěru srpna naleznete na tomto odkazu:

  ODKAZ NA AKCI PŘIDEJ SE


  Zázemí na přehradě 15.07.2008
  Během první poloviny července probíhaly ještě poslední vnitřní úpravy chatky, abychom na přehradě měli slušné zázemí. Chatka teď bude sloužit zejména pro uložení materiálů k plachetnici a lodím, ale také jako zázemí pro případ nepříznivého počasí.
  Plachetničku Klubko v poslední dnech využili nejen členové Klubka a děti, ale také opět klienti z KC Renarkon a pod vedením Tuláka i děti z dětského domova z Ostravy.
  Výroční zpráva 2007 14.07.2008
  Rok 2007 byl v květnu definitivně uzavřen výroční zprávou Klubka.
  Výroční zpráva obsahuje přehled činnosti Sdružení Klubka v roce 2007, činnost oddílů a klubů a základní přehled hospodaření v roce 2007.
  Změna v účtu 08.07.2008
  Od července došlo k přesunu eBanky (kde má Klubko účet) pod Raiffeisen Bank. Číslo účtu se nemění, ale mění se kód banky na 5500.
  Sdružení Klubko má jako nezisková organizace u banky transparentní účet - tzn. že je veřeně přístupný a kontrolovatelný. Viz odkaz
  Nová loď 01.07.2008
  V neděli v klubovně přibyla nová loď a to očekávaná skautská pramice P550. Tato pramice je připravena pro budoucí montáž oplachtění a tak by v příším roce mohla vypadat tak jako na ilustrační fotografii.
  Nové zápisy 30.06.2008
  Na základě podnětů budou fotografie u aktualit možné zvětšit kliknutím na ně.
  Chatka na přehradě 30.06.2008
  Na přehradě máme od prázdnin opět k dispozici malou chatku, která bude sloužit jaké zázemí k plachetničce Klubko. Chatka byla dlouho neobývaná a tak prvně nás čekala velká práce s jejím vyklízením, úklidem a malováním. Ještě nás čekají opravy konstrukce.
  Kolaudace u sokolníka 30.06.2008
  Nohejbalem a opékáním u ohně skončila kolaudace u 'Kroice', který bude se svou ženou po nějakou dobu bydlet v Sokolovně a starat se o provoz a základní údržbu Sokolovny, kde máme naší klubovnu.
  Tábor 24.06.2008
  Už jenom pár dnů zbývá do odjezdu vodáckého oddílu Plaváček na tábor. V letošním roce budou po dobu 10 dnů (od 4.do 13. 7.) splouvat slovenskou řeku Hron. Tak šťastnou plavbu a pěkné počasí.
  Kalendář plachetničky 24.06.2008
  Odkaz na nový rozpis plachetnice Klubka KALENDÁŘ. V případě potřeby zápisu kontaktujte Martina Sysalu na klubkovském mailu a následně se dohodne váš přístup do kalendáře.
  NOVÉ FOTO 16.06.2008
  Na naše www stránky byly vloženy fotografie z Dětských dnů a spouštění plachetničky Klubko.

  FOTO DĚTSKÉ DNY 2008

  FOTO LOĎ 2008
  Klubko na vodě 16.06.2008
  Plachetnička Klubko je na vodě. V sobotu 14.6. se po několika odloženích podařilo převézt plachetničku na přehradu Žermanice a spustit na vodu. Díky patří vedoucím, Chaotům a firmě Milata za zapůjčení vozíku.
  V letošním roce máme i další novinku - opět budeme mít na kotvišti pronajatou chatku, která bude sloužit jaké naše zázemí - pro uložení materiálu, úschovna apod. Nejdříve ji bude potřeba dát dohromady - vyklidit a opravit.
  Přidej se - prázdninový prožitkový kurz 13.06.2008

  Přidej se - tak zní název přípravovovaného prázdninového prožitkového kurzu, který chystá Dobrovolnické centrum Adra a Klubko. Prožitkový kurz je určen žákům a studentům od 15 let, kteří mají zájem o dobrovolnickou činnost, chtějí poznat novou partu, něco se dozvědět o Adře ...
  Kurz proběhne v závěru srpna. Bližší informace budou brzy zveřejněny na www naších stránkách.

  ODKAZ NA AKCI PŘIDEJ SE


  Dětský den na Olešné 13.06.2008
  Již řadu let Klubko realizuje dětské soutěže na Olešné v rámci dne Radisti. A v tomto roce to nebylo jinak. Hlavní organizací se letos ujal dřevárenský oddíl Chaoti. Bohužel dětský den provázel silný déšť a tak nás zachránil akorát náš velký stánek do kterého jsme provizorně umístili 5 soutěží.
  Výtěžl z DD bude využit jak na akce Chaotů, tak na činnost Klubka.
  Loď stále čeká na odvoz 13.06.2008
  Bohužel již třetí týden čeká plachetnička Klubko na odvoz na Žermanice. Dovoz vázné na zapůjčení vozíku, na kterém loď odvážíme. Další termín odvozu je stanoven na sobotu 14. 6.
  Dětský den foto 09.06.2008
  Chcete vidět kdo si pro vás připravil dětský den v Sokolovně? Byl to dětský oddíl Plaváček a dřevárenský klub Chaoti
  FOTKA
  CHAOTI - FOTKA
  Dětský den foto 09.06.2008
  Chcete vidět kdo si pro vás připravil dětský den v Sokolovně? Byl to dětský oddíl Plaváček a dřevárenský klub Chaoti
  FOTKA
  CHAOTI - FOTKA
  Souboj 03.06.2008
  O tom, že Chaoti bojují tvrdě svědčí i tato fotka (Mefisto a SirBlesk) z dětského dne v naší klubovně, který proběhnul v neděli 1.6.2008:
  KLIKNI ZDE PRO VĚTŠÍ FOTKU
  Poděkování 02.06.2008
  Třetí ročník dětského dne ve Starém Městě uspořádalo Sdružení Klubko ve spolupráci se Sokolem Staré město a Sborem dobr. hasičů Staré Město v sokolovně, kde máme klubovnu. Dětského dne, kde byla připravena řada soutěží a atrakcí, postavené týpí, nastrojena plachetnice se zúčastnilo na 100 dětí.
  Velké poděkování patří všem, kteří se na zdárném průběhu akce podíleli.
  Žermanice 02.06.2008
  Stále nás dělí pár dnů od spuštění plachetničky na naší 'domovskou' přehradu Žermanice. V současnosti se termín odjezdu stále odkládá, z důvodu jiných úkolů vedení Klubka a problémy s dopravou. Jako další možný termín spuštění je 8. 6.
  O aktuálním stavu hladiny na přehradě se můžete přesvědčit ZDE.
  Pro představu: 'Plná' přehrada (291,3 m.n.), 'Prázdná' přehrada min. stav v roce 2007 - (286,5 m.n.).
  Tajemná zpráva 31.05.2008
  Tajemná zpráva od LOMU dorazila. Zde je: ZPRAVA LOM. Kdo ji dokáže vyluštit?
  Dětský den v Sokolovně 26.05.2008
  Pokud se chcete opět setkat s dřevárnickou skupinou Chaoti, nebo vodáckým oddílem Plaváčci a s jejimi soutěžemi a hrami přijďte v neděli 1. 6. 08 na náš dětský den, který pořádáme společně s TJ Sokol Staré Město. Místo konání - Sokolovna Staré Město (tj. v naší klubovně)
  Čas: 14 - 16,30 hod
  FOTO Z BAMBIRIÁDY 25.05.2008
  Na naše www stránky byly vloženy první fotografie z Bambiriády. Postupně chceme stáhnout fotogrfie i od osttních a Fotogaleriii doplnit.

  FOTO BAMBI 2008,
  BAMBIRIÁDNÍ ADRESÁŘ 18.05.2008
  Při příležitosti Bambiriády byl dán dohromady adresář organizací prezentujících se na Bambiriádě a pořadatelů Prázdnin ve městě. Odkaz: ADRESÁŘ,
  BAMBIRIÁDA ZA 5 DNÍ 18.05.2008
  Už jenom pět dní zbývá do zahájení Bambiriády, na které se rovněž podílí i Klubko.Na Bambiriádě tak najdete dřevárenský klub Chaoti se svou arénou, děti z vodáckého oddílu Plaváček vás zase 'potrápí' s morseovkou a uzly.
  KPP V TATRÁCH 18.05.2008
  Clenové KPP Krok druhý květnový svátek vyrazili opět do námi známé Tatranské kotliny. Během prodloužného víkendu prošli to co bylo v možnostech ještě zimně uzavřených Vysokých Tater projít.
  Už jenom měsíc 01.05.2008
  Přesně za měsíc by měla být plachetnička Klubko opět na vodě na přehradě Žermanice.
  Lodní flotilu Sdružení Klubka by díky dotace MŠMT měla rozšířit další lod a to oplachtěná pramice P550, kterou využívají vodní skautské oddíly.
  Příprava Bambiriády 28.04.2008
  www.bambiriada.cz/frydek-mistek

  Příprava na Bambiriádu je v plném proudu. V současnosti se provádí korektura plakátu, provádí rozpis vystoupení a prezentací na ploše. Na Bambiriádě tak můžete uvidět:• prezentace zájmových organizací
  • hry a soutěže pro děti
  • výtvarné aktivity
  • taneční a hudební vystoupení
  • táboření, skauting, výtvarné dílny
  • nabídka letních táborů
  • lanové centrum 'Lanáč'
  • Baseball, měření rychlosti hodu...
  • dřevárenská aréna
  • rafty a ukázka práce záchranářů na řece
  • fireshow
  • amatérské divadlo
  • ukázky sportovního vystoupení se psy
  • prázdniny ve městě
  • prezentace hasičů a policie ČR a Městské policie
  a řada dalších aktivit.

  Více informací naleznete na www.bambiriada.cz/frydek-mistek
  Z kroniky V 28.04.2008
  MDŽ (mezinárodní den žen) byl vždycky příležitosti, kdy oddíl sezval rodiče do klubovny a uspořádal pro ně malé vystoupení.Víte kdo to je na fotce?
  Foto
  Den Země 20.04.2008
  V pátek 18.4. se konal další ročník celoměstské akce Den Země. Členové SDK a Chaotů si opět připravili soutěže pro děti v areálu Sokolík.
  Vystoupení Chaotů 16.04.2008
  Dnes Chaoti mají malé veřejné vystoupení na 12. ročníku o Zlatý pohár Linde.
  KPP - Volejbal 14.04.2008
  KPP Krok a ostatní vedoucí a přátele se opět začali v klubovně scházet při čtvrtečním volejbalu či spíše na tzv. plácbalu. Při těchto setkání nesmí chybět ani ti nejmenší. Nejdříve jsme ale museli dát dohromady hřiště, které už po zimě značně zarostlo.
  Turistický závod 30.03.2008
  V sobotu 29. 3. 2008 se v deštivém počasí V.O.Plaváček podruhé ve své historii zúčastnil Turistického závodu v Palkovicích. A přestože nezískali žádné postupující umístění, oproti minulé účasti šlo poznat, že už se něco naučili a že jsou moc šikovní. FOTO ,
  Z kroniky IV. - Morávka 1998 28.03.2008
  Zima a jaro vždy patřilo víkendovkám. Tak tomu bylo i v roce 1988 kdy Krok byl opět chatě Protěži na Morávce odkud je další fotografie z kroniky. Foto,
  Hody hody doprovody... 24.03.2008
  Hody, hody doprovody znělo domem a než se Marki stačila vzpamatovat už dostávala velikonoční 'výprask' To Chaoti se vydali za velikonoční pomlázkou a navštívili i 'náčelnici'. FOTO,
  KPP KROK 23.03.2008
  Jarní výstup na Godulu. Kamarádi z KPP Krok se po delší zimní pauze v sobotu 22. 3. vydali i s dětmi na Godulu. I přes z počátku nepříznové počasí akce vyšla nádherně. Škoda jen, že nemohli přijet všichni. FOTO,
  Fotky z Dračí víkendovky 23.03.2008
  Fotky z Dračí víkendovky V.O. Plaváček s přípravou na TBZ. FOTO ,
  Z kroniky III. TBZ 15.03.2008
  V současnosti se vodácký oddíl Plaváček připravuje na Turistické závody a tak v kronice turistického oddílu kroku jem našel záznam o tom jak se oddíl zúčastnil turisticko branného závodu v roce 1987 Foto 2,
  ARCHA 05.03.2008
  V posledním čísle Archy vyšel popis činností našeho Sdružení Klubko. V nejnovějším čísle časopisu České rady dětí a mládeže je Klubko opět na první straně se svou fotkou z tábora Plaváčku. A ani dobrovolnický klub nepřišel zkrátka Foto 1, Foto 2,
  Víkendovka 05.03.2008
  Již třetí víkendovku v tomto roce pořádá vodácký oddíl Plaváček. Tentokráte se do přípravy vložili i dřívější členové T.O.Krok a nachastali akci 'Ve znamení rytířů dračího stromu'. Součásti víkendovky je i příprava nejmenších členů Plaváčků na oblastní kolo turistických závodů.
  Dřevárny z roku 1988 18.02.2008
  Na jedné z oddílových schůzek jsme se od Marta dozvěděli, že nás oddíl TIS pozval na 'Přepad dostavníků na Jantarové stezce'. Byly to tzv. rytířské boje.
  V sobotu 23.11. 1988 jsme se sešli jako obvykle na ČSD. Každý byl vybaven meči a štíty.

  ... tolik z kroniky z roku 1988, což dokazuje, že dřevárny tu byly vždy i v dobách, kdy mnozí dnešní dřevárníci byli na houbách :-)
  Hagen 16.02.2008
  Hagen byl název vítězné povídky ze soutěže Trapsavec z roku 1985. Tuto povídku jsme si s mrazením v zádech připomínali v 90-tých letech, kdy jsme poprvé prolézali štoly v lomu Amerika u Prahy. (foto tří postav je z ústi hlavní štoly do Ameriky).
  Dnešní doba internetu je úžasná v tom, že řada věcí se dá na něm najít a tak jsem náhodou našel i tuto krátkou POVÍDKU HAGEN, kterou všem doporučuji.
  Bambiriada 2008 15.02.2008
  Frýdek-Místek byl zařazen mezi Bambiriádní města v roce 2008. Bambiriáda proběhne v roce 2008 ve Frýdku-Místku v pátek 23. a sobotu 24. května v Areálu Sokolík. Současný štáb tvoří Spolek přátel Frýdku-Místu, Okresní rada Junáka F-M a Sdružení Klubko.

  Bližší informace naleznete pod odkazem BAMBIRIADA, nebo přímo na www.bambiriada.cz
  Má smysl jet na hory? 11.02.2008
  Myslíte, že když je venku mlaha,. nemá smysl vycházet ven? Několikrát se nám už vyplatilo (naposledy včera) před akcí se podívat na www kameru na Lysé hoře a zjistit, že na hory opravdu stojí za to vyjet, neboť tam je krásně.VIZ KAMERA
  Chaoti 05.02.2008
  Dřevárenská skupina Chaoti po krátké zimní přestávce opět zahájily své pravidelné úterní tréninky.
  Beseda s Oldou Karáskem 02.02.2008
  'A posloucháte na moři předpověď počasí?' 'Na co? Ta loď je tak malá, že stejně počasí neujedete', 'S jakým kapitánským průkazem jste začínal?' 'První průkaz jsem si nakreslil sám....' i tak takové rázné odpovědi :-) jsme se dozvěděli od jihomoravského mořeplavce Oldy Karáska na jeho besedě v Tišnově a 200 km cesta stálo za to
  Jestřáb 31.01.2008
  V kronikách T.O. Kroku se najde nejeden vzácný záznam. Mezi ně patří i zápis Jestřába - Jaroslava Foglara, který se do kroniky zvěčnil téměř před 21 lety. FOTO
  Akce SDK I. pol. 2008 30.01.2008
  Ahoj dobrovolníci,
  i přes útlum činnosti klubu, která nastala odchodem mnohých dobrovolníků na VŠ, neobrdržení dotací a tím neuskutečnění nových náborových akcí se připravují některé akce pro děti, v rámci kterých budeme rádi za pomoc dřívějších členů:

  Den Země (Sokolík)
  Bambiriáda (Sokolík)
  (Dětský den Olešná - teda pokud by se toho někdo ujal a měl by dost lidí)
  Dětský den v Sokolovně

  Nový dobrovolnický klub plánujeme rozjet s novým školním rokem 2008/09. Plánujeme rovněž vícedenní prázdninovou prožitkově vzdělávací akci pro zájemce o činnost v SDK v navazujícím školním roce z řad studentů středních škol.
  I cesta může být cíl 30.01.2008
  I cesta může být cíl je krédo Oldy Karáska - pětasedmdesátiletého jihomoravského mořeplavce, který vloni těsně před dokončením obeplutí zeměkoule přežil srážku své jachty s tankerem. Na setkání s touto jachtařskou legendou se v pátek do Tišnova chystá admiralita Plaváčku a vedoucí Klubka.
  Foto Plaváček 30.01.2008
  Nejaktivnějším oddílem je v současnosti Vodácký oddíl Plaváček, který má doplněno i svou fotogalerii z posledních akcí. Viz FOTOGALERIE
  V úterý se po sněhové pauze, kdy nebylo možné trénovat rozjel klub Chaotů.
  Klubko v Arše 15.01.2008
  V lednovém zpravodaji České rady dětí a mládeže ARCHA vyšel článek o našem Sdružení Klubko. Článek shrnuje celkovou činnost a je doplněn fotkami Chaotů, Dne Země, výroby masek na Odyssei a natíraní plachetničky před Renarkonem v rámci projektu Na jedné lodi.
  Novoroční Bašta 15.01.2008
  Novoroční Bašta je pravidelnou akcí V.O.Plaváček. Tentokráte se konala na chalupě v Janovicích, kde oddíl buduje svůj Plaváčkov.
  Vánoční Lysá 15.01.2008
  26.12. kamarádi z KPP Krok a klubu Chaoti uskutečnili svůj pravidelný výstup na východ slunce na nejvyšší horu Beskyd - Lysou horu. Počasí přálo a tak sluníčko vyšlo zpoza Rosutce ze slovenské Malé Fatry. (Foto: KPP na vrcholu Lysé v 7 hod)
  Zimní Žermanice 12.01.2008
  Kotviště plachetnice Klubka zatím odpočívá zimním spánkem, ale už se těšíme až letos opět vyrazíme na vodu pod plachtami Klubka.
  Úprava WWW 10.01.2008
  WWW stránky Klubka byly vytvořeny na 17' monitory prostřednictví HTML kódu a rámů. Bohužel je toto řešení již značně zastaralé a vzhledem k dnešní době velké rozdílnosti monitorů nevyhovující. Proto se v současnosti připravuje obměna stránek, bohužel zase jen v amaterském provedení ale snad v jednotné grafice na všech monitorech.
  Rekonstrukce 19.12.2007
  Rekonstrukce kuchyňského koutu v klubovně se blíží ke konci. Jsou již udělány obklady, dlažby, rozvody vody i vymalování. Teď se montuje kuchyňská linka. Porovnat opravený kuchyňský kout můžete se spodní fotkou o 3 aktuality níže.
  Foto z Lysé hory 18.12.2007
  Přestože ve městě je pod mrakem, věřte že na horách svítí sluníčko a je krásně. VIZ KAMERA
  Historie Štědrovečerních lodiček na řece Ostravici 18.12.2007
  Nedalo mi to, abych nepřipomněl historie Štědrovečerních lodiček , kteru napsal v roce 2004 Losna (Michal Ondrejčík z mailu -bez háčků):
  Bylo to v zime roku 1995, kdy jsem zacal na 11. Zakladni skole ucit a vyucovat jako ucitel, vychovatel, zastupy vsech ruznych hodin, kdy se zacal oddil zase trochu davat dohromady, 24.12. 1995 jsme se ve 22. hodin vecer sesli u holubic, byl tam Pospos, Sklicko, Mikes a ja.,tehda byla strasna zima a uprostred reky byl jen uzky prouzek vody, rok na to jsem vytvoril karticky, mam jeste original, ktery jsem vytvoril schovany, ktere jsme pak rozdavali na potkani, rok pote se seslo velke mnozstvi lidi u reky, dokonce s fletnou, byli tam i babicka a deda od Strunky, tak nejak se to sebehlo, ze se tam az dostavilo vice vice lidicek a nejak se to ujalo. Symslem bylo, nebo cil, ktery jsem si tehda pred sebe polozil, bylo pokusit se obnovit vanocni tradici a to tak aby se stala zivou a zijici skutecnosti lidi, kteri se na Stedry den setkavaji a slavi tento okazik spolecne, moc me tehda jiz mrzelo, ze se tradice stavaji konzumem. Pokud si dobre vzpominam, na prvnim zvadelku bylo mnou napsano, nac sedet doma, prijd a pokus se to zmenit.

  Tak na Štědrý večer v 22.00 u řeky u holubic :-)
  Oprava klubovny 04.12.2007
  Klubovna se dočká zase malých změn. Ze sponzorských darů Plaváčku a příspěvku Sokola se opraví dřezový kout, který se obloží, opraví se dlažba a namotovat příjde i zásobnikový ohřívač vody. Tak se podaří zase trošku zlepšit prostředí dětské klubovny, přesto nás stále hlavně trápí podlaha a špatně dostupé soc. zařízení, které je jenom v Sokolovně.
  Kanoe 04.12.2007
  Sdružení Klubko odkoupilo za symbolickou cenu vyřazené kanoe ze Stanice mladých turistů, která musela zrušit svou loděnici. Po základních opravách nám budou lodě sloužit na našich táborech, akcích a na Žermanicích, kde doplní naší flotilu.
  Odpověď z Archy 27.11.2007
  Pěkný den,
  děkuji za zaslaný článek, za fotky i logo Vašeho sdružení. Článek zařazuji do 8. čísla Archy, které podle harmonogramu vyjde 8. ledna.
  Příjemný závěr roku Vám roku přeje a zdraví Vás Jiří Majer, redaktor časopisu Archa
  Akce dobrovolnického klubu 27.11.2007
  23.-25.11. proběhla poslední víkendovka Dobrovolnického klubu. I přes nevelkou účast akce vyšla nádherně. V průběhu víkendu jsme připravili si program pro děti a tak jsme si nakonec všichni spolu zahráli hry.
  Hradisko v Janovicích 16.11.2007
  Před nedávnem probíhala jednání ohledně získání 'Hradiska' v janovicích pro zájmovou činnost Klubka a partnerských organizací. Bohužel vzhledem k problematickým vlastnickým vztahům bylo od dallšího jednání k převzetí Hradiska upuštěno. A proto hledáme dále trvalou základnu v Beskydech, pro pořádání táborů víkendovek a pod.
  Sníh a lodě 16.11.2007
  Prvni snih zasypal Frýdek-Místek. Bohužel v době, kdy máme stěhovat lodě - kanoe a kajaky, které jsme za symbolickou cenu odkoupili ze Stanice mladých turistů. Doufáme, že do stěhován sníh poleví, abychom mohli lodě uložit na zimu do zahrady ke klubovně, kde rozšíří naší lodní flotilu.
  Nové fotogalerie 07.11.2007
  Do fotogalerie Plaváčku přibyly fotky z tábora na Slezské Hartě a Potlachu. Viz FOTOGALERIE
  Problém s www odstraněn 06.11.2007
  Uváděný problém se stránkami www byl odstraněn. Problém byl ve vyčerpání místa na wbhostingu. Stránky Sdružení Klubka již překročily 100MB. A tak na naší prosbu nám společnost Active 24, která nám sponzorský poskytuje webhosting navýšila kapacitu stránek. V brzké době doplníme materiály a nové fotografie z činnosti oddílů Klubka.
  Bude Klubko v Arše? 06.11.2007
  Sdružení Klubko dostalo nabídku se prezentovat v časopise Archa, který vydává Česká rada dětí a mládeže.
  Malí Krokáči 06.11.2007
  KPP Krok se neustále rozrůstá o malé Krokáčky - Štístko má Jiříka, Helenie Ondráška, Hop Matěje a Šimona, Žabka Marečka, Martina Ondráška (samozřejmě nejen oni, ale i jejich drahé polovičky:-). A tak už se všichni těšíme až děti dostanou první batůžky a vyrazí s námi na hory :-)
  Bambiriáda 2008 ve F-M 05.11.2007
  Frýdek-Místek byl zařazen mezi Bambiriádní města v roce 2008. Bambiriáda proběhne v roce 2008 ve Frýdku-Místku v pátek 23. a sobotu 24. května v Areálu Sokolík. Současný štáb tvoří Spolek přátel Frýdku-Místu, Okresní rada Junáka F-M a Sdružení Klubko. Budeme rádi pokud se k nám přidáte.
  Víkendovka ze šuplíku 05.11.2007
  Zřejmě poslední víkendovka stávajícího dobrovolnického klubu (příští rok předpokládám vznik nového :-) Víkendovka, která bude trošku jiná a spíše v rodinné atmosféře, kde chci abychom se setkali 'staří' dobrvolníci, kteří kdy prošli klubem. Není cílem se hnát po lesích, ale popovídat, prohlídnout fotky, vyjít si do hor. Součásti prgramu budou ale možná i příprava her pro děti z pěstounské rodiny, domluva Bambiriády a prázdninové několikadenní akce.
  Termín: pátek 23. - neděle 25.11.
  Místo: Janovice
  Zvadla budou rozeslány mailem do 11.11.
  Na koho jsem měl tel. číslo, tak jsem mu to poslal i SMS. Dejte to vědět prosím dále.
  Problém s www 02.11.2007
  Bohužel se opět objevil problém s webhostingem a nejsou v současné době přístupné materiály Klubka (výroční zprávy, stanovy...) které byly uložene ve složce materiály. Bohužel stejný problém nám neumožňuje vkládání nových fotogalerií. Věříme, že se chyba podaří v brzké době odstranit.
  Dřevo 02.11.2007
  V klubovně nezmrzneme. Vedoucí a děti z V.O.P splnili svůj úkol a zajistili dřevo na topení na letošní zimu. Díky všem.
  Potlach 02.11.2007
  Vodácký oddíl Plaváček se účastnil 19.-21. 10. tradičního Potlachu v Košařiskách. Tentokrát byl potlach ve znamení sněhu, který napadl v sobotu.
  Hradisko Janovice 18.10.2007
  Sdružení Klubko již dlohodobě hledá svou táborovou základnu, kterou by mohlo případně využívat i celoročně na víkendové akce. V současnosti vedoucí z V.O.P. Plaváček projednává možnost, zda by taková základna nemohla být v Janovicích v místě bývalého přírodního amfiteátru Hradisko, který obec již několik let nevyužívá.
  Stonožka 15.10.2007
  V sobotu se oddíl Plaváček již po několikáte zúčastnil podzimního Úklidu lesa se Stonožkou. Akci pořádala Frýdecká skládka, která nkonec účastníky odměnila i hodnotnými cenami. (Foto: děti s prázdnými pytly vyrážejí do lesa)
  Podzimní Stonožka 08.10.2007
  V sobotu 13. 10. 2007 se uskuteční podzimní kolo akce „Úklid lesa se Stonožkou“, kterou pořádá Frýdecká skládka a.s.. Z oddílů Klubka se zatím chastá V.O.Plaváček. Připojíte se?
  Sraz v 9.00 na Frýdecké skládce.
  Odvoz lodi 26.09.2007
  Poslední nádherný den jsme využili k odvozu lodi ze Žermanic. Vedoucí Klubka a Chaoti společnými silami naložili loď na přistavenou nákladní plošinua lodˇopět odvezli ke klubovně, kde stráví zimu.
  1. Setkání dobrovolníků 19.09.2007
  První setkání dobrovolníků - Středoškolského dobrovolnického klubu ve šk. roce 2007/2008 proběhne ve středu 26. 9. v 17.00 hod v Adře.
  Víkendovky 17.09.2007
  Už se připravují. Co? No víkendovky. Oddíl Plaváček se chystá na tradiční potlach, Chaoti se chystají na 'Morii', pro Dobrovolníky se chystá závěrečná prožitková víkendovka a do toho přibydou další akce KPP Krok.
  Žermanice jsou plné 17.09.2007
  Už zbývá jen pár dní do odvozu lodi Klubko z přehrady Žermanice, ale přehrada se teprve teď v tomto roce naplnila. O oddvoz lodi se 25. 9. postará oddíl Chaotů a vedoucí. O tom jak mohou vypadat dva různé pohledy na přehradu se můžete přesvědčit zde: Prázdná přehrada (286,5 m.n.), Plná přehrada (291,3 m.n.).
  Výroční zpráva 10.09.2007
  Přestože rok 2006 je již daleko za námi, po technických problémech se podařilo umístit na tyto webové stránky výroční zprávu Sdružení Klubka za rok 2006. Výroční zprávu naleznete v materiálech Sdružení Klubko, popř. ZDE
  Schůzky šk.r. 2007/2008 09.09.2007
  Je tu nový školní rok a sním i oddílové a klubové schůzky.
  Chaoti - úterý 16.00 -18.00 hod
  V.O.Plaváčci - čtvrtek - 6.00 -18.00 hod
  S.D.K. - první schůzka proběhne poslední týden v září.

  V sokolovně se začíná scházet další skupinka a to Předseda z KPP se šermířskou skupinou.
  Velká voda 09.09.2007
  Už několik dnů prší,což vzhledem k tomu že klubovnu a sklad máme v suterénu nevěstí nic dobrého. Naštěstí klubovna je zatím v pořádku a do skladu proniklo zatím málo vody.
  50-ti letá voda se projevila i na přehradě Žermanice, která po rekordním suchu se teď velice rychle naplnila, což znamenalo zase postupné měnění kotviště plachetnice a obslužné kanoe. Naštěstí je už vše v pořádku. Aktuální stav hladiny na Žermanicích naleznete ZDE.
  Foto CHAOTI 05.09.2007
  CHAOTI (dřevárenská skupina) se v tomto roce účastnili řady dřevárenských bitev, ze kterých je i řada povedených fotografií, které zveřejňují na Hofylandu. Z pár fotografií je i následující FOTOGALERIE
  Podlaha + dřevo 05.09.2007
  Bohužel klubovna již dlouho není v příliš dobrém stavu. V současnosti nás trápí zejména zničená podlaha, na kterou se pokusíme sehnat peníze formou projektu.
  Vzhledem ke klesajícím teplotám je nejvyšší čas se poohlížet po dřevu na vytápění klubovny. Pokud by jste někdo měli možnost sehnat dřevo, prosím nechte vzkaz na vzazovníku Klubka.
  Vyschlá přehrada 03.09.2007
  Přehrada Žermanice je po letošním suchu už téměř prázdná. Vody je tak málo, že už byl vydán i zákaz rybaření. Místo, kde se vždy plachetnice kotvila v minulých letech je už zarostlé vysokou trávou a plachetnice musí kotvit o desítky metrů dál, kde je ještě troška vody.
  (Foto 1) (Foto 2)
  Plaváčci na Baškohrátkách 20.08.2007
  Dětský vodácký oddíl Plaváček se v sobotu 18. 8. úspěšně zúčastnil Baškohrátek aneb plavby netradičních plavidel na přehradě Baška se svým plovoucím táborem.
  Oddíl celé prázdniny sbírali pet lahve, které pak nadnášely celé plavidlo, na kterém nechyběl ani hořící táborák. Plaváčci získali třetí místo v kategorii Divoké plavby.FOTOGRAFIE
  Tábor Morávka 20.08.2007
  V minulých ýdnech proběhly i dva tábory na Morávce Vlaském a to tábor Tuláka a jeho oddílu a další týden tábor dřevárenského klubu Chaotů.
  Ukradená lana 08.08.2007
  Dnes proběhla společná akce Ostravského a Frýdeckého kontaktního centra Renarkonu na lodi na Žermanicích. Bohužel se při akci zjistilo, že někdo odcizil ze stěžně lana od plachet. A tak terapeuti s klienty museli stáhnout dolů stěžeň a nasadit nové lana.
  Tábor Plaváčku 06.08.2007
  Navštívili jsme tábor Plaváčku na přehradě Slezská Harta u Bruntálu a byli jsme příjemně překvapeni. V táboře právě si dostavěli pec na pečení chleba, který jsme i pak ochutnali, v 'přístavu' kotvilo několik pramic z nich i některé oplachtěné na kterých Plaváčci provádí svůj vodácký výcvik. Pro vedoucí je největším adrenalinem jízda na nové Klubkovské závodní plachetničce, která opravdu jezdí pekelně rychle. Během tábora jsme shlédli vystoupení pro rodiče v rámci návštěvního dne, zažili s nimi noční hru v lese, zazpívali si u ohně. Martin a Marki Sysalovi
  Nový kapitán 31.07.2007
  Po teoretické a praktické přípravě se stal dalším kapitánem plachetnice Baterka z Chaotů. Sice ještě nemá kapitánské zkoušky, ale i ty by si měl doplnit.
  Soutěž, aneb kdo pozná rybu 30.07.2007
  V pátek 27.7. jsme na Žermanicích narazili na nevídanou rybu vyplavenou na břeh, která měla délku aspoň 1m. A tak vyhlašujeme novou soutěž - kdo pozná co je to za rybu (Foto 1) (Foto 2) (Foto 3) Případnou ödpověď prosím zapište do vzkazovníku Klubka.
  Odejzd na tábor 26.07.2007
  V sobotu odjíždí oddíl Plaváček na tábor a tak dnes celý oddíl nakládal táborové vybavení.
  Zlději ve dne v noci... 16.07.2007
  Zloději ve dne v noci choději. Tak i nás navštívili zloději na zahradě u klubovny, kde nám odcizili z pod přístřešku manipulační vozík k plachetnici. Škoda sice není velká, ale je to zbytečná starost navíc.
  Utržená plachetnice 16.07.2007
  Nemilé překvaoení čekalo vedoucí, když o víkendu dorazili do zátoky, kde kotví plachetnička Klubko a plachetnice zde nebyla. Naštěstí se ji podařilo po nějaké době najít za ústím zátoky na břehu v bahně, kde sama doplavala poté co se v bouřce utrhnul starý kotvící řetěz. Následovala vyprošťovací akce, neboť vytáhnout loď z bahna kde zůstala uvízla vzhledem k neustále klesající vodě, nebylo vůbec jednoduché. Ale podařilo se a poděkování patří všem kdo pomohli.
  Plaváčci na Baškohrátkách 09.07.2007
  Na sobotu 18. srpna se oddíl Plaváček přihlásil na Baškohrátky - což je soutěž fantazijních korábů, výstředních lodí a jiných neodolatelných plovoucích nezvyklostí na přehradě Bašce. Takže hledáme nadějné konstruktéry a všechny, kdo by mohli pomoci. Více na http://www.baskohratky.cz/.
  Tábořiště u přehrady 09.07.2007
  Vedoucí tábora Plaváčku byli na průzkumné výpravě po okolí přehrady Slezské Harty, kde se bude konat letní tábor. Při prohlídce se také vyzkoušela poprvé i nová plachetnička a táborové pramice. Vzhledem k silnému větru a vlnám byla celá akce více než dobrodružná :-)
  Krokáčská svatba 09.07.2007
  23. 6. se konala další 'Krokáčská' svatba. Dřívější dlouholetý vedoucí oddílu Krok Losna (Michal Ondrejčík) řekl své ano společně s Méďou (Luckou) v kostele v Komorní Lhotce.
  Klubko na vodě 29.06.2007
  Ve čtvrtek 28.6. byla po roce opět spuštěna plachetnice na přehradu Žermanice. Díky novým kolečkům na lodi jsme s ní mohli sami vyjet na nákladní vozík, takže jsme již nepotřebovali nákladní auto s hydraulickou rukou.
  Na plachtění na přehradě se těší nejen děti z našich oddílů a členové, ale i klienti z Renarkonu, kteří na ní již také plánují několik akcí.
  Plachetnice má kolečka 25.06.2007
  Plachetnice Klubko dostala na své kýly slušivá odnimatelná kolečka :-) a umí po nich jezdit. A tak může ve čtvrtek 28.6. najet na nákladní vozík, který jí doveze na přehradu Žermanice, kde bude již 5 sezónu.

  Akce dobrovolnického klubu 20.06.2007
  v něděli 24. 6. pořádá Středoškolský dobrvolnický klub akci pro děti 'hledání pokladu'. Akce se pořádáme pro děti z léčebny v Metylovicích a bude součástí výletu na Ondřejník, kde děti po splnění úkolů najdou sladký poklad :-)
  Nová plachetnička 20.06.2007
  Sdružení Klubko má novou plachetničku. Plachetnička 'Evropa' z bazaru (malá plachetnička cca 3m) měla nahradit ukradenou pramičku, která sloužila jako obslužná loď k velké plachetnici Klubko, která kotví na přehradě na bójce (pro přepravu ze břehu k bojce). Jak to ale teď vypadá, tak místo ukradené pramice použijeme jako obslužnou loď velkou kanoi, kterou jsme rovněž zakoupili v bazaru. Malá plachetnička na břehu by totiž mohla lákat zase nenechavce. A tak 'nová' plachetnička bude sloužit oddílu při výcviku plachtění a pojede s oddílem Plaváček i na vodácký tábor na Slezské Hartě.
  Tábory 20.06.2007
  Tábory Sdružení Klubka v roce 2007:
  Vodácký oddíl Plaváček
  - Slezská Harta
  - 28. 7. - 11. 8.
  Dřevárenský klub Chaoti
  - Morávka Vlaské
  - 13.-18. 8.
  FOTO Dětský den 11.06.2007
  Na www jsou vložené FOTOGRAFIE z pořádaných dětských dnů
  Fotografie 28.05.2007
  Lezecká stěna, Víkendovka, budování Plaváčkova v Janovicích - to jsou nové fotografie z oddílu Plaváček. (viz foto)

  Dětský den v klubovně 24.05.2007
  V sobotu 2. 6. s v klubovně v Sokolovně ve Starém Městě pořádá Sdružení Klubko - Středoškolský dobrovolnický Klub, dřevárenský klub Chaoti + spřízněné a splupracující organizace.

  Děti si mohou vyzkoušet tyto soutěže:
  - Lukostřelba
  - Skořápky
  - Klíč
  - Koření
  - Kladina
  - Mozaika
  - Aréna a řadu dalších...
  Dětský den na Olešné 24.05.2007
  V neděli 3. 6. SDK zajišťuje opět dětský den na Olešné, který tentokráte bude ve znamení vesmíru. Na toto téma se připravuje řada soutěží.
  Fotografie 05.04.2007
  Nevíte co čím se zabývá dřevárenský klub Chaoti, chcete se podívat na činnost oddílu Kroku v minulé roce? Do fotogalerii přibyly fotky právě z těchto akcí a činností.
  Duben akce SDK 29.03.2007
  středa 4. 4. 16.00 schůzka Adra (příprava Uprchlák, domluva na Den Země)

  čtvrtek 5. 4. (prázdniny) Uprchlák - hry pro děti, sportovní den. (stále v jednání)

  17. a 18. 4. Velikonoční sbírka

  středa 18.4. 16.00 schůzka Adra - Den Země, omluvenky, program..

  pátek 20. 4. od 7.00 do 17 hod Den Země v Sokolíku
  Den Země 2007 26.03.2007
  v pátek 20. 4. 2007 se Sdružení Klubko opět připojí k akci Den Země v místeckém parku. Společně se Sokolíkem vytvoří Klubko jedno 'herní' stanoviště se soutěžemi pro děti.
  Chaoti 26.03.2007
  Členové dřevárenského klubu Chaoti, který navázal na činnost T.O.Krok se pravidelně v úterý scházejí v klubovně Klubka na tréninku, při kterém trénují na dřevárenské bitvy, upravují oděvy a zbraně, popř. hrají hry s fantazy tématikou.
  Schůzky T.O. KROK 26.03.2007
  Oddíl Krok má po utlumení činnosti své oddílové schůzky své schůzky vždy první úterý v měsíci, kde se domlouvá co dál a hrají hry. Na poslední schůzce jsme si vyzkoušeli lukostřelbu.
  Prázdniny ve městě 15.03.2007
  O letních prázdninách město Frýdek-Místek připravuje program Prázdniny ve městě, což je souhrn jednotlivých akcí pro děti v průběhu prázdnin. I sdružení Klubko společně s přátelskými organizacemi se chystá do tohoto programu připojit a připavit tak pro děti pestrý program.
  První 3 měsíce 15.03.2007
  Činnost Klubka se stále odvíjí dál. Plaváček má za sebou víkendovku (foto ze stavby věže), Chaotové první dřevárenské bitvy a Středoškolský dobrovolnický klub akce v Nízkoprahovém klubu Nezbeda a v Ústavu soc. péče v Pržně. Léto se pomalu blíží a tak se připravují tábory na Slezské Hartě a na Morávce
  SDK ve Zpravodaji 16.02.2007
  Ve Zpravodaji města F-M č.3 vyšel článek o Středoškolském dobrovolnickém klubu.
  Chaoti 11.02.2007
  Webové stránky Sdružení Klubka byly doplněné o úvodní stránku nového 'dřevárenského' oddílu CHAOTI, který je 'nástupcem' oddílu Krok, který prozatimně utlumil svojí činnost.
  Nástěnka SDK na Magistrátu 12.01.2007
  Středoškolský dobrovolnický klub společne s Sdružením Klubko a Adrou připravl na Magistrátu města Frýdku-Místku svou velkou prezentaci - nástěnku na které informuje o své činnosti.
  Něco končí a jiné začíná... 12.01.2007
  Od 9.1. Dětský Turistický Oddíl Krok utlumuje činnost z důvodů vytíženosti současných vedoucích, oddělení starších členů, kteří zakládají nový vlastní oddíl a malému počtů menších členů.
  V Klubku tak vznikl nový oddíl Chaotové (viz foto), který vytvořili 'starší' členové oddílu Krok. Tato skupina se již delší dobu věnovala tzv. 'dřevárnám'.

  Sdružení Klubko v roce 2007 sdružuje:
  - Dětský vodácký oddíl Plaváček
  - Turistický oddíl Krok (v útlumu)
  - oddíl 'Chaotové'
  - Středoškolský dobrovolnický klub
  - Klub přátel přírody Krok
  SDK v nemocnici 12.01.2007
  V závěru roku navštívil dobrovolnický klub děti v nemocnici s mikulášským programem. Čerti, andělé i mukuláš s dětmi zdobili vánoční perníčky a vyráběli další vánoční ozdoby. O akci dobrovolnického klubu psaly i noviny.
  Trička SDK a nové logo 12.01.2007
  Středoškolský dobrovolnický klub v závěru roku získal za svou dobrovolnickou práci zaslouženou odměnu a to klubová trička, které se budou používat při akcích klubu. Při grafickém zpracování návrhu triček bylo vytvořeno i nové logo Sdružení Klubka. Logo se všem líbí a täk nahradí i dosavadní logo.
  Poděkování 28.12.2006
  Vedení Sdružení Klubka děkuje všem svým vedoucím za dobrovolnou a často i nevděčnou práci vedoucích, za kterou často sklízí jen radost dětí, která je ale k nezaplacení. Proto vám přejeme do nového roku jen další rozářené tváře ve vašich oddílech. MaM
  Pouštění Štědrovečerních lodiček 22.12.2006
  Zveme všechny Krokáče a kamarády na pouštění vánočních skořápkových lodiček na Ostravici o Štědrovečerním večeru. Pouštění probíhá již 10 rokem od 22 hodiny u Holubic (VSH).
  Historie Štědrovečerních lodiček 22.12.2006
  Losna (Michal Ondrejčík -11.11.2004 z mailu z Německa /bez háčků/):
  Bylo to v zime roku 1995, kdy jsem zacal na 11. Zakladni skole ucit a vyucovat jako ucitel, vychovatel, zastupy vsech ruznych hodin, kdy se zacal oddil zase trochu davat dohromady, 24.12. 1995 jsme se ve 22. hodin vecer sesli u holubic, byl tam Pospos, Sklicko, Mikes a ja.,tehda byla strasna zima a uprostred reky byl jen uzky prouzek vody, rok na to jsem vytvoril karticky, mam jeste original, ktery jsem vytvoril schovany, ktere jsme pak rozdavali na potkani, rok pote se seslo velke mnozstvi lidi u reky, dokonce s fletnou, byli tam i babicka a deda od Strunky, tak nejak se to sebehlo, ze se tam az dostavilo vice vice lidicek a nejak se to ujalo. Symslem bylo, nebo cil, ktery jsem si tehda pred sebe polozil, bylo pokusit se obnovit vanocni tradici a to tak aby se stala zivou a zijici skutecnosti lidi, kteri se na Stedry den setkavaji a slavi tento okazik spolecne, moc me tehda jiz mrzelo, ze se tradice stavaji konzumem. Pokud si dobre vzpominam, na prvnim zvadelku bylo mnou napsano, nac sedet doma, prijd a pokus se to zmenit, mam tyto karticky v originale tady v Nemecku, musim je jen vyhledat. Doufam, ze je najdu a na nich je i to nejnutnejsi, zacatek vseho, o Vanocich musim pohledat muj denik, a mozna bude dobre nahlednout do kroniky, kterou jsem vedl s detmi, tam je mozna take zminka o teto prvni akci.
  Pozn.(Mýval) Zakladatel Šedrovečerních lodiček Losna se od roku 1990 podílel na vedení Turistického oddílu Krok a později jej sám až do cca r. 1998 vedl. V současnosti působí v Něměcku jako pedagog volného času.
  Nezapomeňte :-) 02.12.2006
  5. 12. Den Adry (Frýdecké a místecké náměstí)

  6. 12. Mikuláš pro Nemocnici F-M – dárky, pečení perníčků a tvoření přáníček

  20. 12. Vánoční posezení v 16:00 (Adra)
  Expedice Odysea 01.12.2006
  V pátek odstartovala vesmírná expedice Odysea za cílem navázání kontaktu s mimozemskou civilizaci. Tak začal další z prožitkových víkendů Středoškolského dobrovolnického klubu zaměřeného na týmovou spolupráci a netradiční techniky. (např. výroba sádrových masek - viz foto). Byť expedice nakonec neskončila úspěšně - nepodařilo se zachránit mimozemskou civilizaci :-), všem se akce líbila a ödjížděli jsme sice unaveni, ale spokojeni.
  Mezinárodní den dobrovolnictví 01.12.2006
  Dobrovolníci z klubu připravují akci na mezinárodní den dobrovolnictví, která bude 5. 12. na Místeckém náměstí od 9 do 15 hod.
  Nová Kronika 2002-2006 14.11.2006
  Po dlouhých letech byla sestavena nová kronika z dob působení oddílu Kroku pod Sdružením Klubko tzn. od r. 2002. Kronika obsahuje fotografie z akcí, pozvánky a zvadla, různé výsledky bodování a spostu dalších věcí, které se staly v oddíle od roku 2002 do současnosti.
  Ukončení sezóny 13.10.2006
  Ve čtvrtek vedoucí Klubka a Renarkonu společně s klienty K-centra připravovali plchetnici na Žermanicích na odvoz z přehrady zpět ke klubovně, kde bude uložena přes zimu. Bohužel na přehradě nás čekalo nepříjemné překvapení - někdo nám ukradnul pramici. Museli jsme si vypůjčit jinou abychom se dostali k plachetnici. V neděli plachetnici oddíl Plaváček přesune k hrázi, kde pro ní přijede nákladní auto s jeřábem, aby ji převezli.
  Harmonogram SDK 11.10.2006
  11. 10. Schůzka v 16:00 (Adra)
  16. 10. Výlet za pokladem s dětmi z Nezbedy v 15:00 (Dobrá)
  25. 10. Schůzka v 16:00 (Adra)
  26. 10. Exkurze do Chráněné dílny v cca 15:00 (Místek)
  29. 10. Zábavné dopoledne v Uprchlickém táboře Vyšní Lhoty
  4. 11. Videoden s čečenčaty (Úkryt)
  8. 11. Schůzka v 16:00 (Adra)
  22. 11. Schůzka v 16:00 (Adra)
  24. – 26. 11. Víkendovka (Višňovka)
  29. 11. Schůzka v 16:00 (Adra) ZMÉNA!
  5. 12. Den Adry (Frýdecké a místecké náměstí)
  6. 12. Mikuláš pro Nemocnici F-M – dárky, pečení perníčků a tvoření přáníček
  20. 12. Vánoční posezení v 16:00 (Adra)
  Na všechny se těšíme :o) Změna programu vyhrazena, návrhům jsou dveře otevřeny!
  Přestěhování skladu 04.10.2006
  Na konci září Sdružení Klubko ukončilo nájem skladu vedle VSH. Ukončení obnášelo vystěhování velké řady věcí (od táborové základny, po stánky a stoly z Bambiriády, pracoví materiál na loď atd.) do současných prostor v Sokolovně. Vzhledem k tomu, že mnohý materiál, dokumenty je i z počátku 90 let 'minulého století', tak nás čeká velké třízení.
  Svatba 29.09.2006
  Sobota 23. 9. byla významným dnem pro vedoucího Plaváčku a zástupce Klubka Michala Kříže. Byl to totiž jeho svatební den a každý mu tiše záviděl nádhernou nevěstu Janičku. Na svatbě nemohl chybět ani oddíl Plaváček a Krokáči. Fotografie ze svatebního veselí si můžete prohlédnout zde
  Dobrovolníci 29.09.2006
  Středoškolský dobrovolnický klub zahájil svou činnost v novém školním roce. Na podzim klub připravuje exkurzi do chráněných dílen, akci v Uprchlickém táboře, vlastní prožitkovou víkendovou akci a další. Více informací se dozvíte v odkazu Dobrovolníci.
  Brigáda 29.09.2006
  9. 9. se uskutečnila další brigáda v klubovně. Připravoval se sklad na stěhování, dodělávaly police, opravovaly se skříňky... Mimo jiné se strhávala již shnilá část venkovního přístřešku.
  Fotky z táborů 29.09.2006
  Do galérii oddílu přibyly další fotografie z tábora Plaváčku. Oba tábory ve fotografii si můžete prohlédnout na následujících odkazech:
  T.O.KROK
  PLAVÁČEK
  Akce SDK 27.09.2006
  Už brzy bude sestaven konečný harmonogram akcí SDK na I. pololetí. Jsou připravované akce v uprchlickém táboře, v nemocnici, nízkoprahových klubech, exkurze do chráněných dílen...
  Brigáda 05.09.2006
  Tuto sobotu (9.9.) se v klubovně koná brigáda na zahájení nového školního roku - jedná se o uložení stanů na zimu a uskladnění táborové základny, řezání a sekání dřeva, výroba polic, nátěr střechy atd. Sraz od 10.00 hod do cca 16.00 hod.
  1. ZÁŘIJOVÁ SCHŮZKA 28.08.2006
  Všichni jste zváni na první poprázdninovou schůzku!

  13. 9. 2006 v 16 hodnin v Adře
  (s tím, že další nebudou moci bývat ve středu)

  Moc se na vás těší nejen Míša
  Akce v U-krytu 05.08.2006
  Přijdte pomoc a sami si užít na akce v U-krytu. Více najdete ve vzkazovníku.
  Exkurze do Afriky
  čtvrtek 10.8.

  Turnajový den v U-krytu
  čtvrtek 17.8.

  Výlet po stopách P. Bezruče
  Středa 23.8. od 9. do 14.00 hod.

  Rytířské slavnosti
  pondělí 21.8.
  A co dál... 03.08.2006
  Tábory jsou už za námi (viz foto). Vše se postupně ukládá tak, aby se táborová základna mohla vytáhnout zase až za rok. V současnosti probíhá dozdění oken v klubovnách, úprava skladu v altánu, kde by se měl v září přesunout sklad u VSH. Je třeba provést revizi a správnou kompletaci malých stanů, které už jsou v hrozném stavu.. je toho hodně.
  T.O. Krok má svou první schůzku v klubovně 5. 9.¨, kde se domluví co bude dál.
  Plachetnička Klubko 03.08.2006
  Letošní horké počasí nám umožňuje využívat plachetnici Klubko naplno. Plachetnici tak využívají klienti a terapeuti kontaktního street centra Renarkon ve F-M, kteří tak mají jedinečnou možnost na chvíli opustit prostředí komunitního centra. Dále loď využívají dětské oddíly Klubka (oddíl Krok v rámci tábora, Plaváček během vodáckého výcviku dětí). Odpolední plavby rovněž umožňují aspoň touto formou odměnit dobrovolné pracovníky Sdružení Klubka, kteří se v průběhu celého roku dobrovolně věnují práci s dětmi a mládeži.
  Poslední akce 06 26.06.2006
  Poslední akce Dobrovolnického klubu, tak určitě přijďte:

  Středa 28. 6. od 16.00 hod závěrečná schůzka SDK v klubovně Klubka v Sokolovně (volejbal, foto, opékání)Sokolovna je vedle silničního mostu přes řeku do Starého Města ( u bývalé pily, mezi vlakovým nádražím a Slezskou). S sebou, něco na opékání, hraní, případně fotky atd.

  Pátek 30. 6. od 10 hod - poslední námi realizovaná akce pro děti 'Ahoj prázdniny' v parku ve Frýdku vedle Slezské (u Čtyřlístku). Bude to něco ve stylu dětského dne. Akce potrvá do cca do 15 hod. Prosím přijďte nám pomoct.
  Tábory 23.06.2006
  Přípravy na tábory jsou v plném proudu. Oddíl Plaváček pořádá od příštího týdne vodácký tábor na Baťově kanálu s pronajatým 'hausbótem' a rafty. Oddíl Krok pořádá svůj vlastní stanový tábor na Morávce v údolí Velkého Lipového.
  Žermanice neděle 25. 6. 06 19.06.2006
  zvu všechny dobrovolníky na projížďku na plachetničce Klubko na Žermanicích, koupání, válení se a relaxaci na sluníčku. Příjezd je volný - prostě je důležité se dostat na Žemrmanice v rozmezí 10-15 hodiny a zavolat mi a my vás někde vyzvedneme. Kdo chce jet autobusem, tak vyjíždí v 9.00 z F-M.
  Martin Sysala, tel: 731 40 99 53
  domů: klubko@post.cz / práce: martin.sysala@frydekmistek.cz
  Plachetnice na vodě 19.06.2006
  V pátek 23.6. jsme za pomocí klientu kontaktního street centra Renarkon spustili plachetničku Klubko na voda a zahájili tak již 5 sezónu na přehradě Žermanice.
  V průběhu letních prázdnin se na Žermanicích vystřídaji v rámci několika akcí klienti několika zařízení Renarkon o.p.s. a oddíly Sdružení Klubko.
  Akce červen 08.06.2006
  Na schůzce SDK v Adře se domluvily následující akce na měsíc červen:

  st 14. 6. v 15:30 schůzka v Adře!!

  ne 18. 6. akce v Uprchlickém táboře

  ne 25.6. - od 10 hod akce na plachetnici Klubko na Žermanicích.

  st 28. 6. od 16.00 hod závěrečná schůzka SDK v klubovně Klubka v Sokolovně (volejbal, foto, opékání)

  pá 30. 6. od 10 hod program pro děti 'Ahoj prázdniny' v parku ve Frýdku

  Srdečně vás zveme
  Mig21 08.06.2006
  Studentští dobrovolníci pomáhali při sbírce pro dobrovolnické centrum Adry v průběhu benefičního koncertu Mig21 ve Frýdku-Místku. Samozřejmě nemohla chybět závěrečná fota se zpěvákem skupiny Macháčkem.
  Raft 05.06.2006
  Po ukončení úspěšného dětského dne oddíl KROK využil větší množství vody v řece Morávce a opět vytáhnul na vodu rafty, které byly použity při prezentaci v rámci DD. Vyšší hladina (cca 60cm) umožnila sjet podstatně větší část řeky, než před měsícem a jízda se všem líbila, přestože mnozí skončili nedobrovolně ve vodě.
  Dětský DEN 3. 6. 30.05.2006
  Sdružení Klubko a TJ Sokol Staré Město uspořádal pro děti v sobotu 3. června DĚTSKÝ DEN v areálu sokolovny ve Starém Městě Pro děti byla připravena řada sportovních a dovednostních her a soutěží, opékání párků na ohni, indiánské týpí, plachetnice … i přes předchozí nepřízeň počasí se akce vydařila a všichni účastníci byli spokojeni.
  Děkuji 29.05.2006
  Děkuji za Sdružení Klubko, Dobrovolnický klub a oddíl KROK VŠEM, kteří se podíleli na dětském dnu na Olešné. Díky Vám jsme DD zvládli a pomohli tak udržet dobré jméno Klubka a naší práce pro děti. Výtěžek z akce bude věnován na činnost dobrovolnického klubu pro děti v uprchlickém táboře a sociálních zařízení.
  Schůzka 24.05.2006
  Už jste dělali oheň na vodě? Takový úkol dostali družiny na oddílové schůzce Kroku. A že se jim to podařilo svědčí i následující fotografie.
  Dětské dny 28.5. a 3.6. 19.05.2006
  Dobrovolníci a členové oddílů KROK připravují v následujících víkendech 2 Dětské dny - první v neděli 28. 5. je tradiční na Olešné, jehož výtěžek (od zadavatele ČSSD) půjde na činnost a akce pro děti.
  Druhý dětský den v sobotu 3.6. pořádáme u naší klubovny v Sokolovně.
  Na obě akce všechny srdečně zveme.
  Hádanka 19.05.2006
  Je to maličké, rúžové a chlupaté... Co je to? Jsou to naše ptáčatka, které se vylíhly vedle klubovny a již se mají k světu.
  Ptáčata 14.05.2006
  Vedle dveří nad klubovnou se uhnízdila Kosice, která se zde již nějaký ten týden snaží vysedět svá ptáčatka. To potvrzuje, že naše klubovna je opravdu pěkné místo pro všechny :-) Prosíme nerušit !!!
  Brigáda II. 14.05.2006
  V pátek proběhla druhá brigáda v klubovně. Dotřela se vstupní brána, opravily se dveře a opravovaly se nové skříňky v klubovně. První nátěr už dostala i plachetnice.
  Brigáda+raft 14.05.2006
  V pondělí 8.5. oddíl Krok po brigádě při které se natíral plot a dělaly se další upravy okolí klubovny vyjel na Ostravici na raftu. Protože už je v řece málo vody, mohli jsme sjet pouze malý kousek, ale pěkné počasi přílo a tak nakonec skončili ve vodě všichni :-)
  Oddílovka 03.05.2006
  Krásné počasí se projevilo v účasti na oddílovce a tak nás byla jedna velká hromada :-)

  Foto 1, Foto 2
  Velký Javorník - sobota 6.5 03.05.2006
  ... hurá jede se na hory. Jede se na Velký Javorník, který je nad Frenštátem p. R. Cestou nás čekají skvělé louky, nahoře občerstvení
  a možná opět padáky a cestou zpět navštívíme skokanské můstky :-)
  Sraz : sobota 6.5. v 8.45 hod vlakové nádraží, předpokládaný příjezd 17.00
  S sebou: svačinu, pití, pláštěnku, vázačku, peníze na občerstvení....
  Cena: 30 Kč (jízdné)
  Brigáda v klubovně - pondělí 8. 5 03.05.2006
  Jaro je v plném proudu a tak je třeba i v klubovnu a hřiště zútulnit. Příští schůzku se bude malovat, natírat, zametat, třídit…
  Za odměnu je pro pomocníky připravena projížďka na raftech po Ostravici
  Kdy:pondělí 8. 5. od 9.30 do 16.00 hod v klubovně
  S sebou:velkou svačinu, pití, pracovní oblečení vhodné na malování a postříkání barvou, náhradní tenisky a kalhoty do vody...
  Pozor – doneste si bílé tričko – budou se stříkat družinová trička :-)
  Stonožka 03.05.2006
  Stonožka proběhla dobře a bez vás by to nebylo ono. Celkem se vysbíralo 1,44 tun bince a tolik jste pomohli přírodě!
  Fotky:
  Auto, Pohoda
  KROK 03.05.2006
  Úterní krásné počasí se projevilo v účasti na oddílovce a tak nás byla jedna velká hromada :-) Foto 1, Foto 2
  Opravy klubovny 03.05.2006
  Opravy Klubovny stále pokračují. Po výměně oken se chystají zednické práce. I okolí klubovny by mělo doznat změn po připravované brigádě.
  (Foto klubovny)
  Názory na www 02.05.2006
  Chybí vám něco na stránkách Klubka, líbí se vám něco, rádi by jste něco doplnili? Můžete nám napsat své nápady do návštěvní knihy klubka Děkujeme
  Stonožka ve Zpravodaji 02.05.2006
  Informace o Dni Země i Stonožce opět vyšly ve Zpravodaji města F-M (Foto ze Stonožky)
  02.05.2006
  02.05.2006
  02.05.2006
  Tábory 27.04.2006
  Prázdniny se již blíží a tak oba oddíly již připravují své tábory. Oddíl Plaváček pořádá netradiční vodácký tábor na Baťově kanálu. Oddíl krok chystá svůj stanový tábor opět na Morávce ale na jiném staronovém místě v údolí Lipové.
  další akce SDK 24.04.2006
  TAKŽE:

  6) 10. 5. SCHŮZKA V ADŘE v 15:30
  (Dětský den Olešná, čečenčata)

  7) 24. 5. SCHŮZKA V ADŘE

  8) 28. 5. DĚTSKÝ DEN NA OLEŠNÉ
  (každoroční klasika, domluvíme na schůzkách, kdo může, přijďte!!)

  9) 3. 6. KLUBKOVSKÝ DĚTSKÝ DEN V SOKOLOVNĚ
  ...
  Změna programu vyhrazena :o) proto pilně sledujte co se šustí na www.klubkofm.cz
  Úklid lesa se Stonožkou 24.04.2006
  Již po 4 se tuto sobotu uskutečnil 'Úklid lesa se Stonožkou'. Úklidové akce se zúčastnilo na 72 dětí z několika zájmových oddílů škol i rodin. Během dopoledne se nasbíralo na 1,44 tun odpadu. Je to smutné, že od posledního úklidu na podzim někteří lidé tak opět dokázali zaneřádit přírodu. A tak patří velké poděkování Všem účastníků Stonožky. (Foto ze Stonožky)
  Den Země 24.04.2006
  V pátek 21.4. se Sdružení Klubko účastnilo pořádání 3. ročníku Dne Země ve Frýdku-M¨ístku. Dobrovolníci a T.O.KROK připravili pro děti řadu soutěží - přechod divoké řeky (chůdy), kreslení, pravěký souboj, střelbu z luku apod. Den Země se i díky nádhernému počasí podařil a všem patří velký dík
  Den Země 13.04.2006
  v pátek 21.4. se Sdružení Klubko připojí k akci Den Země v místeckém parku. Společně se Sokolíkem vytvoří Klubko jedno 'herní' stanoviště (cca 8 soutěží).
  V sobotu 22.4. se uskuteční v rámci Dne Země i 3. kolo Úklidu lesa se Stonožkou, na který zveme všechny, kdo chtějí pomoci a udělat něco užitečného.
  Za Sdružení Klubko by se akce měli zůčastnit členové z dobrovolnického klubu, oddílu Krok i Plaváčku.
  DEN ZEMĚ + STONOŽKA 12.04.2006
  Den Země – pátek 21. 4. 2006
  SDK pořádá společně se Sokolíkem v rámci dne Země soutěže pro děti na téma pravěk.
  Sraz: ráno 7.00 hod v Sokolíku (pro uvolněné studenty), ostatní přijďte jak můžete, Akce trvá do 16 hod.
  S sebou svačinu, sportovní teplé oblečení a cokoliv co se hodí k pravěku


  POMOZTE PŘÍRODĚ SE STONOŽKOU - sobota 22. 4. 2006
  Tradiční pomoc lesům při úklidu přírody. SDK se této akce účastní společně s oddílem Krok (Vojta, Mariňák, Koblih a spol), tak je stejně všechny znáte.
  Sraz: v sobotu v 8.15 v parku u „rubikové křižovatky“, jde se do okolí Frýdeckého lesa
  Akce se koná za každého počasí. Pro účastníky je zajištěno malé občerstvení. Pro úklid jsou zajištěny rukavice.
  Velikonoční sbírka ADRY 06.04.2006
  Dobrovolnický klub se zúčastnil Velikonoční sbírky Adry. Na Místeckém náměstí studenti postavili stánek,kde probíhala prezentace Adry.
  Vzhledem k velice špatnému počasí děkujeme všem dobrovolníkům, kteří pomáhali a 'pežili' i toto nepříznivé počasí.
  Dobrovolníci v roce 2005 06.04.2006
  Článek o činnosti dobrovolnického klubu v roce 2005
  ... a opět sníh 06.04.2006
  ... ačkoliv jsme se už těšili z jarního počasí, pokryl Frýdek-Místek opět sníh. Teď jenom doufáme, že brzy roztaje, abychom mohli uskutečni vícedenní Velikonoční výpravu se stany.
  První skutečně jarní schůzka 06.04.2006
  V úterý 4.4. proběhla konečně pravní skutečně jarní oddílová schůzka oddílu KROK. Vzhledem k nádhernému slunečnénmu počasí a již vysoušenému hřišti mohla celá schůzka konečně v tomto roce venku a tak si to myslím všichni užili a vychutnali při nejrůznějších hrách.
  Členů v oddíle neustále přibývá - zejména menších dětí, patří se tedy poděkovat vedoucím za pěkné vedení oddílu.
  Víkendovka ZRUŠENA 31.03.2006
  Na základě malého zájmu Čečenských dětí (tedy spíše rodičů) bohužel víkendovka s Čečenčaty je zrušena!
  Úprava fotogalerii a www 29.03.2006
  Byly doplněné fotografie z dobrovolnického klubu a oddílu KROK.
  Souběžně probíhá průběžná aktualizace www stránek. naposled byly aktualizovány stránky Dobrovolníků, Kroku a Plaváčku. Připravuje se i úprava stránky Bambiriády.
  Víkendovka KROKU 27.03.2006
  Po dlouhé zimě opět oddíl KROK uspořádal víkendovou akci. Víkendovky se zúčastnnili i malí nováčci, kteří přišli do oddílu z Ú-krytu. Do chaty jsme se brodili metrovými závějemi a tak o hry venku byly značně omezené. Během soboty jsme uspořádali oddílové kolo Turistických závodů, které dopadly ale katastrofálně - né že by členové neměli znalosti ale každý při vyplňování testu udělal takové chyby, že byl diskvalifikován :-)
  Klubko na stránkách města 24.03.2006
  Sdružení Klubko má svůj odkaz i na www stránkách města Frýdek-Místek (http://www.frydekmistek.cz) . Klubko naleznete Kultuře - v přehledu organizací. Bohužel jiná vhodná sekce tam zatím není.
  Naleznete zde i články z poslední návštěvy Našeho světa a Domova důchodců.
  Jarní den 21.03.2006
  Přeji všem krásný první jarní den a přeji ať už zima nejen venku, ale i v nás uteče a nastoupí krásné jaro a ještě hezčí léto.
  Martin - Myvča
  A opět chaloupka 21.03.2006
  ...tentokráte dobrovolníci navštívili babičky a dědečky v Domově důchodců v Místku. Představení se stále vylepšuje a tak se všem líbilo. Po představní byl opět připraven doprovodný program - tentokráte vystřihovánky na téma velikonoce.
  Perníková chaloupka v Našem Svetě 13.03.2006
  Středoškolský dobrovolnický klub zavítal ve středu 8.3.2006 do zařízení NÁŠ SVĚT – centrum pro lidi s mentálním postižením Pržno. Studenti si pro klienty připravili a ve svém pojetí také zahráli pohádku 'O perníkové chaloupce'. A protože Středoškolský dobrovolnický klub neměl za cíl odvést profesionální výkon, ale vidět radost v očích druhých, i přes menší potíže s technikou pohádka slavila úspěch. Největší radost posluchačům udělalo, když na konci pohádky Jeníček s Mařenkou začali rozdávat čokoládky, které s nasazením vlastního života uloupili zlé ježibabě.
  Krásnou tečkou za odpolednem bylo pro dobrovolníky malé pohoštění a hlavně exkurze po celém zařízení, kde měli možnost nakouknout do krásného vybavení nově vystavěného komplexu.
  Bylo to krásné a vydařené odpoledne!
  Dotace 09.03.2006
  Bohužel bez dotací si dnes činnost Klubka nelze představit. Je potřeba zaplatit nájmy, vybavení na tábory, akce, materiál na opravy. Na rok 2006 Sdružení Klubko obdrželo dotaci od města F-M a od MŠMT na celoroční činnost oddílů. Bohužel v krajských dotací jsme skončili 'první pod čarou'. Přesto můžeme říci, že základní činnost je tak zajištěna a za to moc všem děkuji.
  Ještě budeme čekat na případné změny z KÚ MSK (jsem jako náhradníci)a na výsledek programu MŠMT, který se týka činnosti dobrovolníků.
  Víkendovka dobrovolníků 06.03.2006
  O tomto víkendu proběhla v Adře akce pro dobrovolníky s cílem připravení programu pro klienty centra Náš svět v Pržně, kde klub zamíří tuto středu.
  OPRAVY V KLUBKU 02.03.2006
  Nejen www stránky potřebovaly opravit. V letošním roce bude potřeba opravit klubovnu v Sokolovně, kde je třeba vyměnit okna, opravit podlahu, nábytek, světla a celkově ji zútulnit. Venku se provede opět údržba hřiště a základní údržba altánku. Další změny by se musí provést ve skladech. Je třeba dokončit sklad pod altánem, kde se přesune současný sklad z Likusáku. Na plachetnici je třeba opravit základní nátěr, dokončit skříňky a provést další úpravy, mimo to je třeba zalaminovat a natřít pramičku, opravit vesla...
  Je toho moc a proto oakmžitě jakmile počasí dovolí začnou brigády a budeme rádi za každou pomocnou ruku i korunu. Děkujeme
  Úprava WWW 02.03.2006
  Možná jste někteří postřehli, že www stránky Klubka doznaly pár úprav. Jedná se hlavně o změnu uspořádání stránek, sloučení některých stránek (Napřáklad jednorázové akce a Pohodovky)a jejich doplnění. Změnily se i vzkazovníky, z nichž některé byly doplněny o ankety, nebo aktuality. Budu rád když případně zašlete i vy své podněty ke změnám na mail klubko@post.cz.
  Křesadlo 15.02.2006
  14.2. byly v rámci ceny Křesadlo 2005 ocenění dobrovolníci, kteří byli nominováni za svou dobrvolnou činnost ve Frýdku-Místku. Mezi nominovanými byli i 3 zástupci středoškolského dobrovolnického klubu - Pavla Jílková, Míša Zimová a Vojta Pustovka. Studenti byli nominováni nejen za svou činnost v kubu ale i za svou další práci v pomáhajících organizacích.
  Sníh a zima 13.02.2006
  Sníh a zima dostihla i Klubko. Chodníky ke klubovně jsou zasypány a dřevo na topení v klubovně už zcela dochází. Proto prosíme, pokud máte možnost nám přispět dřevem na vytápění klubovny, aby jste dali zprávu vedoucím, nebo na mail: klubko@post.cz.
  Současná zima ovlivňuje i činnost, kdy jsme museli zrušit některé akce a tak se všichni už těšíme na jaro.
  Maxi pexeso 26.01.2006
  Ve středu 25.1. dobrovolníci ze SDK připravovali pro děti maxi-pexeso, které budeme používat při pořádání akcí pro děti v nízkoprahpvých klubech, uprchlickém táboře apod.
  Klubko v roce 2005 26.01.2006
  Po řadě dnů práce se podařilo uzavřít veškeré náklady za rok 2005. A takový je výsledek nákladů: Zájmová činnost(akce, tábory, klubovny, materiál) 100tis. Kč, Dobrovolnický klub(akce,klubovny, materiál) 39tis. Kč, Na jedné lodi-sek.prevence (pracovní programy, akce klientů, materiál) 107tis. Kč, Bambiriáada 123tis. Kč
  Mezi největší investice v roce 2005 bylo pořízení přívěsného vozíku a 'notebooku'. Toto vybavení nám velice pomůže při zajištění akcí, prezentací, táborů ale i při organizačním zajištění činosti.
  Dobrovolníci v roce 2006 12.01.2006
  Je tu nový rok a s ním i nový program středoškolského dobrovolnického klubu. Přestože nejsou veškeré termíny ještě upřesněné, již můžete v aktualitách dobrovolníků najít rozpis nejbližších akcí klubu.
  Obnova WWW 06.01.2006
  Je opět aktualizována fotogalérie-zájmová činnost. Na stránky oddílů KROK a KPP byly rovněž doplněné fotografie z loňského roku. Ať se vám stránky líbí.
  KŘESADLO 03.01.2006
  Už jenom pár dní zbývá do uzávěrky Křesadla ve Frýdku-Místku. Do nominace lidiček, kteří svůj čas věnují dobrovolně druhým se můžete zapojit i VY! Pokud víte o někom kdo druhým nezištně pomáhá, kdo třeba realizuje akce pro druhé apod. navrhněte jej na cenu Křesadlo. Tak mu můžete poděkovat a tak jej můžete představit i ostatním. Více informací naleznete na www.dcfm.cz
  PF 2006 23.12.2005
  Přejeme Všem krásné vánoce a štastný Nový rok a děkujeme Vám za pomoc a podporu Sdružení Klubka, Dobrovolníků, oddílu Krok, KPP, Plaváčku...
  Štědrovečerní lodičky 19.12.2005
  Ve 22 hod se na Štědrý večer opět rozsvítí řeka Ostravice u VSH stovkami svíček v korkových lodičkách. Tento krásný symbol vánoc ve Frýdku-Místku založil se svými kamarády před 10 lety vedoucí Kroku - Losna. Od té doby se malé setkání přátel rozrostlo na několik desítek přátel a kamarádů, kteří chtějí tento sváteční večer strávit společně a tak se na břehu řeky potkáte s řadou dětských oddílů a skupin, kamarádů, ale i rodičů a nahodilých kolemjdoucích.
  Ve světle svíčky 06.12.2005
  Sdružení Klubko uspořádalo pro studentské dobrovolníky prožitkový víkend 'Ve světle svíčky', který byl zaměřen na spolupráci ve skupině, navázání nových kontaktů a stmelení kolektivu. V rámci víkendu studenti měli za úkol i připravit kulturní program pro obyvatele Uprchlického tábora ve Vyšních Lhotách. Během sobotního dne dobrovolníci připravili pohádkové vystoupení O perníkové chaloupce a soutěže pro diváky. Ačkoliv obyvetelé Uprchlického tábora tvořili zejména starší Indové, vystoupení a soutěže se všem velice líbily a všichni odcházeli spokojení a dobrovolníci také. Všem patří velké poděkování za skvěle odvedenou práci a výbornou atmosféru.
  Domov důchodců 18.11.2005
  28. 11. jdeme navštívit naše milé babičky a dědečky do domova důchodců. Je domluvený program pečení perníčků. Sraz je ve 14:30 u domova důchodců v místku vedle průmyslovky
  Úklid lesa podruhé 18.11.2005
  Státní svátek 17. listopadu trávil T.O.Krok společně s KPP Krok opět prací v lese. Tentokráte jsme pomáhali při úklidu a pálení větví po kácení lesa. Naší odměnou je nejen dobrý pocit, ale i dřevo na topení do klubovny a chalupa na víkendovku.
  Opravená klubovna 14.11.2005
  O víkendu byla po dlouhé době dokončena první část úprav naší klubovny. Po vymalování byla klubovna vybavena novým pecem a nábytkem. V další etapě se počítá s dalšími úpravami týkající se výměny oken, celkové výzdoby , opravou podlahy. V budoucnosti bychom rádi si vybudovali i vlastní soc. zařízení, na které ale v současnosti nemáme dostatek finačních prostředků.
  Podzimní Stonožka 14.11.2005
  V sobotu 5.11. se oddíl Krok a Plaváček účastnil podzimního kola Úklidu lesa se stonožkou, kterého se zúčastnili na 30 dětí. Děti z oddílů vybíraly po lese na 240 kg.nepořádku. Toto množství je ale mnohem nižší než v jarním kole a tak snad lze říci, že lesy jsou stále čistější.
  Odvoz lodi Klubko 14.11.2005
  Ve čtvrtek 3.11. lektoři Sdružení Klubko společně s klienty kontaktního centra Renarkon byli naposledy v tomto roce na plachetnici Klubko na Žermanicích aby ji připravili na odvoz do nového zimoviště u klubovny. Po jejím odvozu nastalo její čištění a zazimování, aby mohla zase v další sezónu slavnostně vyjet na vodu.
  Dobrovolníci v Ú-krytu 14.11.2005
  Studenti ze středoškolského dobrovolnického klubu navštívili nízkoprahové zařízení Ú-kryt
  pro děti ze sídliště Slezská. Prohlídli si zde prostory a vybavení, které slouží dětem a povykládali lektory o činnosti nízkopprahového zařízení. Někteří dobrovolníci již v tomto centu působí od loňské exkurze.
  Krok i Plaváček v akci 31.10.2005
  V sobotu 5. 11. 2005 se členové oddílu Krok i Plaváčku opět zúčastní úklidu lesa. Doufejme jen, že opět vyjde nádherné počasí jako na předchozích akcích. Jste všichni zváni.
  Podzimní Stonožka 24.10.2005
  V sobotu 5. 11. 2005 se uskuteční podzimní kolo akce „Úklid lesa se Stonožkou“, kterou pořádá Frýdecká skládka a.s. ve spolupráci se Sdružením Klubko a za podpory města Frýdek-Místek. Naším cílem je pomoci přírodě před zimou se zaměřením na úklid lesů v okolí Frýdecké skládky a Frýdeckého lesa. Přivítáme pomoc každého,kdo může. Vaše pomoc nám pomůže vyčistit větší kus území a tak udělat něco užitečného pro přírodu před zimou. Bližší informace naleznete v odkazu informace NNO.
  Akce Dobrovolníků - listopad 21.10.2005
  Ve středu 2. 11. se uskuteční návštěva nízkoprahového centra pro děti Ú-kryt. Sraz v 16:30 u hodin na TGM (rubikovka), popř. o 10 min. později přímo v Ú-krytu.
  Na 9.11. je připravena návštěva do Ústavu pro mentálně postižené v Pržně, kde budeme připravovat odpolední program. Bližší informace naleznete na stránkách a aktualitách dobrovolnického klubu.
  Středoškolský dobrovolnický klub v Uprchlickém táboře 14.10.2005
  Opět jsme se vydali do utečeneckého tábora ve Vyšních Lhotech, kde nám tamější prostředí už dávno není neznámé. Naopak lidé, za kterýma sem jezdíme, se neustále obměňují, což nám přináší stále nové zážitky.
  Minulou neděli jsme pro emigranty udělali zábavné dopoledne plné her a sportu. Ale jak už známe naše sportovní výkony, které se statnými muži- uprchlíky nemůžou rovnat, raději jsme se promíchali a vytvořili o to zajímavější mezinárodní herní kombinace ve volejbale. A taky si zajistili všechny tři výherní místa .
  Děti si celé dopoledne mohly kreslit křídami po asfaltové cestě, prohazovat míčky dřevěným šaškem nebo zkoušet štěstí na chůdách. A všichni si to řádně užívali. Uprchlíci, že nemají jen další fádní den a my, dobrovolníci, že můžeme rozdávat radost.
  Oprava Klubovny 14.10.2005
  Po úpravě skladu oddílového materiálu přichází na řadu i oprava klubovny. Vedoucí oddílu Plaváček se prvně pustili do vymetení komína, který to už opravdu potřeboval. Po vynesení několika kbelíků sazí z komína došlo i na zapojení kamen, které jsme dostali od rodičů. Teď opravy budou pokračovat výměnou oken a opravou nábytku. Děkujeme všem za pomoc jak fyzickou, tak i materiální. Děkujeme
  Rozšíření oddílu Plaváček 14.10.2005
  Vzhledem k stále se rožšiřujícímu věkovému spektru dětí v oddíle Plaváček došlo k jeho rozdělení na nejmenší děti a mladší děti. V současnosti oddíl má na 20 dětí od malých předškoláčků až po starší žáčky.
  Sklad 10.10.2005
  Za přispění společné práce se nám podařilo konečně dokončit jeden ze skladů oddílového materiálu v nové klubovně. A tak se oddílový materiál konečně dočká řádného roztřídění a uskladnění. Všem moc děkujeme za pomoc.
  KROK prokračuje dál 10.10.2005
  V září se ujali vedení oddílu Krok bývalí rádcové oddílu. Po prvním měsíci lze konstatovat, že svou úlohu zvládli dobře. Oddíl dále pokračuje ve své činnost, má za sebou víkendovou akci a plánují se další výpravy a víkendovky. A tak lze jen popřát plno energie do další činnosti.
  Změna vedoucích v KROKU 27.09.2005
  Od září došlo ke změne vedoucích v turistickém oddíle KROK. Stávající vedoucí - Mýval, Tulák, Žabka z časových a rodinných důvodů skončili s vedením odílu a novými vedoucími se stali rádcové družin pod vedením Kobliha. Dřívější vedení je ale v úzkém spojení s oddílem a nadále s ním spolupracuje.
  SVATBA 27.09.2005
  V sobotu 24. 9. s nám za 'asistence' oddílu na Frýdeckém zámku vdala (dnes již dřívější) vedoucí oddílu KROK - Žabka. Svatba byla nádherná a moc ji to slušelo. Manželovi ji členové oddílu předali až po slibu, že na ní bude hodný a bude se o ní dobře starat :-)
  Změna vedoucích v oddíle KROK 27.09.2005
  Od září došlo ke změne vedoucích v turistickém oddíle KROK. Stávající vedoucí - Mýval, Tulák, Žabka z časových a rodinných důvodů skončili s vedením odílu a novými vedoucími se stali rádcové družin pod vedením Kobliha. Dřívější vedení je ale v úzkém spojení s oddílem a nadále s ním spolupracuje.
  Uprchlický tábor 23.09.2005
  Schůzky středoškolského dobrovolnického klubu se budou konat každou sudou středu v 17:00 v Adře. Nejbližší schůzka dobrovolníků je 5. 10. , kde se bude dolaďovat program pro uprchlický tábor (9. 10.) Kdo chce jet tak musí poslat do 24. 9.(misa@agpservis.cz; 776 009319) jméno a číslo OP!!!
  Všechny zdravíme a už se moc těšíme! :o)
  Setkání dobrovolníků v září 25.08.2005
  Středoškolský dobrovolnický klub se opět rozjíždí. První setkání klubu bude ve středu 21. 9. v 17.00 hod v Adře. Už se na všechny moc těšíme :-)
  Setkání dobrovolníků 25.08.2005
  Středoškolský dobrovolnický klub se opět rozjíždí. První setkání klubu bude ve středu 21. 9. v 17.00 hod v Adře. Už se na všechny moc těšíme :-)
  První schůzka KROKU 25.08.2005
  První schůzka Kroku se usuteční v úterý 6. 9. od 16.15 hod v klubovně v Sokolovně. Budou hry, CD z tábora a možná i promítání...
  Tábor KROK 08.08.2005
  Tábor Kroku je už historií. Všichni jsme se šťastně vrátili a během 9-ti dnů se z nás stali skuteční robinsoni. Škoda jen, že tábořiště si vysloužilo název Údolí dešťů.
  Tábor KROKU 23.07.2005
  Už jen necelý týden chybí do začátku tábora oddílu KROK, do prvního táboráku, první noci ve stanu a první hry. V letošním roce se náš tábor po dlouhém vyjednávání koná na Morávce. Oddílový tábor vyroste na čisté louce v nádherném údolí jak vystřižením z Foglarovek. Oddíl si bude muset celý tábor vybudovat sám. Letošní tábor je ve znamení Robinsonu a tak si lze jen přát ať vyjde počasí.
  Klubko ve zpravodaji 23.07.2005
  V červencovém zpravodaji města F-M vyšel v rámci představování místních neziskových organizací článek o Sdružení Klubko. Bohužel ve spěchu při uzávěrce byla odeslána jedna z prvních verzí článku a né ta poslední upravená a opravená. Zejména nás mrzí nedokončené představení projektu Na jedné lodi ze kterého unikla podstata naší práce s klienty. Tak snad příště.
  Na jedné lodi 18.07.2005
  V červenci byly zájené vícedenní akce pro klienty ze zařízení drogově závislé Renarkon na Žemanících v rámci projektu Na jedné lodi. Cíle pobytů se mění podle druhů zařízení ze kterého klienti pocházejí. Pro zařízení kontaktního centra je cílem bližší poznání docházejících klientů, práce s jejich motivací a zátěžové programy, pro klienty z léčebné komunity je důležitá změna prostředí, zkouška adaptace do běžného prostředí a abstinence. Pro klienty klubu absolvent je důležité předávání nových vlastních zkušeností po léčbě.
  TÁBOR PLAVÁČKU 06.07.2005
  Na Jablunkovsku právě probíhá tábor oddílu Plaváček na kterém je 15 nejmenších dětí. Celotáborová hra Tajuplný ostrov je v plném proudu a děti se těší na setkání s kapitánem Nemem. Už stačili splout řeku Olši na raftech, udělat přistávací dráhu pro tajemnou zásilku od kapitána Nema a čeká je spousta dalších dobrodružství.
  Plachetnice na vodě 04.07.2005
  V pátek 1.7. byla za pomoci klientů kontaktního street centra Renarkon spuštěna plachetnice na přehradu Žermanice. Počasí spuštění a následné montáži na vodě přálo a tak vše proběhlo bez problému.
  Spouštění lodi 27.06.2005
  Práce na plachetnici Klubko v rámci projektu 'Na jedné lodi' se blíží ke konci a loď bude v pátek 1.7. spuštěna na Žermanicích. Společně s klienty K Centra jsme natřeli spodní část lodi, vyměnili popraskaná okna a provedli řadu další drobných oprav. Podařilo se nám tak doplnit program místního K-centra a klienty tak rozumně zapojit do společné práce.
  Poslední víkendovka KROKU 27.06.2005
  O tomto víkend turistický oddíl Krok strávil svůj poslední víkend na hřebeni česko-polského pohraničí, kde jsme ochutnali i první borůvky, přečkali parné vedra i deště a štastně dorazili domů se značným množství puchýřů:-)
  FOTOGRAFIE BAMBIRIÁDA 14.06.2005
  Byla doplněna
  FOTOGALÉRIE BAMBIRIÁDA 2005
  .
  SDRUŽENÍ KLUBKO - A CO DÁL 13.06.2005
  Konec školního roku se blíží a tím i vrcholí činnost ve všech oddílech a klubech Sdružení Klubka.
  Oddíl Plaváček chystá svůj tábor, kteý má hned na začátku prázdnin, T.O. Krok připravuje v červnu ještě výlet a vícedenní putování po česko-polských hranicích. Středoškolský dobrovolnický klub má poslední setkání při ohníčku a volejbale, kdy se i domluví co bude dál. Dobíhají i nátěry a další práce klientů na plachetnici v rámci projektu na Jedné lodi a chystají se prázdninové pobyty pro klienty kotaktního centra a léčebné komunity a doléčovacího centra Renarkonu.
  Podrobnější informace naleznete pod jednotlivými odkazy.
  ČERVEN - AKCE 13.06.2005
  Konec šk. roku se blíží a tak se uskuteční ještě pár posledních akcí T.O. KROKU. Tuto neděli 19.6. se jede na Javorový (Frenštát. p. R.), sraz je v 8.40 na ČD. Další víkend 24.-26. 6. se jede na poslední víkendovku na hory, kdy projdeme česko-polské pohraničí. Odjezd je v pátek 29.6. v 16 hod. Bližší informace se dozvíte na oddílovce.
  DĚTSKÝ DEN 06.06.2005
  Středoškolský dobrovolnický klub spolu s T.O.Krok a dalšími členy Klubka v neděli 5. 6. připravili soutěže pro děti v rámci dětského dne na Olešné. I přes dvě přívalové přeháňky nakonec Klubko vše bezvadně zvládlo a tak nakonec odcházeli jak spokojené děti, tak organizátoři.
  Dětský den na Olešné 31.05.2005
  V neděli 5.6. již po 4 pořádáme soutěže pro děti v rámci dětského dne na Olešné (pořádá ČSSD). Sraz je v 11.00 na Olešné u restaurace 'U Toma'. Nejdříve se budou připravovat soutěže a stavět stánky. Soutěže pro děti probíhají od 13 do 17 hod. Potom úklid a pak DOMÚÚ. Vydělané penízky použijeme na naší činnost.

  Předpokládané soutěže:
  chůdy
  házecí panák
  rybičky
  stavění kostek
  prolézací pytle
  skoky v pytli
  lanové lávky
  malování
  dovednostní dráha
  lov poslepu

  napadá vás ještě něco?
  Akce je za každého počasí. Prosím přijďte pomoct každá kdo může a někoho ještě vemzměte. Celkem by nás mělo být cca 18 + střídání (aspoň na chvíli).
  BAMBIRIÁDA 29.05.2005
  Bambiriáda 2005 je už historií. Přálo nám nádherné počasí - snad až příliš a tak mohla celá proběhnout v klidu v krásném areálu. Moc děkuji všem, kteří se zapříčinili za její krásný a hladký průběh. A snad zase příště...
  TĚŠÍME SE NA VAŠÍ NÁVŠTĚVU 26.05.2005
  V pátek a sobotu probíhá BAMBIRIÁDA.
  ORGANIZAČNÍ SETKÁNÍ VYSTAVOVATELŮ A VYSTUPUJÍCÍCH 17.5.05 16.05.2005
  V úterý 17. 5. 2005 v 16.30 hod se v Areálu Sokolík uskuteční organizační setkání Bambiriády ve Frýdku-Místku vystavovatelů a vystupujících. V rámci tohoto setkání se budou doupřesňovat časy vystoupení, materiální požadavky, bezpečnost, občerstvení a obědy, rozmístění na ploše aj.
  Uprchlický tábor 16.05.2005
  V neděli 15. 5. se dobrovolníci ze středoškolského dobrovolnického klubu účastnili a spolupořádali sportovní dopoledne v Uprchlickém táboře. A tak jsme si společně s uprchlíky ze všechch koutů země zahráli společně volejbal, stolní tenis a ptanque. Všem se akce líbila o čemž svědčí i hojná účast a nádherné zážitky.
  Na jedné lodi 2005 11.05.2005
  V letošním roce počtvrté pokračuje projekt Na jedné lodi, se zaměřením na práci s klienty pomáhajících organizací jako je např. Street centrum Renarkon. V současné době klienti provádějí v rámci pracovních programů základní údržbu lodě po zimě a chystají obnovení nátěru spodní části lodě. Zajímavý projekt opět vzbuzuje pozornost i u dalších organizací, se kterými se navazuje spolupráce.
  09.05.2005
  K 8. 5. je na Bambiriádu přihlášeno 48 organizací. Vzhledem k množství požadavků na prezentaci prosíme všechny přihlášené organizace o kontrolu svých údajů v
  přehledu účastníků
  . Přehled přihlášených organizací je průběžně doplňován a opravován. Více naleznete v odkazu Bambiriáda.
  Brigáda v klubovně 09.05.2005
  Déšť, vítr, zima - takové počasí nás provázelo při brigádě na hřišti a v klubovně. Ale i tak jsme zvládli spoustu práce a udělali základní úpravu hřiště a úklid v klubovně. Marki se o nás starala s horkým čajem a sladkostmi, tak jsme opravdu nestrádali a i přes škaredé počasí si to užili tak, že příští týden si brigádu v neděli zopakujeme i s vaječinou.
  KROK na TBZ 09.05.2005
  O víkendu 30.4.-1.5. se oddíl Krok účastnil krajského kola turistického závodu ve Frýdlanťe. Bohužel jsme na těchto závodech byli poprvé a tak jsme doplatili na naší neznalost průběhu závodů, zaznamenávání soutěží do startovních průkazu a azimutů apod. A tak jsme skončili na posledních místech. Ale to nebylo důležité. Závod se líbil a motivoval pro další roky. Oddíl Krok, který se vlastně o své účasti na závodech definitivně rozhodl až ráno ve vlaku pak dále pěšky putoval na chalupu na Krásnou, kde strávil zbytek nádherného víkendu.
  Akce 09.05.2005
  Po zdařilé víkendové akci a brigádě v klubovně teď bude delší dobu klid, během kterého se bude připravovat Bambiriáda a Dětský den na Olešné. Koho rodiče a škola pustí, může se účastnit Bambiriády od čtvrtku 26.5. do soboty 28.5.. Dětský den na Olešné je v neděli 5.6.
  Tokáně 09.05.2005
  Od poloviny dubna probíhá nový způsob bodování a oceňování her. Oddíl má své vlastní oddílové peníze takzv. Tokáně. A o co jde? nejen o to kdo jich bude mít nejvíce, ale potom se mohou vyměňovat nejen za různé sladkosti ale za mnohé užitečné věci do oddílu (mapy, vázačky, šátky...).
  Setkání na Olešné 09.05.2005
  V neděli 15.5. se dobrovolníci chystají malé sportovní dopoledne v uprchlickém táboře. Jako hlavní sport byl vybrán volejbal. A protože jej téměř nikdo nemumí, tak se budeme rozehrávat na Olešné ve středu 11.5. od 16 hodin na Olešné. Sraz je před restarací U Toma na Olešné. Potom jdeme k Pavle na zahradu opékát párky a upřesňovat další programy. Tak přijdťe všichni (i ti kteři v něděli nemůžou!).
  Jak jsme navštívili uprchlický tábor + fotografie 06.05.2005
  Jak jsme navštívili uprchlický tábor
  Psal se rok 2005, měsíc březen. Před námi byla již 3. návštěva Uprchlického tábora Vyšní Lhoty. Více naleznete v odkazu dobrovolníci - návštěva UT, naleznete tam i nové fotografie z poslední činnosti středoškolského dobrovolnického klubu.

  Seznam účastníků Bambiriády 05.05.2005
  Prosíme o kontrolu vaších údaju v
  přehledu účastníků
  . Přehled přihlášených organizací je průběžně doplňován a opravován. Více naleznete v odkazu Bambiriáda.
  Oddíly Klubka na TBZ 02.05.2005
  O víkendu se oddíl Krok a Plaváček účastnil krajského kola turistického závodu ve Frýdlanťe. Bohužel jsme na těchto závodech byli poprvé a tak jsme doplatili na naší neznalost průběhu závodů, zaznamenávání soutěží do startovních průkazu a azimutů apod. A tak jsme skončili na posledních místech. Ale to nebylo důležité. Závod se dětem líbil a děti neodradil, ale naopak je motivoval pro další roky. Oddíl Krok, který se vlastně o své účasti na závodech definitivně rozhodl až ráno ve vlaku pak dále pěšky putoval na chalupu na Krásnou, kde strávil zbytek nádherného víkendu.
  Dobrovolníci na Ostravici 29.04.2005
  Ve středu 27.4. středoškolský dobrovolnický klub navštívil ústav pro mentálně postižené na Ostravici. Pro klienty si dobrovolníci připravili program s písničkami a na závěr jim předali drobné sladkosti od sponzorské firmy.
  Víkendovka 27.04.2005
  V sobotu 30.1. se vyjíždí na I. víkendovku. Sraz je 8.15 na vlakovém nádraží. Cena 120 Kč. (80 Kč- pro účastníky Stonožky) Příjezd je v neděli okolo 14 hodiny. Místo: chalupa na Krásné. Cestou navštívíme krajské kolo Turistických závodů ve Frýdlantě. Vemte si dobré oblečení a boty - půjde se daleko.
  Bambiriáda - přihlášky 26.04.2005
  Aktuálně přihlášené organizace naleznete v přehledu přihlášených organizací na stránce Bambiriáda
  KLUBOVNA V TJ SOKOL STARÉ MĚSTO 20.04.2005
  Takto vypadá budova ze přední strany Sokolu Staré město, kde máme klubovnu. Vstup do klubovny je ze zahrady ze zadní části budovy. Adresa klubovny je: ul. Jamnická 271, 738 01 Staré Město
  Schůzky v nové klubovně 20.04.2005
  Od 19.4. se oddíl Krok bude scházet v nové klubovně v Sokolovně TJ Staré město, která je vedle mostu přes Morávku do Starého Města. Schůzky jsou v úterý od 16.15 do 18.15.
  NOVÁ KLUBOVNA 20.04.2005
  Sdružení Klubko resp. jeho dětské oddíly mají novou klubovnu! Klubovna se nachází v budově TJ Sokol Staré Město (vedle mostu přes Morávku). Čeká nás sice spousta práce, ale tato klubovna nabízí krásné okolí s hřištěm, řekou, stromy. Uvítáme každou pomoc, aby klubovna mohla co nejdříve a co nejlépe sloužit dětem.
  Jarní úklid se Stonožkou 19.04.2005
  Tak máme oficiální zprávu - nasbíralo se 2230 Kg odpadu!Akce se zúčastnilo na 60 dětí a mládeže. Mezi nejpočetnější skupinu patřily vlčata a světlušky ze 'Skautského' střediska KRUH. Dále se do akce zapojily děti z oddílu Plaváček, turistického oddílu KROK a mládež z Bruzovic. Díky všem.
  BAMBIRIÁDA 13.04.2005
  K 11.4. je příhlášeno na Bambiriádu celkem 21 organizací. Na Bambiriádě se tak můžete těšit na zkoušku odpalu na pálce u 'Baseballového' klubu Klasik, lanové lávky SMT, vystoupení Ostravičky, mažoretek z DDM Vratimov, nebo klubu Next Breakers, pokusy malých debrujárů, koně z jezedeckých oddílů a jiné zajímavé prezentace. Více informací viz v odkazu Bambiriáda
  oddíl KROK - NÁBOR 30.03.2005
  Zveme děti, zejména ve věku 8-12 let, kteří mají zájem se přihlásit do oddílu Krok, že mohou přijít v úterý 12. 4. v 16.00 k altánku v parku (vedle Divadelka Čtyřlístek na Slezské), kde probíhá schůzka pro nové děti.
  Jarní úklid se Stonožkou 16. 4. 30.03.2005
  Prosíme všechny organizace, dětské kolektivy, rodiny, dobrovolníky... aby přišli pomoct přírodě při úklidu lesa se Stonožkou. Akce se uskuteční v sobotu 16.4. a začíná v 9.00. Zahájení je v areálu Frýdecké skládky za Frýdeckám lesem, kde účastníci obdrží materiál pro sběr. Bližší informace(mapa, časy..) budou zveřejněny v odkazu Informace NNO.
  Zrušení velikonoční výpravy 24.03.2005
  Bohužel vzhledem k hlášenému zhoršení počasí se ruší sobotní výprava na Štramberk na Kamenárku. na víkedy 16.-17. 4. a 23.-24.4. je připravovaná víkendová vícedenní akce a opět se chystáme pomoci lesům s jarním úklidem při příležitosti Dne Země.
  Programy úspěšne za námi 24.03.2005
  Vedoucí Sdružení Klubko úspěšne zvládli týdenní pobyt s dětmi z azylových domů, kde bylo na 25 dětí ve věku 0,5-15 let. Všichni odjížděli nadšení z pěkného pobytu v krásném prostředí v Malenovicích, kde bylo přes 1m sněhu. Tento pobyt ale nakonec odnesli všichni lektoři nemocí, ale stálo to za to. O víkendu proběhla akce Dobrovolnického klubu v uprchlickém táboře, která byla plná překvapení. Snad největší bylo, že místo dětí se na velikonoční program nahrnula velká skupina dospělých všech národností. Ale dobrovolníci vše perfektně zvládli a tak se podařila další nezapomenutelná akce.
  Program pro děti z Azylových domů 10.03.2005
  V současnosti jsou členové Sdružení Klubko vytížení realizování programu pro děti z Azylových domů. Program zajištují v rámci projektu psychosociálního pobytu matek s dětmi z Azylových domů z Ostravska v Malenovicích, který pořádají lektoři Centra nové naděje.
  Dobrovolníci do Uprchlického tábora 04.03.2005
  Na neděli 20. 3. chystá skupina středoškolských dobrovolníků velikonoční program pro děti v Uprchlickém táboře ve Vyšních Lhotách. Zájemci z řad dobovolníků naleznou další informace v diskuzi.
  Dotace MŠMT a Sdružení Klubko 01.03.2005
  V minulých dnech byly zveřejněny dotace Ministerstva Školství dětským organizacím. Mezi nimi získalo dotaci i Sdružení Klubko. Bohužel dotace na pokrytí zájmové činnosti oddílů se týká pouze vícedenních akcí a tábora a tak stojíme před velkým problémem z čeho zaplatit nájem (byť jen provizorních) kluboven a skladu oddílového materiálu.
  Diskuze dobrovolníků 01.03.2005
  Neuvěřitelně rychle se rozběhla diskuze dobrovolníků k programům a činnosti klubu na stránkách dobrovolníků. Všem přispěvovatelům děkujeme za zapojení.
  Hledáme sponzory pro Bambiriádu 22.02.2005
  Více informací viz v odkazu Bambiriáda
  KROK Tábor 21.02.2005
  Opět hledáme tábořiště na rok 2005. Zatím přepokládanýrozsah tábory by měl být stejný jako v roce 2004 a to 9dní. Předpokládaný termín-konec července, začátek srpna.
  KPP KROK (MaM) 20.02.2005
  Informace a fotky z KPP KROK najdete pod odkazem zájmové oddíly-KPP KROK (www.klubkofm/kpp/kppkrok.html).
  Dobrovolníci už zase 'jedou' 17.02.2005
  V 16.2. se po krátké pauze (zapříčiněnou radostou údálostí -Tadeáškem u Čančíků) uskutečnila první schůzka dobrovolnického klubu v roce 2005. Sešlo se nás 15 a to se ještě mnozí omlouvali, že jsou nemocní. Po krátkém úsměvném seznámení jsme se pustili do nápadů co bychom mohli uskutečnit. Zazněla spousta pěkných nápadů a z nich jsme vybrali některé ověřené akce(např. hry pro děti v uprchlickém táboře, Bambiriádu), ale i nové činnosti. Tak se máte na co těšit. První akcí je slibovaná exkurze do Úkrytu-více informací najdete v aktualitách pro dobrovolníky.
  'Exkurze' do Ú-krytu 17.02.2005
  Ve středu 2.3. se jdeme podívat do nízkoprahového volnočasového centra pro děti sdružení Filadelfie - Ú-kryt. Centrum se nachází v podzemním krytu pod 11. ZŠ. Sraz je v 16.00 u vstupu do klubu Stoun.
  Nové klubovny zase nebudou 16.02.2005
  Bohužel nové klubovny pro dětské oddíly, které jsme si mysleli že by mohly být na Kostíkovém náměstí nebudou, neboť byly těsně před námi pronajmuty někomu jinému - přišli jsme pozdě:-( Tak hledáme dál.
  Do klubovny přes vodu 16.02.2005
  Vzhledem k 'zatopení' přístupové chodby do klubovny v Krytu se připravte na to že do klubovny je třeba se přebrodit přes 10cmm vodní bazének, který vznikl na schodišti. Proto dobré boty s sebou:-) Pozn. nejvíce se 'vztekal' Mariňák, který si vzal děravé boty a ledal lodičku, která by jej přepravila na druhý břeh:-)
  UPOZORNĚNÍ 16.02.2005
  zprávy v této tabulce jsou tříděny podle obsahu na DOBROVOLNÍCI/KROK/OBECNĚ... Mezi zprávami se přepínáte nahoře v této tabulce.
  Na jedné lodi - foto v kině 08.02.2005
  V rámci kampaně 30 dní pro neziskový sektror můžete v kině Petra Bezruče v Místku vidět fotografie z projektu na jedné lodi. Současně jsou zde ke zhlédnuti i fotografie z dobrovolnického klubu. Termín výstavy je 7.-27.2.05.
  Chyba v datumu v SMS 08.02.2005
  Ahoj dobrovolníci. V zaslané SMS byla chyba v datumu setkání. Setkání je skutečně ve středu 16.2.2005. v 17.00 v Adře. Martin
  T.o.KROK - Ondřejník 04.02.2005
  Sraz je v sobotu 5.2. v 8.45 na vlakovém nádraží. S sebou něco na ježdění-lopatu,igelit,boby..., svačinu, čaj, náhradní rukavice a min. 20 Kč na cestu.
  DOBROVOLNÍCI - Setkání ! 04.02.2005
  po prázdninách 16.2. -v 17.00 je setkání dobrovolníků v Adře. Těšíme se na vás. Martin a Michal
  Dobrovolníci-setkání v únoru!? 31.01.2005
  Ve středu 2.4. máme s Michalem schůzku, kde dohodneme další termíny setkávání dobrovolníků. Takže zprávy o dalšíchm setkání najdete do konce týdne v SMS nebo zde na WWW.
  ZPRÁVY PRO DOBROVOLNÍKY, T.O.KROK a ostatní 31.01.2005
  V tabulce AKTUALIT si vyberte jaké zprávy chcete číst. Pokud jsi dobrovolník, klikni v tabulce Aktuality(šedý rámeček) na Dobrovolníci a objeví se ti zprávy pro dobrovolníky atd.
  Nové WWW stránky 21.01.2005
  Vítáme vás na nových WWW stránkách na adrese www.klubkofm.cz
  Dobrovolníci a Adra 05.01.2005
  Vzhledem ke štastné události v Adře u Michala a Mili, kterým se narodil Tedeášek a kteří tím pádem mají spousty práce je činnost dobrovolnického klubu na leden omezena. V závěru ledna se chystá exkurze a následně setkání s vizemi na rok 2005. Termín a čes bude sdělen prostřednictvím SMS a na techto stránkách.
  Aktualizace WWW stránek 04.01.2005
  Už přes měsíc se pracuje na rekonstrukci www stránek, které se nám snad podaří spustit na nové doméně do konce ledna. Tak nezapomeňte sledovat stránky Klubka.
  Šědrovečerní lodičky 26.12.2004
  24.12. se ve 22 hod sešlo na břehu Ostravice několik desítek či spíše stovek liíček všeho věku aby si vzájemně popřáli a pustili svou lodičku po řece. Po dlouhé době se zde objevil i zakladatel této tradice Losna, který nevěřil svým očím jak se malé setkání několika lidí rozšířilo. A co bude dál?
  Novoroční akce T.O. KROK 26.12.2004
  T.O.KROK - sraz 2.1.05 v 8.45 na ČD.
  HLEDÁME KLUBOVNY! 08.12.2004
  Bohužel jsme stále bez klubovny a tak pokud by někdo o něčem věděl, ať dá určitě informaci na ...e-mail, nebo zavolá na tel.:731409953.Je možné nabídnout i pomoc při údržbě kluboven popř. okolí
  Předvánoční schůzky oddílu KROK: 08.12.2004
  14.12. v 16.00 sraz před Adrou - hra ve městě, 21.12. v 16.00 sraz před Adrou - vánoční schůzka - každý si doneste PF. První schůzka v lednu bude 4.1. v 16.00 před Adrou.
  Štědrovečerní lodičky 01.12.2004
  Skořápkové lodičky opět rozsvítí štedrovečerní Ostravici od 22 hodiny. Sraz je pod mostem u holubic (VSH). Zveme všechny kamarády, přátelé, rodiče, kteří chtějí si udělat pěknou štedrovečerní procházku a setkat se s ostaními přáteli. Skořápkovou lodičku se svíčkou,zápalky a prskavky s sebou :-)
  Klubko a Krok ve zpravodaji F-M 01.12.2004
  V prosincovém zpravodaji Města F-M najdete fotografii a popis z akce Kroku při úklidu lesa v okolí Frýdecké skládky. Současně je zde mini článek o lodičkách na Štedrý den.
  Exkurze dobrovolníků 01.12.2004
  Ve středu 8.12. je pro dobrovolnický klub domluvena návštěva nízkoprahového klubu pro děti Nezbeda. Sraz je v 16.30 na autobusovém stanovišti v Místku.
  FOTO - T.O. KROK 08.11.2004
  Byly doplněné další fotky z činnosti T.o. Krok - schůzky, úklid lesa, víkendovka
  N Á B O R - KROK 08.09.2004
  Turistický oddíl KROK přijímá nové kluky a holky do oddílu. Věk od 8 let. Schůzky jsou v úterý od 16.00 hod u VSH, kde se můžete přihlásit. Více informací o oddíle získate v odkazu oddíly / Krok.
  První schůzka Plaváčků 07.09.2004
  Zahájení klubové činnosti oddílu Plaváček bude 9.9.2004 - 16:30 v U-Krytu. Budeme se chystat na Trampský potlach v Košařiskách (11.- 12.9 04) Na setkání se těší Kapitán, Kroic, Lodník
  FOTKY 07.09.2004
  Konečně se povizorně podařilo doplnit fotografie z tábora Kroku a byl doplněn popis Bambiriády 2004 s fotogalerii.
  D o b r o v o l n i c i 01.09.2004
  První schůzka Dobrovolnického středoškolského klubu je ve středu 8. 9. 2004 v Adře od 16 hod. Další schůzka pro všechny dobrovolníky je 22. 9. 2004. Těší se Michal, Mili a Martin
  HLEDÁME KLUBOVNU ! 01.09.2004
  Vzhledem, že nejpozději do konce října budou muset oba dětské oddíly opustit své klubovny, hledáme nové klubovny ve Frýdku-Místku. Pokud máte nějakou nabídku, napiště prosím na klubko@post.cz.
  T. O. K R O K - první schůzka 30.08.2004
  První schůzka je v úterý 7. 9. v 16 hod u klubovny u VSH. V sobotu 11. 9. v 10 hod je oddílová akce na náměstí v Místku. Schůzky v září budou stále v úterý.
  Úspěšný tábor oddílu Plaváček 05.08.2004
  Ve dnech 23.7.-1.8.2004 proběhl tábor oddílu Plaváček. Během pobytu jsme se ve zdraví učili ovládat rafty, zvládat 'divokou' vodní nádrž Baška a všichni jsme si užili spoustu dobrodružství a legrace. Podrobná fotodokumentace se chystá na oddílových stránkách. Máte-li někdo zájem o shlédnutí táborového videa, tak se prosím ozvěte na e-mail .
  Chceme tímto poděkovat všem spolupracovníkům, rodičům a sponzorům.
  D Ě K U J E M E
  Aktualizace WWW stránek - fotografie 04.08.2004
  Bohužel vzhledem ke stálemu problému s FTP přístupem nebylo možné na stránky doplnit fotografie z posledních akcí. Do oprav se pustíme po táboře.
  21.07.2004
  Kalendář - plachetnice
  Informace o plachetnici přes mobil 16.07.2004
  Po dlouhé době se podařilo zprovoznit WAPový přístup na rozpis plaveb plachetnice. Adresa pro přístup je http://plachetka.wz.cz/i.php
  Na jedné lodi 16.07.2004
  16.-18.7. se uskuteční již třetí zátěžový pobyt pro klienty Renarkon - tentokráte z terapeutické komunity na Čeladné (poskytuje služby lidem se závislostí na nealkoholových drogách od 18 let výše, kteří se sami chtějí léčit-viz www.renarkon.cz
  T.O. KROK - Tábor 16.07.2004
  Všichni přihlášení účastníci stanového tábora ve Skalici 7.-15.8. by měli v následujícíh dnech obdržet upřesňující podmínky a list účastníka tábora s lékařkým potvrzením. Kdo potřebuje ještě něco upřesnit osobně ať přijde na sraz do klubovny 3.8. v 17 hod.
  Prázdniny 10.07.2004
  4-10.7. se ve spolupráci s Adrou uskutečnila pěkná akce pro dobrovolníky (odměna za celoroční práci)na Vltavě, kdy jsme sjeli na 100 říčních kilometrů v nádherné krajině. Teď nás čekají tábory oddílu Krok (Skalice7.-15.8.)a Plaváčku (Baška). V našem centru na Žermanicích v rámci projektu 'Na jedné lodi' probíhají akce klientů a absolventů centra Renarkon a o těchto akcích vyšly i pěkné články v novinách. Pokud se podaří vyřešit problémy s FTP přístupem, budou do poloviny měsíce na těchto stránkách zveřejněny fotografie z výše uvedených akcí.
  T.O.KROK - poslední schůzka 23.06.2004
  Poslední schůzka turisického oddílu v tomto šk. roce se uskuteční opět v Lanovém centru na Hatích pod Štandlem. Mimořádný sraz je v úterý 29.6. v 15.30 před klubovnou. Vhodné je přijet na kole. Návrat opět k VSH cca v 19.30.
  Dobrovolníci - poslední akce 11.06.2004
  Setkání u vody a ohně se uskuteční ve středu 23.6.2004 v 17:00 hod. a bude tak definitivní tečkou Dobrovolnického klubu za letošním školním rokem. Sraz u Víceúčelové sportovní haly.
  Děkuji ***** 07.06.2004
  Děkuji všem dobrovolníkům, Krokáčům, Klubkáčům za neocenitelnou pomoc při realizaci Bambiriády, která byla letos extrémně náročná a pěkného Dětského dne na Olešné. Děkuji. Martin - Myvča
  Dětský den 6.6. 2004 na Olešné 03.06.2004
  Sraz všech, kdo můžou pomoci je na Olešné u Toma v neděli v 11.00 hod. Vítání jsou i všichni, kteří přijdou pomoci i v průběhu akce - 13.00 -18.00 hod na jakoukoliv dobu (na střídání při soutěžích, pomoc při úklidu atrakcí apod).
  Děkuji
  Klubovny - opět konec! 03.06.2004
  Bohužel jsme se dozvěděli, že v průběhu prázdnin budeme muset vyklidit naše klubovny u VSH (z budovy se stává městský sklad). Oddílovou činnost se nám snad podaří přesunout, ale v současnosti stojíme před neřešitelným problémem, kde přestěhovat oddílový materiál (stany, hangár, kuchyň, plachty...). Prosím pokud někdo máte nějakou možnost klubovny, nebo skladu ať se mi ozvete na mal: klubko@post.cz nebo tel.:721 283 422. Mýval
  TÁBOR - T.O. Krok 03.06.2004
  Turistický oddíl Krok pořádá po svém znovuobnovení opět svůj tábor, který se uskuteční 7.-15. 8. 2004 na jizdárně ve Skalici. Po původně plánovaném Českém ráji se tábor přesouvá z organizačních důvodů do Beskyd, kde můžeme zajistit lepší podmínky pro organizaci tábora.
  28.05.2004
  Kalendář - plachetnice
  Dobrovolníci - schůzka 27.05.2004
  Schůzka dobrovolníků před Dětským dnem je ve středu 2.6. v 17 hod v Adře. Na Dětský den v neděli 6.6. je sraz v 11.00 hod přímo na Olešné (u Toma). Akce trvá do 18 hod.
  Na Jedné Lodi 24.05.2004
  Projekt Na jedné lodi se přesunul do další části realizace. 23.5. se loď přesunula z Kontaktního street centra Renarkon na přehradu Žermanice, kde se až do podzimu budou konat akce s riz. mládeží. Cestou se ještě 'zastavila' na Bambiriádě' ve Frýdku-Místku, kde prezentovala celý projekt.
  Akce Bambiriáda 18.05.2004
  Sdružení Klubko se podílí na realizaci Bambiriády na SOUT u krytého bazénu v Místku. Zde jsou časy pro všechny dobrovolníky a pomocníky:
  Čt 20.5. od 16.00 do 20 hod(SOUT), Pá: 21.5. od 6.30 - 19.00 (SOUT) So: 7.00 - 20.30 (SOUT)- Na Bambiriádě je možné přespat.
  Akce DOBROVOLNÍCI 05-06 26.04.2004
  V květnu a v červnu se koná několik akci: 28.4., 12.5.,19.5.-příprava akcí v Adře (malování kulis, triček..) 8.5.- Den pro Evropu před kinem P.B. v Místku (sraz v 7.30), 21.-22.5. - Bambiriáda. 6.6. Dětský den.... Zvu všechny dobrovolníky, Klubkáče, Krokáče, kamarády a všechny ostatní kteří mají chuť pomoci. Přijďte kdykoliv a budete moc vítání.
  T.O. KROK - Velikonoční výprava 05.04.2004
  V pátek 9.4. se jede na velikonoční výpravu na Štramberk. Sraz je v 7.20 na vlakovém nádraží. Návrat je po 19 hod. S sebou - oddílové věci, drobné na občerstvení a na vstupné na rozhlednu. Ve čtvrtek 8. 4. odpoledne proběhne mimořádná schůzka - příprava na TBZ a tábor. Sraz je v 15.30 u klubovny.Na stránkách T.O.Krok jsou nové fotografie z akcí. Odkaz na stránky T.O. Krok
  Setkání dobrovolníků 14.4.04 30.03.2004
  Další setkání dobrovolníků je ve středu 14.4. v Adře. V případě potřeby dobrovolníků na realizaci Velikonoční sbírky budou kontaktování prostřednictvím SMS a E-mailem.
  UPRCHLICKÝ TÁBOR 23.03.2004
  Pro dobrovolníky: V něděli 31.3. se jede do Uprchlického tábora ve Vyšních Lhotách. Sraz je v 13.00 před Adrou. V táboře se bude realizovat program pro děti - maxi člověče nezlob se.
  Změna WWW stránek 07.03.2004
  Právě proběhla další změna stránek. Věřím, že k lepšímu. Mimo jiné přibyla sekce materiály, hry , kde naleznete materiály ke hrám v oddíle, něco pro zasmání i pár důležitých zákonů týkajících se práce s dětmi a mládeží. Byla doplněna i stránka turistického oddílu KROK.
  DOBROVOLNÍCI - EXKURZE 05.03.2004
  17.3. 04 se v rámci Dobrovolnického klubu pořádá exkurze do kontaktního street centra Bus a Ú-krytu provozovaným o.s. Filadelfie. Cílem je seznámit se s činností v těchto centrech pro rizikové skupiny dětí a mládeže a navázat případnou spolupráci. Sraz je v 17.00 hod u Busu na sídlišti Slezská (u židovského hřbitova).
  UPRCHLICKÝ TÁBOR 29.02.2004
  Bohužel se již podruhé musela zrušit programová akce dobrovolníků pro děti a mládež v uprchlickém táboře ve Vyšních Lhotách. Poprvé byla zrušena Mikulášská besídka z důvodů vyhlášení karantény. Tentokráte byla návštěva dobrovolníků v táboře zrušena z důvodů nepokojů v uprchlickém táboře. Situace se sice již uklidnila, přesto však z bezpečnostních důvodů byla akce odložena. A tak jediným, kdo v současnosti do uprchlického tábora dochází je Mili, která se tam věnuje dobrovolnické práci při vyplňování volného času dětí.
  LETNÍ PRÁZDNINY 04 - AKCE 28.02.2004
  I když jsou venku závěje sněhu, pomalu se chystá letní činnost. Na prázdniny oddíly Klubka chystají tyto akce: Dobrovolníci - Sjezd Vltavy (4.-9.7.), Plaváček - tábor v Beskydech (červenec),T.o. KROK - tábor v Českém ráji (cca 4.-15.8.)
  BAMBIRIÁDA 14.02.2004
  Sdružení Klubko opět společně s dalšími organizacemi realizuje ve Frýdku-Místku 21.-22.5. 2004 velkou prezentační akci činností pro děti a mládež 'Bambiriádu'. Předem všechny opět prosím o pomoc při organizování a zajištění této akce.
  Více informací
  VYÚČTOVÁNÍ ČINNOSTI ZA ROK 2003 05.02.2004
  K 31.1. se podařilo vyúčtovat veškeré dotace Sdružení Klubka za rok 2003. Celkové náklady na zajištění činnosti ve Sdružení Klubko v roce 2003 přesáhly 400 tis.Kč. Z toho 115 tis. Bambiriáda, 120 tis. zájmová činnost, 145 tis. Na jedné lodi, 30 tis. Nápadník I.-II..
  DOBROVOLNÍCI a UPRCHLICKÝ TÁBOR 27.01.2004
  28.1. se uskutečnilo v rámci Dobrovolnického klubu "Křeslo pro hosta" s panem Topinkou - ředitelem Uprchlického tábora ve Vyšních Lhotách. Pan ředitel nám představil život v uprchlickém táboře a jeho provoz. Cílem setkání bylo navázání spolupráce a bylo dohodnuto, že Dobrovolníci připraví pro děti a mládež v uprchlickém táboře odpolední akci.
  KLUBOVNY 27.01.2004
  Nad klubovnami u víceúčelové haly visí otazník. Objekt, kde se nachází klubovny Klubka (turistického oddílu Krok a KPP, sklad Bambiriády a Na jedné lodi) v dražbě získalo Město Frýdek-Místek. V současnosti je v jednání záměr na využití objektu, tak se neví, zda Klubko bude moci zde setrvat. Vodácky oddíl Plaváček je od podzimu 2003 v klubovně o.s. Filadelfie v podzemním krytu (vedle Stounu).
  PF 2004 04.01.2004
  Klubko Kocka a mys

  PŘEJEME VŠEM NÁDHERNÝ NOVÝ ROK 2004 A MNOHO SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ.
  DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ V ROCE 2003 KLUBKU POMOHLI.